Eesti uudised

Tartusse jõuab Briti kunstniku propagandatuur 

Toimetas Sander Silm, 7. juuli 2013 12:17
Briti kunstniku Merlin Carpenteri Burberry propagandatuur "All Power to the Factory Outlets" jõuab 9. juulil Tartu Loomemajanduskeskusesse ja seda esitletakse Trepigaleriis (Kalevi 13) kell 18-20.

Merlin Carpenteri Burberry propagandatuuri eesmärk on tuua läänemaailma luksuslikke firmamärke endistesse Ida-Euroopa riikidesse, mis olid seotud Nõukogude Liiduga.

Varustatud luksuskaubamärgi teostega liigub propagandakaubik Tartust edasi Vana-Kasepääle, Hiiumaale ja Narva, Riiga ja Jurmalasse, edasi Moskvasse ja Peterburgi, Vilniusesse, Varssavisse, lõpetades Berliinis. Kiiretel peatustel ametiasutustes või metsalagendikel reklaamitakse Burberry maale kohalikele elanikele.

Carpenter taaslavastab missiooni, mida kandis Lev Trotski Vene kodusõjas. Trotski soomustatud propagandarong suurtükiväe, telegraafi, trükipressi ja eliitsõjaväelastega liikus läbi rindepunktide, kus punaarmee võitles valgetega.

Merlin Carpenter on 1967. aastal Suurbritannias sündinud ja Londonis elav kunstnik. Carpenter on anarhist, sõnamängudega võitleja ja mängija kunsti- ja kultuurimaastikel.

Kaubik koos näituse ja kunstnikuga saabub Tallinnast Temnikova ja Kasela galeriist Tartu Loomemajanduskeskusse 9. juulil ning esitlus toimub kell 18-20 Trepigaleriis (Kalevi 13).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee