Elekter

Lapsed peavad elektriohumärki hoopis Harry Potteri vahvaks tunnuseks (4)

Toimetas Karoliina Vasli, 27. juuni 2013, 09:00
Foto: Tairo Lutter
Mais ja juunis läbi viidud elektriohutuskampaania käigus koolitasid Elektrilevi töötajad ligi 4900 last vanuses 5-15 eluaastat. Koolitused näitavad, et laste teadlikkus elektrivõrguga seotud ohtudest on kesine, kuid linnalastest rohkem oskavad õnnetusi ennetada maalapsed.

Maikuus läbi viidud üle-eestilise uuringu kohaselt ei pidanud elektriohtusid tähtsaks ligi pooled lapsevanemad ning samal ajal saab elektriohtude teema vähe tähelepanu ka kooliprogrammides. "Seetõttu ei olegi vist üllatav, et elektriohumärki pidasid osad põhikooli lapsed hoopis Harry Potteri või mõneks muuks vahvaks märgiks," ütles Elektrilevi operatiivteeninduse piirkonnajuht Aare Eiche.

Elektrivõrguga seotud suurimad ohud on lastele metallivarguste tõttu lahtijäänud alajaama uksed ja tormiga maha kukkunud elektriliinid. Elektrilevi koolitajate sõnul oleks pinge alla jäänud elektriliinist eemaldumine saanud saatuslikuks isegi kuni kolmveerandile lastest. Seetõttu tegid kõik koolitustel osalenud lapsed läbi mängulised harjutused, kuidas ohutult maha kukkunud elektriliinist eemalduda.

Maalapsed on teadlikumad

Mitmel eelneval aastal lapsi koolitanud Elektrilevi käiduosakonna piirkonnajuht Kalev Kaldaru tõi välja, et maalapsed olid elektrivõrguga seotud ohtudest linnalastest teadlikumad.

"Erinevus tuleb ilmselt sellest, et kui linnas on rohkem kasutusel kaabelliine, siis maal on elektrivõrk nähtavam. Seetõttu on ohtude eest ka lapsi rohkem hoiatatud," oletas Kaldaru. Tema sõnul on seega eriti oluline rääkida suvel linnast maale sõitvatele lastele, et liinidest ja alajaamadest tuleb eemale hoida. Samuti tuleks lastele õpetada, kuidas ohutult eemalduda tormiga mahakukkunud elektriliinist.

4 KOMMENTAARI

p
pole kaugel aeg 2. juuli 2013, 13:59
kus ka eesti lapsed peavad juustu juurviljaks ja arvavad,et tomat kasvab mulla all,mitte maa peal jms geniaalset nagu inglise koolilapsed.
käbedalt idioodistuv inimkond.
a
aga muidugi 29. juuni 2013, 00:57
meil koolis räägiti ka batmeni varjukohast ja uuest autost.
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee