Eesti uudised

Miks elektrihind keset suve kõrgeks hüppab?

TEET TEDER, 17. juuli 2013, 06:59

53 KOMMENTAARI

s
Süsteemiteooria / 20. juuli 2013, 08:43
käsiteb mõisteid nagu tagasiside ja regulaator .
Kahjuks MKM asjapulgad ja peamees sealt ei ole nede asjade sisu viitsinud endale selgitada .
Loomulikult on majanduslikus mõttes elektritootjatele kasulikum müüa 2 korda kõrgema hinnaga ja 2 korda toota vähem. Ariettevõtte eesmärgiks on aktsionäridele kasumi tootmine, mitte mingi turumajanduse ideoloogia propageerimine.
r
Reform kogub valimisraha/ 18. juuli 2013, 23:28
suvisel lambist hinnatõusul on 1 ilmne põhjus, reformierakond kogub valimisteks raha.
Ainus põhjus niinimetatud vabaturule oli äkilise hinnatõusu tegemine EE ja valitsuse poolt.
Kõige lihtsam on võtta rahva taskust. Kuni rahvas märatsema ei hakka tehakse üks sigadus teise otsa.
IRL ei jää alla: avaldati, et Partsi juhitav majandusministeerium rendib bordellile soodushinnaga ruume, igaüks võib ise arvata kes on sellise bordelli VIP kliendid!!
NB: kirjutaja on alati valinud IRL või reform (ehk keski vastu), aga viimase aja reformi ja ka IRL sigadused ei võimalda enam valimas käia (keski ärid ja kahtlased aga piseamad)
Nii tubli valitsusega jõuame kindlasti EU 5 esimese hulka, iseasi milles.
p
Pensionär/ 18. juuli 2013, 10:00
Ah , et miks suvel elektri hind kõrgeks läheb ....ma tean ..SANDOR LIIVEL on veel liiga väike sissetulek ja veidi väiksematel parunitel ka, te vaadake ...EESTI ENERGIA suur maja on neid muidusöödikuid ju täis , kõik tahavad tuhandeid eurosid palkkadeks saada .
No jah , eks eluks vajalikkudele asjadele saab ju hinda tõsta , nagu elekter , kütus soojus j, n, e kana sitale ju ei saa hinda kruvida , seda lihtsalt ei osteta , aga ilma toiduta ja arstiabita ju elu ei toimi seda saab tõsta taevani ja sinnani veel palju ruumi. Tähendab parunitele pole probleem , aga mina ...penskar pean kõvasti arvestama , mida tarbin või siis söön .
a
alf/ 18. juuli 2013, 09:39
Kirumine ei aita. Bulgaaria varianti on vaja teha, valitsus ja elektrihind langesid.
t
TARBIJA/ 18. juuli 2013, 08:32
SELLIST MÖGA,MIDA EESTIS RÄÄGITAKSE,ET MEIL ENDIL EI OLE ODAVAT ELEKTRIT JA HINNATÕUSUS ON SÜÜDI LÄTI JA LEEDU ,NO SEDA LUULUT EI USU VIST ,SANDOR LIIVE,TAAVI VESKIMÄGI,JÜRGEN LIGI JA MUIDUGI SINISILMNE LIBAHUNT-ANDRUS ANSIP........RÖÖVIME OMA RAHVAST,NEED EI JULGE VASTU-HAKATA!!!!!!!!!!
o
Omad röövivad!/ 18. juuli 2013, 00:03
elu aeg siin siin elekter suhteliselt odav olnudja vaevalt,et sel suvel voolust puudu-vaja kümmet kaablit soome poole ja sama palju Läti-Leedu poole.See on ju loll jutt!
Meie poliitikud keerasid omadele Eestlastele 4 kordse kirve selga ja kutsusid lauluväljakule isamaalisi laule laulma!
Suvel kasutamine väiksem ja vaja sama raha saada nagu talvel!Parts tuleks vastutusele võtta!
t
Toriseja/ 17. juuli 2013, 23:37
Kui nõudlus väheneb, tuleb ka tootmist vastavalt vähendada, et säilitada sama kasum.
See ongi turg! Kohalik turg.
e
eestist/ 17. juuli 2013, 22:42
hea soovitus,aga meil ei ole pätikarja seast etteotsa kedagi valida!

s
soomest/ 17. juuli 2013, 21:53
seal teil köik nii kalliks läinud,et pole mötet enam sinnapoole tulla ja kui tulla,siis sugulastele toidukott siitpoolt kaasa...sommid imestavad hirmsasti,kui kuulevad,millise näljapalgaga eestlased peavad hakkama saama...valige ikka etteotsa neid,kes ka rahvale mötlevad,mitte oma taskuid ei täida !
h
hähh/ 17. juuli 2013, 17:57
sellel hinnal pole mingit põhjendust, ärge üldse lootkegi, et selline vargafirma ausaks hakkab.
Krdi mölakad veel julgevad helistada ja oma lepingut pakkuda, kui juba leping teha siis kindlasti mitte selliste petistega!
j
JUHAN/ 17. juuli 2013, 17:14
Tegin novembris 6 kuu lepingu ning käitusin oma arust väga kavalasti. Ootame pikendamisega suveni, siis peavad hinnad ju langema. Sest suvel on märksa väiksem tarbimine, börsile tuleb lisaks veel ka odav hüdroenergia Skandinaaviast j.n.e. Aga ma sain hoopiski rängalt petta, juunis oli hind hoopis kõrgem kui novembris oligi. Turuseaduste ning loogika vastaselt. Sest turuseaduste asemel on meil seniajani monopolistide võim ning arvatavasti ka kartellikokkulepped. Ega tootja ju ka loll ei ole.
m
MATS/ 17. juuli 2013, 17:08
Monopolistid teevad mida tahavad, pügavad karistamatult tarbijat. Riik aga ei sekku ning miks ta peakski? Kõrge hing on ju riigile kasulik. Saab omanikuna rohkem dividende, samuti kasseerib märksa enam ka käibemaksu sisse. Presidendi kantselei lisakuludeks, riigikogujate , palgatõusuks, samuti vaeste kreeklaaste ning küproslaste abistamiseks.
l
lihtneasi/ 17. juuli 2013, 17:05
Üldteenuse kasutajaid on palju ja on vaja nende elu põrguks muuta,et hakkaksid lepinguid sõlmima teiste müüjatega.See see point ongi.Aga ikka ei tee mingit lepingut kellegiga.
e
EE:/ 17. juuli 2013, 16:02
Because we can! Nii et näksige kakat ja makske, rahvarämps. Väljapääsu pole :D
n
nii vist/ 17. juuli 2013, 15:05
Tarbitakse vähem aga ahvid tahavad ikka raha.
v
vello/ 17. juuli 2013, 14:37
sest EE on eesti riigi ettevõte ja see inimvaenulik riik n.u.s.s.i.b juba aastaid, täpsemal öeldes
nii kaua kui ansip on eesotsas olnud,eesti inimesi .aeg on kõikgil neil vereimejatel kõrid läbi lõigata !!!

m
Manivald/ 17. juuli 2013, 14:14
Mida siin ikka pragada - vaba turg. Elektri müüja teeb mida tahab. Lihtneee
a
aga kust/ 17. juuli 2013, 13:41
valitsus peaks teadma, et rahvas pole rahul? Nemad ei käi siin kommentaare lugemas. Kui tähtsaid elu-olulisi otsuseid hakatakse vastu võtma, siis kõik istuvad kössis oma urus, ainult paar julgemat läheb Toompeale mingite plakatitega broileritele terehommikut ütlema ja see on kõik. Valitsus võib südamerahuga ütelda - rahvas on rahul, keegi pole protestinud, rahvas isegi kiidab kõike valitsuse otsuseid takka, rahval pole mittemillegagi oma rahulolematust tõestada. See kommentaariumis halamine võrdub nulliga, rahulolematust tuleb väljendada silmast-silma valitseva klassiga ja järjekindlalt.
v
vastus on olemas/ 17. juuli 2013, 13:13
Eestisse elektrit toov kaabel on üle 2x väiksem kui väljaviiv. Sel lihtsal põhjusel ongi Skandinaavias turg üsna stabiilne, Eesti sõltub aga tõesti Lätist. Selles olukorras on kindlasti õige riiklikult piirata elektri eksporti Lätisse.
t
Tõugu/ 17. juuli 2013, 12:52
Elektrihind tõusis,et on liiga palav.Varsti tõuseb,et on liiga külm.
e
elektrisandor/ 17. juuli 2013, 12:38
vajab suvel ju puhkuseraha, selle peategi kokku tassima.
t
17. juuli 2013, 11:07
Talvine suurem hind pole siis nii ehmatav kui praegu sutsuke juba tõstavad.
i
iltalehti/ 17. juuli 2013, 10:01
miks, miks agaseks ET EESTIS EI JAGU ENAM VETT, MIS TURBIINID PANEVAD KEERLEMA JA PÖÖRLEMA vot nii.
k
KESTVAD OVATSIOONID!/ 17. juuli 2013, 10:01
HÄMAMINE+PETMINE+VALETAMINE +VARASTAMINE= EESTI ENERGIA + EESTI VABARIIGI VALITSUS! M.O.T.T

i
iltalehti/ 17. juuli 2013, 10:00
miks, miks agaseks ET EESTIS EI JAGU ENAM VETT, MIS TURBIINID PANEVAD KEERLEMA JA PÖÖRLEMA vot nii.
a
Alar1/ 17. juuli 2013, 09:54
Ega börs ei tõsta hindu. Selle taga on ikkagi inimene. Äkki saaks ükskord teada, kes neid hindu määravad/nimetavad. On nad Soomest, Lätist või Eestist?
Kas muidu "tark" meedia ei saaks välja uurida?
w
wiplala/ 17. juuli 2013, 09:38
v
Valitsusel on ükskõik/ 17. juuli 2013, 09:35
Minu arusaamine on selline: valitsusel on ükskõik. Kui ei oleks ükskõik, küll siis oleks leitud võimalusi elektrihinda ohjes hoida. Mitmekordne vahe Soome jt Skandinaaviamaadega on kurjast.
t
tundub , et/ 17. juuli 2013, 09:19
kõige naljakam on asja juures see, et juba enne börsileminekut tootis EE elektrit pea kaks kord rohkem kui Eestis tarbimist oli. Nüüd kui Kadunus on suurtööstus ja inimesed on säästlikumalt elektrit tarbima hakanud, kipub asi päris käest minema. On selge, et tegemist on elektiparseldajate kartellimänguga, milles põhiosa on Eesti Energial e. Eesti riigil kui selle omanikul. Mis puudutab Partsu ettevõtmisi maksumaksja rahade arvelt , siis eestlastel on vanasõnad: terves kehas terve vaim; ja : küürakat parandab ainult haud.
j
ja see/ 17. juuli 2013, 09:11
Sutter valetab. Suurelt ja häbematult, suli selline. Kui ma hakkasin fikseeritud hinnapaketti börsibaketi vastu vahetama, oli selle vahetamisega tegelikult draama, kohalikus mastaabis ja mulle öeldi kogemata, et kui siiani on börsipakett soodasam olnud, siis edaspidi kohe kindlasti ei saa soodsam olema ja et ametnik ise ( tuttav mulle) jääb kindlasti fikseeritud hinnaga paketi kasutajaks. Kuidas teab EE ametnik, milliseks edaspidi hind börsil olema hakkab kui EEl ei ole kavas hindu mõjutada?
t
tarbia/ 17. juuli 2013, 09:04
soovisin osta 10MW elektrit
nemad ütlesid, et pole sul liine ja kuhu sa selle paned
mina küsisin: aga turg?
nemad: mis see turg siia puutub
Kuna elektrit ei saa lattu toota, siis klassikaliselt ületootmist ehk lattu tootmist ei saa olla, mis hinnad alla viiks.
Kui Narvas elektrijaamad seisma jäävad, siis oleme pimedas, kuna sissetulevate liinide võimsus ei võimalda mujalt elektrit siia lasta.
Ehk kus on turg?

s
see on koht/ 17. juuli 2013, 09:03
kust annab kantida raha ämma kappi. liivel lüükse rahapakiga kurk kinni,et vait oleks.
a
Asi on selles, et/ 17. juuli 2013, 08:50
et meie energeetikagurud on sellised, noh, kuidas nüüd öeldagi ... Nor Spoolt "vanemspetsialist" on eilne turismitalupidaja, Eesti energia juht on toitustusasutuste ökonomist, ülejäänud poistebändi liikmeid ei viitsi kommenteerima hakatagi,
Lööge plats puhtaks ja alustage uuelt puhtalt lehelt. Pange Eesti Energia etteotsa haritud ja täiskasvanud mees, kes valib endale meeskonna, avatud turg aga tuleb esialgu sulgeda, eesti rahvas ei pea nüüd küll lätlaste ja leedukate arveid kinni taguma.
l
lugeja/ 17. juuli 2013, 08:44
Miks me ei osta siis sealt kus odavam on....spoomlased ju ostavad?
l
loogiline/ 17. juuli 2013, 08:35
Jordaanias ja Utahis on võetud kohustused investeerida poolteist Eesti riigi eelarvet, kui ei investeeri hakkavad trahvid jooksma
algul räägiti investoritest, kes mürinal kusagilt tormavad ja maksavad veel peale Eesti edukate teadmiste eest
aga selgus, et teist nii lolli inimest enam maakeral ei leidu nagu meie Jussike ja Sanduke kes oma raha tuulde loobiks
ja nii peabki eesti rahvas selle jama kinni plekkima, sest teist nii lammast rahvast enam maamunal ei leidu
loogiline
u
ups/ 17. juuli 2013, 08:31
kui töökas eestlane terve maailma masud kinni maksab, miks mitte kõigi rahvaste elektri tarbimise! samal ajal, kui mujal riikides käib oma õiguste eest võitlemine, on usinal eestlasel raha küll, ega muidu rahulikult kõik hinnatõusud kinni ei maksta.
a
aga/ 17. juuli 2013, 08:28
Pole võimalik, et eestis ei suudeta toota elektri kogust, mis kataks meie vajadused siin, kodus. Mis üle jääb, seda võiks/peaks börsil müüma. Mitte vastupidi, esmalt müüme kõik maha ja siis ostame kordi kallimalt tagasi. See küll VABA turumajandus pole.
n
nu orjapalgal/ 17. juuli 2013, 08:25
olijad HOIAVAD SUVEL KOKKU, SIIS TARVIS SAM AKASUMIST SAADA KUI PIMEDAL AJAL, on alles vargad!!!, ükski seadus ka ei kaitse orje !!
k
kodanik/ 17. juuli 2013, 08:21
Ahnus on selle asja nimi. Pätikari on riigi eesotsas!

w
ww/ 17. juuli 2013, 08:16
Kas traadid Venemaa poolt on katki lõigatud võu käib vaikne susserdamine raha kühveldamiseks.
ä
Ärtu kuningas/ 17. juuli 2013, 08:14
Poliitikud on Eesti energia lisapalgal. Kreekas oleks rahvas tänaval. Aeg on Eesti enrgiale
koht kätgte anda.
t
TK/ 17. juuli 2013, 08:13
Ansipi-Ligi kamariljal ju raha vaja. Eile ju lugesime, et kütuseaktsiisi ei laeku kavandtud mahus. Partei ja kliki kulud aga kasvavad enne valimisi . Tuleb Eesti Energialt rohkem dividente välja pigistada. Kallase väimeespoeg on tubli. bõrsi koos Partsuga kokku keeranud. Ikka sulide moodi nagu Ansiplandis kombeks.
s
ses/ 17. juuli 2013, 08:13
v
Vahur/ 17. juuli 2013, 08:12
Läti valitsusel on selgroogu ja mõeldakse oma rahva peale! Meil on valitsekateks vaid, pugejad, kommunistid ja lollpead ning tulemust näeme elektriarvetelt ja kuuleme põhjendustena raadiost !
Kaua me talume veel neid liberaste?
u
u.t/ 17. juuli 2013, 08:07
Miks?
Sellepärast et diletandid on juhtimas. Tehtud vigu mitte ei üritata parandada ,vaid õigustatakse.
a
ab/ 17. juuli 2013, 08:04
see juured alla ajanud liivekamp oleks tulnud juba ammu välja vahetada!
i
irw/ 17. juuli 2013, 07:56
JÄÄGE VAIT JA MAKSKE !
MÜÜDUD RAHVAS

r
Rannula/ 17. juuli 2013, 07:51
Te olete juba üle 20-ne aasta valinud ja kuhu jõudsite!!!!!!!!!! ????? Valimisel tuleb kasutada ajusid, mida kahjuks senistel valijatel pole olnud!
a
Ansip ja Paet(uhked mõlemad)/ 17. juuli 2013, 07:25
Aga Sandor Liive tahab suvel ka elada!
p
Purts/ 17. juuli 2013, 07:14
e
Elktron/ 17. juuli 2013, 07:11
Läti poliitikud vähemalt kaitsevad oma rahvast ja ettevõtjaid, meie omad aga ainult nöörivad. Inimesed ärge seda valimistel unustage ning juba sügisestel kohalikel tuleb hakata selliseid erakondi välja juurima.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee