Maailm

MEELEHEIDE LÄTIS: eluraskustesse sattunud ema hüppas lastega jõkke, lapsed uppusid (45)

Toimetas Sander Silm, 19. juuni 2013, 18:17
Foto: SXC
Ööl vastu tänast toimetati Lätis Ventspilsis reanimatsiooni 28-aastane naine, kes oli meeleheites hüpanud oma kahe- ja kolmeaastaste poegadega sillalt Venta jõkke. Lapsed uppusid.

Praegu teadaolevalt oli emal depressioon ning ta oli pöördunud abi saamiseks ka sotsiaalametnike poole, edastas Delfi.lv.

Tegemist oli eluraskustesse sattunud noore naisega, kuna ta oli hiljuti ametlikult lahutanud oma mehest, kuid sisuliselt polnud ta juba pikemat aega oma abikaasaga koos elanud.

Kuna ta kasvatas üksi kahte väikest last, siis sai ta ka abiraha. Tänavu veebruaris läks naine aga tööle, kuid paraku lõppes tema töösuhe juba aprillis.

Naine pöördus mitmel korral abi saamiseks ka Ventspilsi sotsiaalameti poole, kusjuures viimasel korral, 14. juunil, ta teatas sotsiaalametnikele, et tal on juba parem. Talle pakuti psühholoogiteenust ning naine nõustus osalema ka Töötukassa korraldatud kursustel.

Vaatamata kõigele, otsustas naine siiski endalt ja oma lastelt elu võtta. Sündmus on vapustanud kogu Lätit ning ka Läti peaminister Valdis Dombrovskis on oma avalduses nõudnud riikliku sotsiaalkaitsesüsteemi ülevaatamist.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee