Kommentaar

KOMMENTAAR | Majanduskasvust ei piisa, seisak ei aita (15)

LISA KOMMENTAAR

Mari 14. juuli 2013 19:32
Olen nõus autoriga selles osas et meie valitsus ajab tihti segamini abinõu , vahendi või raami muutes selle eesmärgiks omaette. SKP, eelarve tasakaal, 2% kaitsekulutusi SKP-st.
Kaitsekulutuste sisulisest poolest näide- osteti 3 miinilaeva hinnaga ca miljard- ja mis kuuldavasti roostetavad kai ääres. Mis oli eesmärk?
Ühelt majandusteadlaselt oleksin oodanud sügavamat käsitlust, millega siis ikka täita riigieelarve kulupoolt. Kas aina kärbime ja tõstame makse?
alf 13. juuli 2013 08:23
Asjaolu ,et eestis majandus on ca.20 aastat pehmelt õeldes isevoolu teed läinud ja juristijurakate tehtud ebakompetentsed seadused on ainult vaesust tootnud ,ei ole üllatav.
Männik on kirjeldanud ainult eesti majanduse seisu , aga seda analüüsimata ,mis on põhjused.
Üldsõnaline viide innovatiivsusele ei aita ,kui eestil puudub reaalne majandusprogramm . Seni toiminud maksude ja hindade tõstmine ei ole jätkusuutliku eesti majanduse alus. Tehtud vead finantsalal on mõjunud eesti majandusele juba katastroofiliselt- kreeka jm.laenud ,Estonian Air, arutu raharaiskamine muuseumite ja kohtumajade ehitamisteks, igasugu 4x keskmiste palkade maksmised lisandväärtust mittetootvatele bürokraatidele.
Oh 12. juuli 2013 18:21
Riik võtab laenu kui on vaja Kreekale anda, mitte oma majanduse turgutamiseks.
12. juuli 2013 12:47
"Algatuseks tuleks majanduskasvu ideoloogia kõrvale või isegi asemele tuua selline mõiste nagu ressurssisäästev normaalset äraelamist võimaldav majandus."
ressurssisäästva normaalset äraelamist võimaldava majanduse abil elasime üle NSV Liidu majandusmudelist eraldumise.
"Ei saa kuidagi pidada kommunistlikuks seisukohta, et ka kapitalistliku ettevõtte töötajad peavad hea töö eest saama äraelamist võimaldava sissetuleku.Majanduskasvu ideoloogia peaks olema tasakaalus riigi kodanike üldise heaolu tagamise ideoloogiaga."
Täitsa pankuri jutt:kui "ettevõttel" tootlikkust pole("riiulifirma"), siis see ei takista ometi dividenditulu jagamist, küll riik laenu võtab.
merike 12. juuli 2013 12:32
"Kohe tuleks lõpetada riigi kokkuhoiumeetmete rakendamine töökohtade koondamise ja töötasude alandamise või külmutamise näol."
Kui suur osa Eesti Vabariigi töötavast elanikkonnast on hõivatud riigiettevõtluses, eraettevõtluses? ENSV-s oli riigiettevõtluses hõivatud peaaegu kogu töötav elanikkond, artellides (NSV Liidus üks sotsialistliku kollektiivse töö vorme: põllumajanduslik artell= kolhoos.Võõrsõnade Leksikon Tallinn."Valgus" 1981,lk.58) väike osa.
merike 12. juuli 2013 11:54
kui riik käibemaksu määra langetab ,kuid kaupmees hindu ei langeta( ei jaga seda solidaarselt tarbijaga),vaid arvab selle kasumiks(ettevõtlusele riigieelarvest riigipoolseks toetuseks ), siis kuidas saate sundida kaupmeest hindu langetama?Aga riiki saab sundida riigieelarvest kaupmehi(eraettevõtlust) toetama.
"Mida teha, et riigi elanike heaolu kasvaks ja rahva sissetulekud suureneksid nii, et eelarve kulud ja tulud oleksid samal ajal tasakaalus?"
ENSV Plaanikomitee eesmärgid ja ülesanded:sotsialistliku heaolu saavutamine kommunismi ehitamisel?
merike 12. juuli 2013 11:32
"Seega on küsimus pigem selles - kuhu see majanduskasv kaob?...
Minu arvates on kõigi ettevõtjate huvides, et lõhe suurettevõtluse ja masside vahel ei ületaks kriitilist piiri ning piisaval hulgal vahendeid suunataks elanike sotsiaalvajaduste katteks."
Suurettevõtlus : era-,riiklik-?
"...sisemajanduse koguprodukt kasvab, kuid tulusaajate arv väheneb, tuleks riigil ...täiendavate töökohtade loomine,..."
Kuhu siis riik peaks täiendavaid töökohti maksumaksja raha eest looma, erasektorisse või?
Kas nii nagu praktika põhjamaades, kus a/ü koos ettevõtjaga pressib riigieelarvest ettevõttele riigipoolset toetust, et palgad tõuseksid?Ettevõtte juhtide palgad kasvavad ja streigihoiatus on kogu aeg õhus?
härra Näf 12. juuli 2013 11:14
Te unustasite ev-s kehtiva kriteeriumi: EESMÄRK PÜHITSEB ABINÕU

härra Näf 12. juuli 2013 11:13
Te unustasite ev-s kehtiva kriteeriumi: EESMÄRK PÜHITSEB ABINÕU
Vaimust vaesele 12. juuli 2013 10:42
Vaim. EKRE on siiani parim variant. Millal Vaim hakkab arenema ja mõtlema ja vabaneb Refi-Keski lummuse alt?
VAIM 12. juuli 2013 10:14
Kuule räpane ALAR1 ,On üks parem erakond ja see on EKRE mille esimees on MART HELME.
Alar1 12. juuli 2013 09:55
Niimoodi teeb Männik-Sunnik-Sõnnik endale valimisreklaami. Hullem veel, kui KE ja SDE!
Praegusest valitsusest paremat Eestis EI OLE! Pole ka ühtegi erakonda, mis võiks kasvõi näiliselt parem olla.
kas 12. juuli 2013 09:48
teate, mul on siiber nende ahastavate arvude ajakirjandusse toomisest ja käte ringutamisest. Miks me aina räägime ja kirjutame, miks praktiliselt keegi midagi ette ei võta olukorra parandamiseks? Miks inimesed lasevad ennast alandada ja mõnitada, miks nad tänavale. protestima ei tule? Ega Soome palgad iseenesest nii kõrgeks tõusnud, soomlased pidid aastaid tänaval selgeks tegema, et töö eest tuleb maksta nii palju, et elamiseks piisaks. Kas meie tegusad inimesed on riigist lõplikult lahkunud?
Nojah 12. juuli 2013 09:40
Mida ütleks selle kohta meie demagoog? Kas seda, et Eestil on väga edukas majanduskasv? Eesti on peagi 5 n rikkama riigi hulgas. Tõstame PALGAD võrdseks MAKSUDEGA!!
http://leopall.blogspot.com/2013/07/demagoog-ansip.html?
Juula 12. juuli 2013 08:37
Mida see tulu deklareerijate arv näitab? Kui ma käin tööl ühes asutuses ja muid sissetulekuid ei ole, mu maksud on korrektselt kinni peetud, alaealisi lapsi pole, kelle eest tulumaksu tagastatakse siis ma ei pea tulu deklareerima. Arvan, et selliseid on veel.