Juuni algul avaldasid allikad Päevalehe vahendusel lootust, et Eesti-Vene piirilepe saab alla kirjutatud hiljemalt juulikuus Tallinnas Vene välisministri osalusel. Nüüd on juuli lõpuni napp nädal, kuid leppe allkirjastamisest pole kippu ega kõppu.

Piirilepete allkirjastamise aega pole veel kokku lepitud – kõlas meie välisministeeriumi ühest lihtlausest koosnev teade. Kui Moskva oli juuni algul valmis juuli jooksul leppe allkirjastama, siis kas on kerkinud tõrked selle plaani realiseerumises? Või osutubki tõeks Päevalehe sahin, et leppe allkirjastamise aeg ja koht hoitakse salajas, et vältida leppe vastaste võimaliku meeleavaldust, mis võiks häirida pidulikku allkirjastamist.

Allkirjastamisest tagantjärele teatamisega või napi etteteatamisega astuks Eesti MRP jälgedes ja loodaks omalaadne pretsedent. Sellega avaldataks umbusaldust oma rahvale, kui Moskvale meeldimise nimel toimuks allkirjastamine salastatud ajal ja kohas. Selline stsenaarium kinnitaks ka poliitikute kehva müügimehetööd, kui rahvale pole suudetud kavandatava piirileppe vajadust piisavalt söödavaks teha. Küsimus on põhimõtteline – kas Eesti esindaja allkiri piirileppel tähendab koogutamist idanaabri ees ja Tartu rahust loobumist või kuulutab hoopis uue õnneaja algust suhetes Moskvaga?

Jaga artiklit

3 kommentaari

L
Leping  /   18:46, 2. sept 2013
Kas leping on sõlmitud või mitte.
Mis toimub Eesti riigis ???
T
täpsustus  /   06:26, 31. juuli 2013
Vene pool on teatanud hoopis et antud lepe on liiga alandav teise poole jaoks ja nemad ei saa riikidevahelist lepingut sõlmida kui teine pool käitub nagu pealinnaga suhtlev külanõukogu.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis