Krimi

Järjekordne riigireetmises kahtlustatav - Vladimir Veitman  (83)

Toimetas Sander Silm, 9. august 2013 14:45
Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Kaitsepolitsei töötajad pidasid kolmapäeval kinni riigireetmises kahtlustatava Kaitsepolitsei endise sisejulgeolekutöötaja Vladimr Veitmani.

1950. aastal sündinud Vladimir Veitman töötas 1980ndatel aastatel KGB operatiivtehnilises osakonnas ja asus Kaitsepolitseisse tööle 1991. aasta detsembris.

Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu ütles tänasel pressikonverentsil, et Veitman võeti kaitsepolitseisse toona tööle seetõttu, et KGB-st jäi maha palju keerulist eritehnikat ning loodavas kaitsepolitsei polnud inimesi, kes oleks osanud seda kasutada.

Sinisalu lisas, et nendele teadaolevalt hakkas Veitman tegema koostööd Venemaa eriteenistusega hiljem, mitte kohe kaposse tööle asumisel.

Veitman töötas kapos kuni 2011. aasta lõpuni, mil ta suundus pensionile.

Praeguseks on Veitman möönud koostööd Venemaa ühe eriteenistusega ning andnud kaitsepolitsei ametnikele üle ka osa sularahast, mille ta koostöö eest sai.

Sinisalu sõnul ei saa nad praegu veel öelda, mis eriteenistusega täpselt Veitman koostööd tegi.

Küll aga lisas Sinisalu, et kuigi Veitman ei töötanud kaitsepolitseis juhtival kohal, oli tema tekitatud kahju "märkimisväärne".

Riigi peaprokurör Norman Aasa sõnul on Eesti oma geopoliitilise asendi tõttu jätkuvalt Venemaa eriteenistuste agressiivse surve all.

"Kuid ka Eesti on omalt poolt astunud vajalikke vastusamme, pärast Herman Simmi juhtumit on Eesti seadused karmistunud ning nüüd võib riigireeturit oodata eluaegne vanglakaristus," lisas ta.

Süüdimõistmise korral võib Veitmani ees oodata ka kogu vara konfiskeerimine.

Samal teemal

13.04.2016
Vene kohus mõistis Leedu kasuks spioneerinud reservkapteni 13 aastaks kolooniasse
10.08.2013
TV3 | Naabrid pidasid Veitmani tagasihoidlikuks heaks meheks
10.08.2013
Riigireeturi Veitmani abikaasa kinnitab, et tema ei teadnud midagi
09.08.2013
Riigireetmises kahtlustatavale kuulub kolm kinnistut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee