Eesti uudised

Mis toimus peale ACTA meeleavaldust Elver Loho arvutis? (30)

Toimetas Sander Silm, 26. juuli 2013 10:15
Elver LohoFoto: Tairo Lutter
MTÜ Eesti Interneti Kogukond aseesimees Elver Loho kirjutas tänases Sirbis, millised kummalised sündmused leidsid aset tema arvutis pärast ACTA vastast meeleavaldust mullu veebruaris.

"Eelmise aasta veebruaris olin üks ACTA-vastase meeleavalduse peakorraldajatest ja pidasin Tallinnas avakõne. Päev pärast meeleavaldust tabas mind kaks üllatust. Esiteks teatas Gmail mulle, et minu e-posti kontole on sisenetud Riias asuvalt IP-aadressilt ning käskis ruttu parooli ära vahetada," kirjutas ta.

Kohe seejärel lakkas ootamatult töötamast tema sülearvuti kõvaketas ja seda nii põhjalikult, et isegi Apple'i ametlikus hoolduses ei õnnestunud sellelt mitte mingit elumärki saada.

Paar päeva enne meeleavaldust (koduse printeriga ACTA-vastaseid voldikuid trükkides) kadus aga Loho korterist elekter ning kohalikud majahooldajad ei suutnud probleemi tuvastada enne kui alles pärast meeleavaldust.

"Kokkusattumused? Tõenäoliselt küll. Peale ajalise korrelatsiooni ei seo ükski tõend neid äärmiselt unikaalseid asjaolusid meeleavaldusega," võttis Loho teema kokku.

Samal teemal

11.02.2015
Ajakirjaniku tööõnnetus ehk Kuidas soovitus seemneid süüa tõi inimesed tänavatele
07.10.2014
Linnar Viik: Ansip on ACTA-perioodist õppinud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee