Part. Foto on illustratiivne!Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Piret Sarv 20. juuli 2013 12:07
Facebookis liigub ringi info, et Veskimetsas põletavad lapsed elusaid linde.

 
"Küsimus Veskimetsa laste vanematele: kas te teate, millega teie lapsed koolivaheajal tegelevad? Mõned neist põletavad elusaid linde," teatab murelik kodanik. 

"Olin koeraga jalutamas, kui eemalt kuulsin mingite pottide või ämbrite kolinat. Kui sillani jõudsin (sild üle kraavi, Tuuliku teelt raudteetammi mööda Paldiski mnt suunas kusagil 100 m või vähem), lahkus sealt mind nähes kiirel sammul tagasi vaatamata üks umbes 10-12 aastane tugeva kehaehitusega tumekollase T-särgiga blond poiss. Mingid hääled kostsid ka eemalt põõsaste tagant, kuhu siis sõber või sõbrad jõudnud olid. Ega ma ju väga tähelepanelikult ka ei vaadanud, sest ei teadnud veel, mis mind ees ootab," jätkab ta. 

"Ma ei saanud algul arugi, mis seal sillal on ja astusin siis ligemale. Part (vist), üks tiib küljele välja venitatud, üks jalg ees ebaloomulikus asendis. Peotäis rohtu kõrval. Ja siis nägin, et üks näopool koos silmaga täitsa põlenud, peal ka kõrbenud sulgi; rohkem ei uurinud, seegi oli juba mõistusevastane. Aga ta oli elus ja hoidis oma pead püsti. Võtsin ta siis peo peale ja tulime sealt tulema."
 
"Viisin ta Loomade Kiirabi Kliinikusse, kus võeti ta kohe vastu, lubati üle vaadata ja tema eest hoolt kanda. Kui see veel võimalik on."
 
"Mulle nagu tundus, et ta pehme rätiku sees vaatas juba veidi rohkem ringi (selle ühe allesjäänud silmaga) kui alguses," oli lindu abistanud naine lootusrikas, kuid lisas samas, et see võis olla ka ainult tema soov linnu paremat enesetunnet näha.