Krimi

Lastekodus surnud pisitüdruku surma uurib prokuratuur

Eesti Päevaleht, 22. juuli 2013, 07:55

31 KOMMENTAARI

N
???/ 27. juuli 2013, 15:48
No kaasasündinud söögitoru ahenemine pole nüüd küll mingi ravimatu haigus.Juba kuuvanuselt tehakse väike operatsioon ja kõik saab korda.Tegemist on ikka ilmselge lohakuse ja ükskõiksusega.
t
TO:eit/ 24. juuli 2013, 13:26
See laps oli haige ja kodus see pere poleks temaga nagunii hakkama saanud. Oleks ilmselt varem juba surnud.
e
eit/ 24. juuli 2013, 02:18
see lugu on ebainimlik ja oleks hea , kui saaks lapse elu ja surm õige otsuse . minu arusaamise järgi on see omavalitsuse poolne jäme viga , mil moel siis nüüd paremini lapse eest hoolitseti ? mõtlen kõigile , kes on vaesed . hädas olles paluge abi inimestelt , kirikult , heategevusorganisatsioonidest , nende süda on õigemas kohas , kui kalgil ametnikul seekord .
m
Maksumaksja/ 23. juuli 2013, 18:16
Mina kui maksumaksja olen selle poolt, et kõik Heiki Treiali lapsed talle koju antakse ja ei mingeid lapsetoetusi, kasvatasin mina omal ajal lesena 4 last üles, ilma ühegi toetuseta,töötasin ise raamatupidajana, õhtuti käisin koristamas ja kui vanaemad lapsed olid 14 aastased võtsime lisaks veel majahoidja koha, kui vanem poeg sai 18-aastaseks võtsime suvila krundi ja Arvo Veski raamatust järge vedasime ehitasime üles oma jõududega ilusa suvemaja mis on siiani laste kooskäimise kohaks,
Vanamees hakaku tööle.....tööle...tööle ja kindlustagu oma tööga nende lapsepõlv.
Maksumaksjana kategooriliselt selle pere lastetoetuste vasta ennem kui vanamelel on sotsiaalametile ette näidata 3 aastane tööstaaz, vastik oli neid telekas näha renditud korteris endale reklaami tegemas
a
arvan,/ 23. juuli 2013, 10:54
et kodus kasvades poleks see laps pooltki nii kaua välja vedanud. Kas tüesti oleksid vanemad ise niimoodi suutnud last hooldada. Sellised vanemad, kellelt on lapsed ära võetud. Eitea küll miks nad ära võeti? Ilma põhjuseta kindlasti mitte. Nüüd siis kargas issi õigluse eest võitlusse. Lihtsalt näeb võimalust kuususele, töhelepanule ja ehk ka mingile vaevatasule. Arvan veel, et kui nüüd näiteks andagi pere kätte kõik lapsed, et hoolitsege ja kasvatage neid ise, vaat siis on alles jama lahti. Et kõik peavad toetama ja aitama.
Nii vastik on seda üleskistud teemat ikka ja jälle lugeda.
t
to Alar/ 23. juuli 2013, 09:39
Tegelikult me tuleme kenasti laste ja kõigega toime. See on LOV-se viha . Nad ise keerasid vindi üle. Ja mina ei kavatsegi taganeda. Tahtsid lihtsalt teerulliga perest üle sõita, aga ei läinud läbi. Selle asja juured on väga sügaval.Ja isegi Savisaare allkiri on ühel dokumendil kenasti olemas. Kunagi toon selle loo ka rahva ette. Iga asi omal ajal.
Pereisa.
s
skorpion/ 23. juuli 2013, 09:34
Lastekodudes on kord kindlast samasugune,kui muudes hooldusasutuses-paarikümne lapse kohta üks hooldaja,kes peab kõigega hakkama saama ja seda miudugi miinimumpalga eest.Inimvõimetel on kahjuks piirid,mida meie ametnikud ei suuda aktsepteerida ega sellest aru saada.Proovigu 1 nädalgi sellise tööga hakkama saada ja siis kobiseda.Ei kiida ka neid vanemaid,kes arutult lapsi vorbivad ja siis kõikvõmalikku abi nõuavad,aga kõigi IQ ei ole ühesugune,samas võib sellisest perest kasvada väga tubli inimene.
Minu ettepanek oleks võtta hoolgusasutusse rohkem töötajaid ja seda inimväärse palga eest,küll siis asjad ka paranevad.
a
alar1-le/ 23. juuli 2013, 03:28
täis loll jutt,Savisaar küll nüüd süüdlane ei ole,linnapea ei tegele selliste asjadega,selleks on tal linnavalitsuses vastav sotsaalosak. koos vastava personaaliga,väga kahju on ,et riik sekkub liiga kergesti perede lastevõttu ja pannakse lastekodudesse,leian,kui pere või ema ei tule toime,tuleb kõigepealt aidata ja õpetada,olla kannatlik ja tegelema senikaua,kuni pere või ema tuleb toime,peab andma alati võimaluse,mitte kiskuma lapsi emade juurest viimiseks lastekodudesse,see on äärmiselt vale ja võigas.On väga suur arenguruum meie sotsiaaltöös ja kohtutel.

a
Alar1/ 22. juuli 2013, 21:18
Mina näen siin Lasnamäe linnaosa valitsuse süüd. See on aga paika pandud linnapea Savisaare poolt ja tema heakskiidul. Niiet Savisaare käsilased rebisid õnnetu lapse ema rinna otsast ära! Pole see esimene laps, kes on Savisaare kaudsel süül hukkunud!
t
treial/ 22. juuli 2013, 20:12
raadiku mammid paljunevad ja teha ei saa te midagi
a
Ave/ 22. juuli 2013, 19:54
Ole rahulik, ei tööta mina seal keskuses,küll tean sinu ülejäänud laste kasvatamisi ja tegemisi. Need on tänu riigi kasvatamisele äärmiselt armsad ja tegusad lapsed. Kahju, et neid lapsendada ei saa. See väike punn on väga asjalik ja nutikas poiss. Tänu sealsetele kasvatajatele muidugi. Rohkem ma ei kommi siin, sest ei pea seda lihtsalt vajalikuks. Tegelikult saad sa väga hästi aru,et nendel on seal hetkel parem,kui sinu juures ja seda mitmel põhjusel.
t
to ave / 22. juuli 2013, 19:18
Äkki oled sama tüüp,kes oli sel ööl valves,kui meie tilluke lämbus
m
maali/ 22. juuli 2013, 17:42
kORRALIKUST PEREST EI TULE KEEGI LAPSI ÄRA VIIMA
a
Ave/ 22. juuli 2013, 17:08
Täpselt samamoodi karjud sa siin nagu sa karjud kõikjal.Siin pole vaid häält kuulda. Ühe oma lastekodus olevatest lastest oled samamoodi karjuma,sõimama ja ropendama õpetanud.Et siis ,kui sind ei ole kohal täidab tema sinu ropendamisi ja sõimamisi.
Neil on soe tuba,puhtad riided ja voodilinad,soe toit neli korda päevas laual. Inimesed kes nendega TEGELEVAD ja neid õpetavad. Sina oskad ainult ropendamist õpetada. Sulle antakse alati toit ette, kui sinna sõimama lähed. Miks nad siis riigi kasvatada on, kui sul neile nii palju head on pakkuda. Need lapsed ei ole seal ehk õnnelikud, aga neil on seal koht,kus nad saavad rahus elada ja on puhas ja soe. Ära tule siia karjuma, sa mine tööle ja teeni raha, et riik ei peaks sinu lapsi kasvatama. Ja samamoodi nagu sõimab sinu laps lastekodu hoovis täiskasvanuid,sõimad sina ka ilmselt kodus oma naist. Me kõik tuleme enda lapsepõlvest. Kui sa muud ei oska ega suuda oma lastele anda, ära õpeta neid vihkajateks ja samasugusteks ainult nõudjateks. Sa oled need lapsed teinud ja kasvata siis neid ise. Aga sa ei tule sellega toime ja ei oska.Sa ei tahagi.Sest nii on ju kergem. Lihtsam. Sinu teised lapsed on elus ja terved ja äärmiselt toredad,eriti väike poiss. Ja sa ei saa nende kasvatamise kohta mitte midagi halba öelda.Kui sinul oleks mõistus peas, kasvataks sa ise oma lapsi. Nii teevad kõik vanemad, kes teevad lapsi just niipalju kui nad on võimelised kasvatama. Sina seda teinud ei ole. Ma paneks enda suumulgukese ikka väga kõvasti kinni. Leidsid väga vale asja, millega nüüd veel kaua aega targutada.
k
Ka palvevend ja to ave/ 22. juuli 2013, 16:49
Ja, lastel on seal nii HEA elu, et lausa lämbuvad suurest õnnest.Kus kohas ja millal magasid lapsed kaltsude peal, kui meie majas polegi olemas ühtegi kaltsu.Mina sinna tööle ei lähe ja kes seal töötavad, peaks oma tööd tegema nii, et lapsed oleks elus. Ja kui seda ei tagata, pole ka mõtet peresid lõhkuda. Ja to palvevend palvetagu, et temal võlgasid ei ole. Ehk Taevane isa annab näpuotsaga mõistust. Ega LOV niipalju ka ei suuda pakkuda. PAISTAB JU LÄBI.
k
Ka palvevend ja to ave/ 22. juuli 2013, 16:45
Ja, lastel on seal nii HEA elu, et lausa lämbuvad suurest õnnest.Kus kohas ja millal magasid lapsed kaltsude peal, kui meie majas polegi olemas ühtegi kaltsu.Mina sinna tööle ei lähe ja kes seal töötavad, peaks oma tööd tegema nii, et lapsed oleks elus. Ja kui seda ei tagata, pole ka mõtet peresid lõhkuda. Ja to palvevend palvetagu, et temal võlgasid ei ole. Ehk Taevane isa annab näpuotsaga mõistust. Ega LOV niipalju ka ei suuda pakkuda. PAISTAB JU LÄBI.

k
ka palvevend/ 22. juuli 2013, 16:20
Selle pereisa ajab marru asjaolu, et enam ei tiksu tema rahakotti l a s t e r a h a d
ja t o e t u s e d, ta ei saanud ka Tiiu sünnitoetuse rahasid ja see ajas teda marru ja lastekodu personali sõimama ja ähvardama , praegune seis Heikil on s u u r e d v õ l a d
t
to õudus kuubis/ 22. juuli 2013, 16:16
Palun ära võta sõna kui sa asjast midagi ei tea.
l
liia/ 22. juuli 2013, 16:07
seda peret on mitmel korral televisioonis näidatud ja mitte heast küljest.Ja abi on nad saanud nii siit kui sealt.Kui inimesed ikka oma eluga ise hakkama ei saa,siis pole vaja kedagi süüdistada.Ilmselt on probleem ikka neis endis.
a
Ave/ 22. juuli 2013, 15:56
Miks kasvavad selle pere kõik lapsed siis lastekodus! Kuidas sa Heiki julged siin kõiki sõimata, kes sinu pihta tõde viskavad. Sinu kõikidel teistel lastel on seal parem elu ja soe koht. Su lapsed magasid ennem kaltsudel põrandal,ei oskanud voodiski olla. Sa käid ka seal peres ainult sõimamas ja ähvardamas ja televisiooni kohale kutsumas. Sa peaksid õnnelik olema, et sul lastel on koht kus olla, lasteaed kus käia ja toredad kasvatajad tegemas seda tööd, mida sina teha ei oska. Mine ise siis sinna tööle ja valva lapsi 24 tundi selle raha eest. Sa laseksid esimesel nädalal sealt jalga. Kui teed lapsi, siis tuleb nende eest ka vastutada ja täita kohustusi, mis sellega kaasnevad. Ilma põhjuseta ei võta keegi sinu lapsi ära. Ja kas oled unustanud, et sinu laps sündis kaasasündinud söögitoru ahenemisega. Keegi ei teinud teda seal keskuses ega haiglas sandiks. Häbematu oled oma suuga nende pihta,kes sinu lapsi hetkel kasvatavad. Tänulik peaksid olema.
t
to: Seda/ 22. juuli 2013, 15:43
õ
Õudus kuubis/ 22. juuli 2013, 14:32
Kas sünnitusmajas keegi vastutab ka vastsündinute eest.Kuidas on võimalik,et suvaline isik tuleb ja võtab emalt lapse.Kuidas ja kes registeeris lapse sünni,pani nime jne.Kõik toiminunu kuni aastase "uurimiseni" tundub uskumatuna,Õiguskantsler on teovõimetu,prokurörid köki-mökid,Tallinna linnavalitsus ei vastuta millegi eest,Lasnamäel ei teatagi,et on olemas seadused ...Kuhu veel?
p
Palvevend/ 22. juuli 2013, 13:05
Soomes on asi niikaugel, et lapsed ongi riigi OMAND võivad võtta, anda ja edasi toimetada kuhu soovivad. Eesti on selles perverssuses kohe järgi jõudmas!
f
Fakt on see, et.../ 22. juuli 2013, 12:53
...ega see üks õige pere laste kasvatamiseks pole. Miks on eelnevalt juba lapsed ära võetud???

t
to kaug-naaber/ 22. juuli 2013, 12:44
vanemad võivad olla seda, teist või kolmandat moodi...aga FAKT on see, et laps on surnud ja FAKT on see, et ta ei surnud mitte vanemate hoole all vaid lastekodus, kus ta haigena üksinda , valveta jäeti...(vähemalt meediast loetu põhjal on nii)
pärnu mutt
t
to endine kaug.../ 22. juuli 2013, 12:01
See annab oiguse siis laps haiglas valveta jätta sinu arvates voi? Häbi ei ole mustata inimesi kellel niigi raske.
t
To nii või teisiti./ 22. juuli 2013, 11:27
Lugege artikkel läbi.See laps sündis normaalse lapsena ja ka õigel ajal. Rööviti KOLME päevasena sünnitusmajast ema käte vahelt, ja mis edasi sai...
t
To endine kaug-naaber/ 22. juuli 2013, 11:22
Kui ei tunne mind, ega meie peret, siis soovitan mokk maas hoida. Huvitav nt. kellele ja millal ma alimente olen maksnud jne jne... Ajukääbik, kohe näha, kelle palgal.
r
Realist/ 22. juuli 2013, 11:18
Arvestades selle lapse tulevikuperspektiivi, on juhtunu saadaolevatest lahendustest kõige leebem. Ja see isa võiks ka sellest aru saada.
n
Nii või teisiti/ 22. juuli 2013, 11:08
Kui laps oli raske puudega, siis sellised asjad võivadki juhtuda. Meil hakatakse kohe SÜÜÜÜÜDLASI otsima.Prokuratuuri materdama jne jne jne. Paljud ei jõua teistki last endale muretseda, sest annavad endale aru, et rahakott ei kannata, kuid peavad siiski üleval teiste lapsi, kaudselt muidugi. Kuid ma pole südametu, ma TÕESTI TUNNEN KAASA neile vanematele. Kuid nad võiks nüüd natuke järele mõelda, et kuidas edasi, kas sünnitama muudkui juurde. Äkki on oht, et tulla võib ka edaspidi haigeid lapsi. Siin oleks järelemõtlemise koht. Kuid soovin teile hingejõudu ja päikest.
-T-/ 22. juuli 2013, 10:21
"Laps oli vastu vanemate tahtmist koos oma õdede-vendadega vanematelt ära võetud" - Mingi põhjus pidi ju olema, et lapsed ära võeti... Ehk uuriks seda külge kõigepealt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee