Eesti uudised
TV3 video!

TV3 | Naabrid pidasid Veitmani tagasihoidlikuks heaks meheks (55)

Toimetas Kristin Aasma, 10. august 2013 23:11
Vladimir Veitmani maja Harjumaal Vatslas. Maja ees abikaasa Lidia Veitman. Foto: Ekraanitõmmis / TV3 Seitsmesed uudised
Riigireetmises kahtlustatav Vladimir Veitman hoidis madalat profiili ja elas tagasihoidlikku elu. Naabritele jäi idanaabri spioon peaaegu märkamatuks.

Mehe elul viga polnud, kinnisvara oli tal nii Tallinnas kui ka Harjumaal, kuid elu oli luksusest kaugel, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised". Naabrid Vatslas kirjeldasid teda kui väga toredat, abivalmis ja viisakat meest, kes hoidis omaette. Tema KGB-minevik või see, et ta kapos töötas, oli kõigile uudiseks.

Samal teemal

Telekanali kohalolek ajas aga Vatslas Veitmanite pereema Lidia harja punaseks. "Kas see on teie arvates kallis?" küsis pereema inglise keeles rahu rikkuvalt telereporterilt, ise käega Veitmanite majakese poole viidates. "Millest siis selline huvi? Hullud inimesed!"

Naabrid ei suuda aga uskuda, et Veitman spioonina tegutses. James Bondist olevat pensionieas mees väga kaugel. "Siin pole kunagi mingeid pidusid või joominguid peetud. Ta ei ööbinud siin kunagi. Tuli puhkepäeva hommikul ja õhtul läks minema," rääkis naabrimees, kes on Veitmaniga tuttav juba 30 aastat. "Raske uskuda, et Volodja nii tegi. Ja mis saladusi ta üldse võis teada? Venelased ju raadios ütlesid, et ta pole "meie mees"."

Läbiotsimistel leiti Vladimir Veitmani juures peidikutest raha. Riigiprokuratuur täpset summat ei ole avaldanud, aga suurusjärgult olevat see sama kui teiste riigireeturite puhul. Aleksei Dresseni juurest leiti näiteks 23 000 eurot. Kohus mõistis temalt välja ligi 143 000 eurot kriminaaltulu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee