MAINE TÕUSIS: Urmas Kruuse leiab, et Rock Summeri toetamine oli ühelt poolt õige tegu ja sellest oli kasu ka Tartu mainele. Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
21. juuni 2013 07:00

Tartu linnapea: Rock Summeri toetamine polnud mahavisatud raha! (10)

"Meid toetas omavalitsustest vaid heade mõtete linn," ütles rokipeo korraldaja Jüri Makarov.

Veebruaris otsustas Tartu linnavalitsus toetada 1000 euroga Rock Summeri 25. aastapäeva kontserte Tallinnas. Makarov oli küsinud 2000. Reservfondist antud eraldust põhjendati väga hea võimalusega korraldada pealinnas Emajõelinna mainekampaaniat.

Nostalgiahõngulise roki- ja popipeo kriitikud ütlevad, et pidu põrus läbi ja rahvast tuli kohale oodatust oluliselt vähem. Rahaeraldust tulihingeliselt toetanud Tartu linnapea Urmas Kruuse on kindel, et eurosid maha ei visatud.

Kuigi linnavalitsusel oli ka üllam mõte, miks kahesaja kilomeetri kaugusel toimuvat üritust toetada, ei antud raha niisama. Tartu sai sellega võimaluse pealinnas läbi viia oma mainekujunduskampaaniat.

"1988. aasta oli riigi taasiseseisvumise teel oluline aasta. Laulva revolutsiooni üks osa oli ka Rock Summer, mis kasvatas rahva teadvust ja süvendas protesti ja viha võõrvõimu vastu. See oli märgiline üritus mitte ainult pealinlastele, vaid ka tartlastele," selgitab ta. Kruuse tõdeb, et ainuüksi see oleks olnud piisav põhjus summerit toetada.

"Tartu on heade mõtete toetaja, aga kui küsida, kas me saime selle raha eest piisavalt tagasi, siis me saime positiivse imidžiga tagasi väga palju. Tartu logod olid pealinna keskel asuvatel reklaamplakatitel, kavadel, ekraanidel. Ühelt poolt ei ole tuhat eurot väike raha, kuid teisalt ei pruugi selle eest saada isegi ühte meediareklaami. Mul oleks väga hea meel, kui ka Tartu saaks perekeskse rokifestivali, ja seda me samuti toetaksime," räägib linnapea.

Tartu otsustas toetuse eraldamise, kui ei olnud teada veel, millised artistid Tallinna tulevad ja väga keeruline oli ka publiku hulka ette näha.

"Keegi ei eeldanud, et kohale tuleb sama palju rahvast kui summeri algusaegadel. Üritusel esines ka kümneid meie oma väga häid ansambleid. Pop- ja alternatiivkultuuri toetamine on väga alahinnatud. Kaalume tõsiselt, et toetada mõne Tartu bändi turneed maailmas," ütleb Kruuse. Tema sõnul on linn ka varem toetanud väljaspool Tartut peetud kontserte, peamiselt siiski klassikalise muusika üritusi, millel on osalenud ka tartlased.