Eesti uudised

Asekantsler sekkus õigusemõistmisesse (3)

Toimetas Kaspar Käänik, 22. juuni 2013, 09:02
Marko AavikFoto: Marina Pushkar (Postimees)
Samal päeval kui Tallinna ringkonnakohtus kuulutati välja maadevahetuse kriminaalasja otsus, toimus Tallinna ringkonnakohtus teinegi erakorraline sündmus.

Nimelt kutsus ringkonnakohtu esimees Urmas Reinola ootamatult kokku erakorralise üldkogu – nii tsiviil-, kriminaal- kui ka halduskolleegiumi kohtunikud –, et arutada justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku käitumist, kirjutab Postimees.

Ringkonnakohus saatis pöördumise justiitsministrile, õiguskantslerile, riigikohtule ja riigikogu õiguskomisjonile, milles süüdistab Aavikut sekkumises õigusemõistmisesse ja kohtute sõltumatusesse.

Viimaseks piisaks karikas sai päev varem kohtunike meililisti (seda loevad kõik Eesti kohtunikud) saabunud Aaviku kiri, milles too süüdistab Tallinna ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumi selles, et too mõistab kohut valesti.

Kuivõrd kõnealune kohtulahend pole veel jõustunud, sekkus asekantsler pooleliolevasse kohtuasja. Et kohtuasi on alles käimas, pole avalik ka ringkonnakohtu pöördumine justiitsministeeriumi ja teiste institutsioonide poole.

Samal teemal

2. oktoober 2018, 07:55
Aavik kahtlustab, et jäi andmekaitse juhi kohast ilma näpuvea tõttu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee