Elu

Villu Loonde: väärtustan isamaalist elustiili ja pidevat enesearendamist (11)

Piret Parik, 22. juuni 2013, 07:51
MISTERID POSEERIMAS: «Saime osalejatega omavahel hästi läbi. Rõõm oli ka sellest, et enamik teadis Eestit ning nad kiitsid meie majandust ja kaunist vanalinna,» jutustab Villu. Pildil vasakult Läti, Hispaania, Eesti, Valgevene, Bulgaaria, Saksamaa, Rootsi ja Portugali esindaja võistlusel «Mister Europe Euronations 2013».  Erakogu
Kaunismees kutsub kõiki nädalavahetusel võidutuld tervitama ja osalema võidupüha paraadil

"Leian, et Eesti kultuuri tundmine ja tähtsündmuste meelespidamine on elementaarne ning see on ka osa minu misteri missioonist," ütleb Euroopa kolmas mister Villu Loonde. "Iga noor võiks ikkagi teada, millal on Eesti lipu päev või Tartu rahulepingu aastapäev."

Maikuus "Mister Europe Euronations 2013" kolmanda koha saanud Villu Loonde on väga suure kogemustepagasiga iludusvõistlustel osaleja, kuid tal on ka teine pool. Ning see on väga isamaaline.

Keskkoolis avanes Villul võimalus astuda kultuuri- ja terviseklubisse Kulter, mis pakkus noortele praktilist vaba aja sisustamise võimalust ning andis teadmisi Eesti traditsioonidest. Ta on osalenud igal aastal peaaegu kõigil Eesti olulisematel tähtsündmustel ja andnud koostöös teiste klubi liikmetega välja raamatu "Vabadussõda koolipoiste silmade läbi".

"Selles vaimus olen ma kasvanud ning nii on ka minu isamaaline elustiil kujunenud. Tänaseks olen üks Laidoneri Seltsi juhatuse liikmeid ja nagu eelnevatel aastatel, nii viime ka tänavu võidutule Tori kirikust paraadilinna, seekord siis Haapsallu," jutustab Villu.

Samuti kutsub ta kõiki tuleval nädalavahetusel võidutuld tervitama ning osalema võidupüha paraadil Haapsalus.

Kaalub rahvusvahelisi väljakutseid

"Modelli ja misteri võistlustele sattusin esimest korda 2004. aastal Leo Tähe kutsel, kui võtsin osa suvemehe valimistest, mis mul õnnestus ka võita. Sealt edasi tulid juba uued pakkumised," räägib Villu, kes praegu osaleb Eesti konkurssidel žüriiliikmena. See annab talle võimaluse tutvuda uute ja huvitavate inimestega ning jagada võistlejatele ka kasulikke soovitusi. "Kui mul on töö kõrvalt piisavalt vaba aega ja on olemas sponsorid, siis võistlen ka edaspidi," ütleb mees. "Kuid kaalumisele võtan pigem rahvusvahelisi väljakutseid."

Iludusvõistlused üleüldiselt loovad inimestes teatavaid eelarvamusi. Kuidas mõjub aga noore mehe imagole nendel konkurssidel osalemine? "Imagoloogiat on võimalik õppida ja juhtida. Selleks tasub eelnevalt studeerida ning siis panna paika taktika ja strateegiline eesmärk. Siinkohal on olulised ka isiku iseloomuomadused, karakter ning muud tegurid. Aga inimeste eelarvamused on omakorda seotud hindaja enda teadmistega sellest valdkonnast. Mind isiklikult on nüüd Eestis päris palju õnnitlema tuldud, mis teeb mulle siirast rõõmu ja paneb lootma, et ehk on eestlased selliseid võistlusi kõrgemalt hindama hakanud."

Siiski on kodumaal misside ja misterite valdkond palju nõrgem kui naaberriikides ja seda eelkõige puuduvate sponsorite ja toetajate pärast. Villu arvates aga võiksidki just ettevõtted panustada sellistesse võistlustesse, kuna sealt on võimalik leida väga andekaid ja ettevõtlikke inimesi.

"See, et noored lahkuvad Eestist, on probleem. Aga miks mitte toetada neid, et nad läheksid välismaale kui meie riigi või mõne ettevõtte esindajad. Nad saavad seal teha Eestile reklaami ning luua ka kasulikke kontakte. Selleks ongi need võistlused ju olemas, kus osalejad näitavad üles ambitsioonikust, valmidust õppida ja tegutseda. Samuti võiksid noored oma vaba aega sisukamalt veeta – ja taas annavad konkursid selleks hea võimaluse," jutustab ta.

Mees leiab, et nii ettevõtluse kui ka riigi tasandilt võiks iludusvõistlusi vaadata praktilise pilguga.

Hetkel on Villu firma Kapten Grant juhatuse liige, kus ta tegeleb nii ettevõtte juhtimise, arendamise kui ka turunduse ja reklaamiga. "Olen jae- ja hulgimüügi sektoris töötanud juba viis aastat. Ja praegune ametikoht meeldib mulle väga, kuna väljakutseid on pidevalt," arutleb mees. Talle meeldib viia projektid eduka lõpptulemuseni, mis enamasti on ka õnnestunud: "Ja kui mitte, siis analüüsin ning teen järeldusi, kuidas järgmine kord parem tulemus saavutada."

Kõigepealt töö, siis võistlused

Loonde on konkurssidel väga häid kohti saavutanud, aga mis on ikkagi tema edu saladus? "Ma usun,

et minu enesekindlus, ettevalmistus, kiire kohanemis- ja õppimisvõime, positiivne meelelaad ning koostöövalmidus. Need omadu-sed on mulle loomupärased ja samas tagavad edu igas eluvaldkonnas."

Enne võistlustele minekut on Villule aga kõige olulisem, et tal oleksid kõik põhitöö projektid kontrolli all. Paaril korral on ajanappuse tõttu ta ka pakkumise tagasi lükanud, kuid kui on minek, siis paneb ta loomulikult suuremat rõhku trennile ning jälgib ka toitumist. "Oluline on ka mentaalne ettevalmistus, mis aitab mu nii-öelda õigele lainele viia," ütleb ta.

Mister Loonde hobideks on ka kitarrimäng ja laulmine. "Olen ise mõned eestikeelsed lood kirjutanud, mida esitan aeg-ajalt sünnipäevadel või grilliõhtutel sõpradele. Tegelen ka tervisespordiga, mis annab mulle hea enesetunde ja vitaalsuse," räägib mees. Ka meeldib talle ka koos pere ja sõpradega aega veeta. Ning ka peatsel jaaniõhtul võtab ta lihtsalt aja maha ja naudib suve valgeimat ööd.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee