Soomes Kesk- Uudenmaal avastas politsei ühest üürile antud ühepereelamust võimsa kanepikasvatuse.

Soome politsei hinnangul on tegemist erakordse juhtumiga, kuna seni pole neil tegemist olnud üüripindadel tegutsevate kanepiistandustega, edastas Ilta-Sanomat.

Klaukkalas elav perekond üüris möödunud aasta detsembris oma maja välja Suurbritannia passi omavale aasia päritolu 45-aastasele mehele, kes maksis kuni juunini korralikult üüri.

Kui üüriraha enam ei laekunud, läks peremees olukorraga tutvuma ja avastas, et maja ukse lukud on vahetatud. Seejärel kutsus omanik kohale politsei.

Politsei avastas aga majast kanepiistanduse, kuna üürilevõtja oli muutnud kaks tuba ja sauna kasvuhooneks. Ruumide seinad olid ülelöödud fooliumiga ning sisse oli seatud korralik ventilatsioon ja valgustus.

Kartes, et suured elektriarved võivad ta välja anda, oli mees installeerinud ka eraldi elektrisüsteemid, mis läksid mööda voolumõõtjast. Tegemist oli aga sedavõrd ohtlike juhtmetega, et politsei oli sunnitud kutsuma kõigepealt elektriku, kes need maha võttis.

Ühtekokku oli majas 150 kanepitaime, millest suurimad olid juba üle meetri pikad ja politsei hinnangul oli kasvatatava kanepi turuväärtus 20 000 eurot.

Jaga artiklit

13 kommentaari

B
ban  /   12:52, 3. juuli 2013
mis siin kisada, vanasti kasvatati kanepit igas Eesti talus ja väga avalikult. Selle kiust punuti köisi ja tehti isegi riiet nagu linast. Seemnetest sai aga väärtuslikku õli pressida. Tõsi küll , suitsetama seda keegi ei hakanud, ja kui oleks ka tobi teinud, poleks sest suurt midagi, sest THC sisaldus tavalises kanepis on üsna väike.
Ä
Äriidee  /   20:13, 2. juuli 2013
Aga miks mitte!?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis