Raha

Miks Eesti ettevõtetel pole tavaks avaldada tööpakkumises palganumbrit?  (58)

Toimetas Kristin Aasma, 3. juuli 2013 17:45
TööotsijaFoto: Stanislav Moškov
Kuna viimasel ajal on sagenenud etteheited, miks ei ole tööpakkumiste juures palganumbreid, korraldas CV Keskus küsitluse, millest selgus, et Eesti ettevõtted ei avalda seda tööpakkumises, sest lõplik palk sõltub suuresti konkreetsest töötajast.

CV Keskuse tegevjuhi Paavo Heili sõnul selgus küsitlusest, milles osales 259 ettevõtet, et vaid 30 protsenti neist avaldavad oma tööpakkumistes enamikel juhtudel ka palganumbri. „Palganumbri avaldamine sõltub aga suuresti pakutavast ametikohast - näiteks spetsialistide ja juhtide tööpakkumiste puhul on palgapakkumine enamasti peidetud, kuna kõik sõltub inimese oskustest, töökogemusest ja isikuomadustest ning palk lepitakse kokku hilisematel läbirääkimistel," selgitas Paavo Heil.

Samal teemal

Pakutava palgataseme peitmisel on ka teisi põhjuseid: näiteks 31 protsenti küsitletud ettevõtetest jätab palga saladusse, sest ei soovi pakutavat palgataset konkurentidele näidata, 26 protsenti firmadest ei soovi, et ettevõtte praegused töötajad uute töötajate palku teaksid ning 18 protsenti vastanud firmadest arvas, et teatud töökohtade puhul pole palk kandidaatides huvi äratamiseks oluline argument.

Tööpakkumises pakutava palga avalikustanud ettevõtted põhjendasid oma teguviisi peamiselt asjaoluga, et palganumbri avaldamine säästab nii tööotsijate kui ka -pakkujate aega - nii kandideerivad töökohale vaid need, kellele konkreetne tööpakkumine huvi pakub ja kes pakutava palgaga rahul on, täpsustas CV Keskuse turundusjuht Laura Tammeorg.

Samal teemal

30.02.2015
Agentuur: tunnustuse puudumine suurendab rahulolematust palgaga
27.04.2013
Tööjõuportaal: töötajate palgaootused kasvavad kiiremini kui palgad