Krimi

Järjekordne riigireetmises kahtlustatav - Vladimir Veitman  (83)

Toimetas Sander Silm, 9. august 2013, 14:45
Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Kaitsepolitsei töötajad pidasid kolmapäeval kinni riigireetmises kahtlustatava Kaitsepolitsei endise sisejulgeolekutöötaja Vladimr Veitmani.

1950. aastal sündinud Vladimir Veitman töötas 1980ndatel aastatel KGB operatiivtehnilises osakonnas ja asus Kaitsepolitseisse tööle 1991. aasta detsembris.

Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu ütles tänasel pressikonverentsil, et Veitman võeti kaitsepolitseisse toona tööle seetõttu, et KGB-st jäi maha palju keerulist eritehnikat ning loodavas kaitsepolitsei polnud inimesi, kes oleks osanud seda kasutada.

Sinisalu lisas, et nendele teadaolevalt hakkas Veitman tegema koostööd Venemaa eriteenistusega hiljem, mitte kohe kaposse tööle asumisel.

Veitman töötas kapos kuni 2011. aasta lõpuni, mil ta suundus pensionile.

Praeguseks on Veitman möönud koostööd Venemaa ühe eriteenistusega ning andnud kaitsepolitsei ametnikele üle ka osa sularahast, mille ta koostöö eest sai.

Sinisalu sõnul ei saa nad praegu veel öelda, mis eriteenistusega täpselt Veitman koostööd tegi.

Küll aga lisas Sinisalu, et kuigi Veitman ei töötanud kaitsepolitseis juhtival kohal, oli tema tekitatud kahju "märkimisväärne".

Riigi peaprokurör Norman Aasa sõnul on Eesti oma geopoliitilise asendi tõttu jätkuvalt Venemaa eriteenistuste agressiivse surve all.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee