Tarbija

Elering Harju- ja Läänemaa elanikele: ühendage täna öösel elektriseadmed vooluvõrgust lahti (23)

Toimetas Kristin Aasma, 26. juuni 2013 19:12
KATSE: Elektriseadmed soovitatakse 27. juuni ööseks vooluvõrgust lahti ühendada.Foto: Margus Ansu / Postimees
Neljapäeva öösel ehk siis ööl vastu homset kell kaks viib Elering Tallinna lähistel Iru alajaamas läbi lühiskatse, mille ajal tekib Tallinnas, Harjumaal ja osaliselt ka Läänemaal 0,25 sekundi pikkune pinge langus. Igaks juhuks tuleks elektriseadmed, mida ei kasutata, ööseks vooluvõrgust lahti ühendada.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Kösteri sõnul tähendab lühiskatse, et kontrollitava tootmisseadme/elektrijaama lähedal tekitatakse lühis pikkusega 0,25 sekundit, ning katse ajal ei tohi kontrollitav elektrijaam ega tema üksikud seadmed seiskuda, kirjutab tarbija24.ee.

„Katse ei tohiks küll kehtivatele nõuetele vastavaid seadmeid rikkuda ega rivist välja lüüa, kuid siiski võiksid tavatarbijad igaks juhuks sellised elektriseadmed, mida nad katse ajal ei kasuta, vooluvõrgust lahti ühendada," sõnas Köster. „See on lihtne võimalus vältida probleeme ka juhul, kui seade on mingil põhjusel tundlikum normides sätestatust," lisas ta.

Katse mõju võib tunda olla ka näiteks elektripirnide valguse ereduse muutumise näol nii Tallinnas, Harjumaal kui ka osaliselt Läänemaal, Raplamaal ja Lääne-Virumaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee