Eesti uudised

Magistritöö: sunniviisilist tööd esineb ka Eestis (17)

Toimetas Marge Sillaots, 29. juuni 2013, 17:00
 PantherMedia/Scanpix
Kuigi mitmetes uurimustes ja teadustöödes on leitud, et tööjõu ärakasutamine ja sunniviisiline töö ei ole Eestis probleem ning sama suhtumist kohtab ka meedias, kus inimkaubandust seostatakse eelkõige seksuaalse ärakasutamise juhtumitega, siis näitas tööinspektorite seas tehtud küsitlus pigem vastupidist.

Sunniviisiliseks tööks loetakse sellist tööd, mida nõutakse inimeselt ükskõik missuguse karistusega ähvardades ja milleks ta ei ole ennast vabatahtlikult pakkunud. Tundub uskumatu, kuid sellist ülemaailmselt hukkamõistetud ja keelatud tegevust kohtab Eestiski, kirjutab tööinspektsiooni peajurist Kairit Ehala oma magistritöös Tarbija 24 andmetel.

Tööalase ärakasutamise tuvastamine on Ehala hinnangul problemaatiline, kuna regulatsioon on puudulik ja ohvrid ei tunne end sageli ise ohvritena, samuti pole kehtiv õigus piisav tööalase ärakasutamise vastu võitlemiseks.

"Põhjuseks on kindlasti see, et need nähtused on sageli raskesti tuvastatavad, eriti valdkondades, kuhu tööinspektorid ja teised õiguskaitseorganid ei jõua – kodumajapidamised, geograafiliselt eraldatud piirkonnad ja ka nn liikuvad töökohad, nagu seda on ehitusplatsid," kirjutab Ehala.

17 KOMMENTAARI

m
Miks te 1. juuli 2013, 05:37
siin kedagi kogu aeg palute? Riiki, tööandjaid, Tööinspektsiooni, tarbijakaitset? Need kõik ju ühe mütsi all. Õigem oleks minna ja nõuda, ilma järeleandmisteta. Ah mis ma tühja pläran, eestlane ju tahab ori olla.
j
jah 30. juuni 2013, 21:56
Kahjuks uus tööseadus on ainult tööandja huve arvestav, töövõtja on teisejärguline, kes töökoha kaotuse hirmus läheb koristab ülemuse korteri või rohi...
(loe edasi)
Loe kõiki (17)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee