Elu

Anne Veski tütar sai magistrikraadi (29)

Anete Kruusmägi, 22. juuni 2013, 07:51
UHKE LÕPETANU: Kerli koos poeg Dominiki, abikaasa Georg Poslavski ja ema Anne Veskiga. Benno Beltšikov
"Eks ta omajagu raske oli muidugi: teha see töö kahe väikese lapse kõrvalt, aga kuna magistritöö kirjutamine on väga huvitav protsess, mille käigus saab ka ise tõsiselt palju teada, siis see tasus neid küünlaid," tunnistab eile TTÜ magistrantuuri cum laude lõpetanud Kerli Veski, laulja Anne Veski tütar.

Kokku kulus Kerli Veskil magistritöö kirjutamiseks kaks kuud. Selleks ajaks võttis ta välisministeeriumist puhkuse, kuid teadustöö röövis ka öötunnid ning nädalavahetused.

Veski magistritöö käsitleb aukonsulitega seotud küsimusi: "See on osaliselt seotud ka minu tööga välisministeeriumis."

Õpingute jätkamise mõtteid doktorantuuris ta praegu ei mõlguta. "Siin peab nüüd vahepeal natuke rohkem ka perele ja tööle pühenduma. Sellist intensiivset perioodi saab endale lubada võib-olla juhul, kui see on lühikese tähtajaga, aga ma ei kujuta sellist intensiivsust ette iga päev ja pikka aega," tõdeb Veski, pooldades samas elukestvat õpet. "Ma ei arva, et inimene peab õppima ainult keskkoolis ja siis ülikoolis ja pärast seda on õppimine läbi."

Kuna Kerlil oli juba olemas magistrile vastav kvalifikatsioon, siis uue kraadi omandamisega uusi võimalusi talle ei avane. "Ma tahtsin lihtsalt uuendada oma teadmisi ja õppida. Minu jaoks oli õppimisprotsess palju olulisem, kui see kraad," räägib Veski, arvates siiski, et ega ka teaduskraad mööda külgi maha jookse.

Kerlil on jaanipäevast veel nädal aega puhkust ees. Pärast seda tuleb tööle tagasi minna.

29 KOMMENTAARI

e
eesti rahvale kasutu 29. aprill 2018, 11:20
sünnib aga juurde neid pisikesi venelasi....
j
24. juuni 2013, 13:52
Jah, nüüd poeb proua küll tütre külje alla, nagu suur heategija, aga kui Kerli väike oli, ei hoolinud ema lapse südamevalust ja igatsusest miskit...
Loe kõiki (29)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee