Mihhail Kalašnikov 2007. aastal.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Nataly Koppel 23. juuni 2013 14:00
Venemaa päästeamet saatis Iževskisse lennuki Il-76, mis toimetab legendaarse relvakonstruktori Mihhail Kalašnikovi (93) Moskva haiglasse.

Iževski arstid otsustasid, et Kalašnikov tuleb saata Moskvasse uuringuteks, vahendas Newsru.com.

Kuidas relvameister end tunneb ning miks ta toimetatakse pealinna, ei avalikustatud.

Lennuk IL-76 on varustatud vajaliku meditsiinilise aparatuuriga ning selle pardal on parimad arstid.

Olgu öeldud, et maailmatuntud relvakonstruktor sattus Iževski haiglasse 17. mail ning lasti koju 30. mail. Siis rääkis tema referent Sergei Nosatšev, et vanahärra tervis on "normaalne".

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

Urmas 24. juuni 2013 21:01
Kalašnikov on 2009a. intervjuud andes tunnistanud, et Scmesser, kes oli 1946-1952 tema kabineti koristaja aitas tal seda relva välja töödata.
enrik 24. juuni 2013 20:19
Tõestisündinud lugu sm. Kalashnikoviga olnud selline, et kui ta külastas 1980-tel Tallinnas üht eestlasest inseneri (ei mäleta täpselt keda), reageeris Kalashnikov väga emotsionaalselt, kui selgus, et Tallinna "Arsenali" relvameistrid olla juba ammu fashstide saatust jaganud - nad likvideeriti. Schmeisseri taustal ei välista, et "Arsenali" inseneride hooletu hukkamine läks Kalashnikovile maksma veel mõne endanimelise relva 'leiutamise'.
Aga olgu, tegelikult isegi usun pisut, et Kalashnikov ka ise midagi relvadest jagas. Päris välistada seda ei saa, ehkki Urmase loetelu on tõesti tüüpiline Vene koopiate kohta. Lisan vist Tehnika Maailmast loetu, et isegi Saksa hävituslennuki Messershmidti mootorit kasutati aastakümneid mõnel vene propellerlennukil (An?) edasi nii, et sama mootorit andis peale panna ka sõjaaegse Me hävitaja restaureerimisel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS