Maailm

UURIMUS: maailma juhivad psühhopaadid (45)

Õhtuleht.ee, 30. juuni 2013, 13:44
 PantherMedia/Scanpix
Kui enamik inimesi arvab, et psühhopaate on vaid käputäis ja enamasti on nad ühiskonnast isoleeritud, siis tegelikkuses leiab psühhopaate peamiselt teisel pool koosolekulauda.

Raamatu "Defense Against the Psychopath" jaoks uurimustööd teinud Stefan Verstappen kirjutab, et kõiksugu liidrid (inimesed, kelle poolt hääletatakse) pole just erilised moraalijüngrid. Nende jaoks on valetamine sama loomulik kui hingamine, nad suudavad hästi inimesi enda ümber manipuleerida, teisi segadusse ajada, jalgealune maapind kõikuma lüüa ning nende näitlejaoskused on meisterlikud.

Miks on ikkagi psühhopaadid nii edukad? Vähesed suudavad märgata sarmi ja intellekti taga külma südant, nii et neil õnnestub inimesed üle kavaldada. Oskus kasutada ära teiste nõrkusi ja tekitada kahju võib olla varjatud ja uskumatult nutikalt teostatud.

Kuna psühhopaadid lõikavad kasu ühiskonna hävimisest, on Verstappeni sõnul tähtis, et inimesed teadvustaks nende eksisteerimist ja oskaks ära tunda neile omaseid jooni. "Neist aru saamine on esimene samm enda kaitsmiseks."

45 KOMMENTAARI

n
need on ka eesti poliitikud! 3. juuli 2013, 10:45
eesti erakonnad --VALITSEJAD! ,,kes inimest ei märka!! elavad haiges maailmas !
VOT SEE ONGI SUUREM HAIGUS,,
n
need on ka eesti poliitikud! 3. juuli 2013, 10:44
eesti erakonnad --VALITSEJAD! ,,kes inimest ei märka!! elavad haiges maailmas !
VOT SEE ONGI SUUREM HAIGUS,,
Loe kõiki (45)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee