Krimi

Inimesed jäid veesõidukitega hätta (2)

Toimetas Kristin Aasma, 15. juuli 2013 11:14
Nädalavahetusel vajas mitu seltskonda vee peal piirivalvekaatri abi. Pilt on illustratiivne.Foto: Margus Ansu / Postimees
Lääne päästekeskuse teatel tuli päästjatel ja piirivalvuritel aidata möödunud nädalavahetusel veesõidukitega hätta jäänud inimesi.

13. juulil kell 14.10 sai politsei teate, et Virtsu-Kuivastu liinist lõuna suunal on kaatril tekkinud rike. Kaatri pardal kolm inimest, inimelud ohus ei ole. Sündmusele reageeris Kärdla kordoni toimkond piirivalvekaatriga. Kella 15.40 ajal alustati hädas olnud aluse pukseerimist. Kella 17.10 ajal jõuti Virtsu sadamasse.

14. juulil enne kella nelja hommikul teatati politseile, et piirivalve abi vajatakse Pärnu jõel. Sündmusele reageeris Pärnu kordoni toimkond. Sündmuskohale jõudes selgus, et abi enam ei vajata, paadis olnud seltskond ning paat olid omal jõul kaldale jõudnud.

14. juulil kella 14.15 nägi Pärnu kordoni toimkond patrullis olles Pärnu jõel kesklinna silla juures ankrus kaatrit, milles oli viis isikut. Kohapeal selgus, et kaatri mootor ei käivitunud enam ning vajatakse abi aluse pukseerimiseks Jahisadamasse.

14. juulil julgestas piirivalve mootorpaat Muhu Väina regatti. Kella 17.30 ajal palus üks purjejahi meeskond piirivalve abi, sest jahi spinnaker oli masti otsa kinni jäänud ja alusega ei saa enam liikuda. Piirivalve abi vajati jahi pukseerimiseks sadamasse.

Samal teemal

14.07.2017
KISUB PÕNEVAKS | 60. Muhu väina regatil vahetus enne viimast päeva liider