Eesti uudised

Kas teie jooksite vett, kus on ligunenud tuhanded suplejad?

Juhan Haravee, Kaarel Tigas, 13. juuni 2013 07:00

119 KOMMENTAARI

t
31. august 2013 16:12
To Raplamaalt, Sina ei joo seda vett nii, et võtad valel teemal sõna. Lubaga seal oma väljaheited lasta oma joogivette , head joomist.
t
31. august 2013 16:07
TULEB VÄLJA, ET KUI REOSTATAKSE SIIS REOSTAME VEEL. kAS ON IKKA NII LOLLI RAHVAST, KUI SIIN KOMMIJAD ON.VASTU PIDI PEAKS SEISMA SELLE EEST, ET REOSTUS EI SUURENEKS. ON IKKA LOLLIDE PARADIIS SEE EESTIMAA .
k
31. august 2013 15:59
kUULGE INIMESED, KUS ON TEIE MÕISTUS, KUI REOSTATAKSE NIIGI , LAS SIIS REOSTAVAD VEEL. KAS EI PEAKS HOOPIS SEISMA SELLE EEST, ET VETT VÄHEM REOSTATAKSE JA KUS ON NÜÜD ROHELISED. SENINI ON SUUDETUD TEISTES KOHTADES UJUMAS KÄIA, MIS SIIS NÜÜD LAHTI, ET JOOGIVETT VEELGI ROHKEM REOSTADA TAHETAKSE???????????? SELLES ASJAS PEAKS IKKA RAHVA SEAS KÜSITLUS TEHTAMA JA TÄNAVL, ET KÕIK SAAKSID OMA ARVAMUST AVALDADA, AGA MITTE NURGADAGA, ET SIIS SAAKS ÖELDA, ET KÕIK ON NÕUS.
k
31. august 2013 15:43
Kes sellise idiootsuse peale jälle tuli? Kas on vähe kohti, kus supelda????? Paljud teevad oma hädadki vette ja teised joogu seda. ?le mõistuse, mida kõike valimiste nimel ei tehta. Mina keeldun sellise vee eest maksma JA, KUI KAUA INIMESED SELLIST SIGADUST KANNATAVAD???
m
mina/ 17. juuni 2013 10:25
kellele see väike kusi ikka liiga teeb :DDD
m
mrk/ 16. juuni 2013 21:36
Orbiidil juuaksegi põhimõtteliselt sama mis enne peldikusse lastud ning hiljem vastavatest masinatest läbi käib. Hong-Kongis töödeldakse kogu linna kanalisatsiooni vesi ümber ning läheb uuesti joogiveena kasutusse, andes niimoodi umbes poole kogu linna joogiveest. Õigetest puhastusseadmetest läbi käinuna on ka reovesi täiesti ohutu ning isegi puhtam kui nii mõnigi allikavesi (või pudelivesi). Asi on puhtalt inimeste mõtlemises!
o
Olen ise näinud Soome turiste/ 16. juuni 2013 12:17
kes Pärnu randa saabudes jalutavad ?le rannaliiva otsejoones merre , avavad p?ksiluku ja urineerivad suure kaarega ujujate vahel merre.
a
assa/ 15. juuni 2013 21:50
Pissis leidub ju mineraalaineid

v
Vankad/ 15. juuni 2013 06:25
See on rohkem venelaste komme. Inimesed, kes oma suitsukonisid igale poole maha poetavad, teevad seda ka muuga!
t
Toslem/ 14. juuni 2013 17:44
Kas teie sööksite liha, mis oma eluajal tuhnis ninaga sitas ja lätsutas seda mönuga. Kas teie jooksite piima, mis on lüpstud elukalt, kes leidis köige mahlakama rohu oma sitahunniku ümbert.
l
Lindsay/ 14. juuni 2013 17:11
Põhilised järve avamise vastuhakkajad ongi ju tallinlased... et oleks luks elu jms.
Kui minu kodukohas on alati ujutud ja joodud ühe järve vett, siis miks peaks Tallinnas asi hullem olema? Sitta leidub igas järves. Ka kalade oma... Avage Ülemiste! ;)
j
Josh/ 14. juuni 2013 17:07
IGALE INIMESELE TULEB JU VESI JÄRVEST, JÕEST VÕI ALLIKAST VMS.
NÄITEKS MINA ELAN ÜHES TEISES LINNAS, KUS TULEB VESI LINNA ÄÄRES ASUVAST JÄRVEST. SEAL KÄIB VÄGA PALJU INIMESI UJUMAS, AGA IKKA PEAN SEDA VETT JOOMA.. VÕI PEAN NÜÜD SELLEP TALLINNASSE KOLIMA, ET SAADA "PUHAST" VETT?
Leian, et kõik võiks olla aus ja kui mina pean kannatama vett, kus ujutakse, kannatavad seda ka tallinlased. Olge normaalsed. WHY NOT? Olen siiani ilusti elatud saanud, saavad ka linlased. ÜLEMISTE AVATUKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
k
kass/ 14. juuni 2013 14:14
Kas vesi on veel liiga odav või, et paneme veel filtreid ja saame vee hinda tõsta on ikka toredad ideed mida arutada
k
kuss/ 14. juuni 2013 14:12
Ikka hullemaks need arutelud lähevad. Inimestel ei ole midagi muud arutada . See on joogivesi mis arutelu siin olla saab
e
enrik/ 14. juuni 2013 11:39
Mistahes valge Euroopa pealinn on nagu rindelinn. Ma ei lubaks tekkida kiusatustki joogivett solkida. Samm edasi oleks juba joogivee mürgitamine - kasvõi lihtsalt lõbu, kiusu või provokatsiooni pärast. Mida lihtsamaks/ahvatlevamaks see on tehtud, seda tõenäolisemalt leidub lihtsalt lolle või fanatte solkijaid.
Andkem endale aru, et nagu toidu sisse sülitamine kelneri poolt ei muuda toitu füüsiliselt söödamatuks, mõjub see siiski tugevalt sööja psüühikale. Sama seos on joogivee 'toorainesse' pissimisega.
Kolmandaks. Kui siski hirmsuur himu just Ülemiste vees supelda on, ehitage NORMAALSED UJUMISE VÄLIBASSEINID. Sõjaeelses Eestis olid need tavalised, näiteks Haapsalus Aafrika rannas just (puust) basseinikastis ujuda saigi. See oli küll mereveega otseühenduses aga Ülemiste vett saaks ju vabalt pumbata otse lähedalasuvasse basseini ja sealt välja nt. kastmiseks. Eks veepuhastusjaama tegelased oska öelda, kas see on valutult teostatav.
E
.../ 14. juuni 2013 10:35
Ei maksa olla pühamad kui paavst ja pigistada silmi kinni elu ees. Kas te tõesti arvate, et kogu selles vesikonnas, kust Ülemist vee saab, on igasugune jões-ojas ujumine, paadisõit ja muu keelatud? Ja jõgede-ojade kallastel on igasugune majandustegevus, näiteks sigade-lehmade pidamine keelatud?? Ma ei räägigi nendest kümnetest lennukitest, mis üle järge iga päev tõusevad-maanduvad ja tuhandetest autodest, mis mööda Tartu maanteed kimavad.

v
vana kuri/ 14. juuni 2013 06:33
KAS TEILE MEELDIKS KUI TEIE KOHVITASSI KUSTAXE.Sellise ettepaneku teinud isendi koht on SEEWALDIS.
k
Kas teate, / 14. juuni 2013 06:20
et kõik kalad teevad ka oma asja vette. Ja neid on palju!
m
M./ 14. juuni 2013 03:40
Kuulge, lõpetatagu see jaburus! Ja eeskätt meedia, k.a. "Õhtuleht", võiks mitte teenida kesk- või reformierakonna taotlust keerutada vahtu täiesti jabura pseudoteema ümber, et juhtida tähelepanu kõrvale oluliselt.
ÄRGE LASKE END LOLLITADA! ÄRGE MÄNGIGE KAARTE KÄTTE (pool-)kuritegelikule kildkonnale! Võtke see absurdne teema maha!
m
Margus/ 14. juuni 2013 00:50
Ülemiste järv on kalasitta täis!
m
Margus/ 14. juuni 2013 00:44
Kas mõned suplejad rikuvad vett rohkem kui õitsev vetikas? http://teadus.err.ee/artikkel&id=8290&cat=1&pg=182
i
igatahes/ 13. juuni 2013 23:14
p
Puhtaks/ 13. juuni 2013 22:12
Lõpetage tulnukate tahtmine !Hakkame vekaalijärve rajama ja seda veel tarbima.Siis saame uue haigusnime VEKAALIVÄHK.Kui rongid hakkavad ST.Peterburgist tuhandete viisi sisse vedama ,tuleb Väo karjäär veega täita ja neile sinna kuurort rajada.Kasutada saab seda rajatist ka Lasnamäe koristamiseks,kui lüüsid avada viib voolav vesi ;nagu Herakles talle puhastas;linna puhtaks.
l
Leonid/ 13. juuni 2013 21:49
läheks situks selle Korbile vannitoa täis,las ujub terviseks hull Eedi

o
ooooo, ei, ei/ 13. juuni 2013 21:35
jätke see järv puutumata, supelge mujal.
l
Lindakivi/ 13. juuni 2013 21:08
Talinn on merelinn, meil on arvukalt supelrandasid , meil on Harku järv , Pirita jõgi , vajadusel saab korda teha supluskohad Männiku liivakarjääris. Ülemiste järv on meie ainuke joogivee -reservuaar , seda tuleb hoida nii kui silmatera puhtana ja kaitstuna.
o
Ohooo seal sees/ 13. juuni 2013 20:47
ju palju vitamiine, riigikogulastele tuleb seda vett müüa, seal kõik vitamiinid sees ja rahvasõbralik.
p
piss-piss/ 13. juuni 2013 20:38
Turvamees ei lase uusrikast basseini ,toob põhjuseks,et see kuseb vette.
Vant pole muidugi rahul ja väidab,et kõik kusevad,ega tema ainuke pole.
Turva:" Aga teie olete ainuke kes seda hüppetornist teeb"
"
13. juuni 2013 20:31
"Härra treener, ma arvan, et esimeseks korraks aitab."
"Mispärast? Kas olete väsinud või tüütas ära?"
"Ei, ma ei suuda enam lonksugi juua."
e
13. juuni 2013 20:30
Ei kõlba see tallinna vesi praegu ega ka edaspidi juua. Sihukest keemiat on sisse vallatud et varsti hakkad ka helendama kui üks fosfori pulk. tehke omi junne sinna või mitte aga juua ei aita see kohe kindlasti.
o
ohjah/ 13. juuni 2013 19:29
Juba praegu on jube kuse maitse Tallinna veel küljes. Võtaks jõest kuskilt nad oma vee oleks palju parem. Seisev vesi on niigi mürk juba vetikate ja muu molluskite pärast. Ja see kusemine, sittumine ja higi ei muuda vee kvaliteeti mitte kuidagi. Arvestades seda, et Peetri külast kuivenduskraave pidi 50 korda hullemat mürki tuleb kui 1000 inimest tekitada suudaks. Avage järv avalikkusele ja tehke ilusaks koht. Sadamad hakkavad looma aga lennujaama ümbrus ja balti-jaam senini urkad välisturistidele. Ei vaidle asi muutub ilusamaks.
k
KELLE ARENDUS sinnapoole ......./ 13. juuni 2013 19:10
...... Ülemiste haljastsoonis on ju üks arendusprojekt elamute ehituseks ja kui saab juba AVALIKU KASUTUSE õiguse , saab ka projekte elluviia nii Rae valla kui Tallinna veerel, tagumisel kaldal - Viljandi mnt. poolsest alast , muuseas seal üks arendus vana EMV sapööride ladude ala ja gaasijaotus , torustik - Kurna peakraavi ja Ülemiste veerel. Siin pole mingeid huvisid Peetri ega Järvekülaga , vaid huvid on ..... - saaks majad kallasraja kaudu järve äärde ja järgmisena VEESÕIDUKID põristama , vaevalt et ülejäänud teatud rikkurite jama tahavad ? Muuseas Rae vallas on olemas juhus Vaskjala paisu juures , kus praktiliselt kallasrada kadus - põldude kastmise pumpla territooriumi ostnu , rajas parkla ja elumaja ning pani aia ...... Minge tutvuga ja kasvõi koos selle Kõivuga, las tutvustab - Paide mees on Rae valla fänn ?!

m
MADIS/ 13. juuni 2013 19:07
Supelrannas on vahel ka junne vees hulpimas nähtud - häda ei anna häbeneda. Ja kui õppisin Tartus, siis sattusin kord Anne kanali ääres peale, kus keegi vene keelt kõnelev sõjaveteran seal šampooniga pead pesi, samuti muidki kehaosi. Oli lämbe suvi, 30 kraadi varjus, aga nagu tol aja kombeks, oli seoses katlamajade remondiga soe vesi 3 nädalaks kinni keeratud. Kanalivesi oli aga mõnusalt soe, oma 25 kraadi.
v
vot nii/ 13. juuni 2013 18:33
koerad ei pissi ega kaka kunagi vette, aga ometi neil keelatud seal viibida ja ujuda!
m
maali/ 13. juuni 2013 17:19
Jube mõelda,et selline ajuvaba inimene on ültse olemas(Kõiv)ja reform on oma erakona täiega põhja lasnud.Loomad ka ei s..u-söö samast kohast.Piiratud ajud mõtlevad ika tõesti tobedusi.
p
Proff/ 13. juuni 2013 16:42
Küsimuse tõstsid reformikad mitte selleks, et Tallinnlased saaksid järve ääres lebotada. Reformar esindab kinnisvaraärikaid, kes spekuleerivad järvetaguste elamukruntide hindadega. Praegused üleujutuste ja infrastruktuuride probleemides krundid oleksid müüdavad kui omanikud saaksid järves asjatada ja oma koeri junnitada.. Unustage ära! See kilekott rahaga jäägu teil saamata, reformilojused..
s
seda/ 13. juuni 2013 15:25
ma mõtlesin miks merevesi soolane on ta on ju täis kustud
t
to rp/ 13. juuni 2013 15:14
Aitäh! Naersin endale pissi püksi. Hea, et hetkel ujumas ei olnud!
t
to XXX/ 13. juuni 2013 15:07
terane tegelane!
täiesti õige, ilmselt ongi pudelivee firmadel kampaania kinni makstud
siis hakkavad kõik poest kalli raha eest vett ostma
no kui te sellise teoga tõesti hakkama saate, siis valin sügisel ikka mingit alternatiivi edasi, kuigi käis juba mõte, et seekord võiks isegi KE selle tasuta sõidu ja asjaliku TTV eest
j
Juta/ 13. juuni 2013 14:48
No, miks peaks???? Loll küsimus.

p
Peetrikas/ 13. juuni 2013 14:35
Iseenesest puhastavad jaama puhastid ka kõik raiped ja julgad ära mis ujumisest võivad tekkida aga meie enda ühiskond on nii räpane, et vaadake kuidas me oleme enda ümber kõik ära solkinud. Harrastan ise looduses kolistamist ja ei loobi konisid ka mitte loodusesse aga ikka ja alati on igal pool laga ja mädanev prügi. Ilusa ranna saaks ja võiks sinna küll teha aga siis ka ilusate kolmekohaliste trahvidega ja kindlasti peaks seda mupo istuma ja jälgima. Muul juhul ehk mõnekümmne aasta pärast kui oleme rahvana puhtamad!
k
KK/ 13. juuni 2013 14:19
Saatejuhtide käest tuleb tõesti küsida, mida nad arvavad. Pealkirjades otsustame ka ära, mis varjund teemale anda. Aga kas te kodus jooksite vett, kus on kala ligunenud või kus on vetikad ja muda? Vastik, kas pole. Oh kui õudne, kui jalg on olnud vees, mida puhastusjaama lastakse. Appi!
Kui ujumine keelata ja kui eksisteerib reaalne pisteline kontroll politsei poolt (näiteks samas seaduses määrata rikkumise eest teha võidav trahv), siis ujuks seal üksikud huvilised (olgu kasvõi 50 inimest päevas) ja 2 tükki neist, kellel põis kinni ei pea ei jõua kuidagi reostada järve nii palju, et järv isepuhastumise läbi samas tasakaalu säilitada ei suudaks. Terrorismi vastu ei ole seda aeda vaja. Kui keegi tahab väga Ülemiste vett täis pissida või shampooniga rikastada, siis võib ta seda teha Vaskjala kanalis.
Või tõmbame nüüd kõigile Ülemistega seotud jõgikondadele aiad ümber, sest üks saatejuht ei jooks vett, kus keegi on jalgadega sees olnud?
k
13. juuni 2013 13:59
t
tallinlane/ 13. juuni 2013 13:30
See on Keskerakonna ja Tallinna LV kaval plaan eestlaste väljasuretamiseks Tallinna linnas enne valimisi, sest eestlased ei toeta ega vali neid. Selleks on kõige parem kasutada joogiveena KEEMIARELVA... Pole eestlasi, pole probleemi!
m
marcus/ 13. juuni 2013 12:24
minu arust on poliitikud ja inimesed kes seda pooldavad täiesti lollid ega veepuhastusjaamas kõike sitta ka kätte ei saa
k
KE VALIMISKAMPAANIA !/ 13. juuni 2013 12:08
See on ju Keskerakonna valimiskampaania ja hiilgav idee joogivee RIKASTAMISEKS!
Nad on ju EESTIMEELSED, HOOLIVAD ja ARMASTAVAD eestlasi! Ega teised küll selliseks asjaks võimelised ei ole...
l
Lembitu/ 13. juuni 2013 12:00
See ongi ainus koht, kus saab läbi pükste vett välja lasta, jälgi jätmata.
v
väike vanaema/ 13. juuni 2013 11:55

a
arvamus/ 13. juuni 2013 11:46
arvan,et joogivee koht peaks kaitsud olema terroristide eest ja hullude eest.
Sellepärast ei tohiks joogivee kohta avalikuks käimise kohaks muuta.
Kui vee puhastusjaam hakkab tugevamaid kemikaale vee puhastamiseks tarvitama,
siis see mõjuks ka terisele halvemini.Mere vesi on soolane ja sool hävitab haigustekitajaid,
kuid magedas vees need paljunevad.
m
mkm/ 13. juuni 2013 11:05
m
maakas/ 13. juuni 2013 10:56
See oleks tore - paljud tallinlased koliksid siis meie kanti elama - rohelus, vesi, kool ka olemas..
Ootame!
i
iltalehti/ 13. juuni 2013 10:45
ikka jooks, ikka jooks. kas te mõtlete, et ülemiste järv on puhas? rängalt eksitte. seal vees on inimese laippu ju täis. võtke tuukreid ja vaadake vee alla. soovitan seda teha.
a
ah et Tallinlased/ 13. juuni 2013 10:41
on siis sellised vettekusejad......keegi tahab vist odavalt tallinna vee aktsiaid osta
t
Tegelikult/ 13. juuni 2013 10:37
Vee kvaliteet ei muutuks,küll kallineks vee hind kohe hästi palju.Vee puhastamisele saaks ju
igasugu kulusid juurde pookida.Võta kinni siis,mis see ujumine lõpuks Tallinnlasele maksma läheb.
l
Liis/ 13. juuni 2013 10:09
EI, sellist vett ei jooks ega tahaks end sellega pesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e
13. juuni 2013 10:07

w
willem/ 13. juuni 2013 10:02
Imelik,me ju joome seda vett kogu aeg, peaksite ju teadma et Ülemistesse suunatakse vett paljudest vesikondadest - Peipsist kuni Pärnu jõeni -... kui palju laipu on nendest jõgedest-järvedest välja kougitud ja kas on ikka nad kõik välja toodud ? Mida kardinaalset need ujujad ja "pissijad" ikka sellesse keskkonda lisada võivad ?
r
Raplamaalt/ 13. juuni 2013 09:58
Palun võtke Google Maps ette ja vaadake siis neid jõgesid, mis ülemistesse voolavad. Kust nad läbi jooksevad ja sajad kraavid mis omakorda neisse voolavad. Sitta, keemiat ja saastet 10x kordi. See ujuja kaka või piss on selle kõrval kümneid tuhandeid kord väiksem pseudoprobleem ja jutt!
f
feliks pendel/ 13. juuni 2013 09:55
hea meelega, väga tervistav
x
XXX/ 13. juuni 2013 09:51
KOKKUMÄNG VAADAKE KUS SIIS HAKATAKSE PUDELIVETT OSTMA PÄTTIDEMAA SEE EESTIMAA
k
kodanik/ 13. juuni 2013 09:48
Mina kohe kindlalt usun ,et seal käib juba kõva ujumine ja vette pissimine,sest vaadake kui palju sinna on ehitatud maju ja inimene leiab ikka augu ,kust ennast karastamas käia ja ka kalastamas .
s
see normaalne/ 13. juuni 2013 09:44
käime seltskonnaga ka veehoidlates ujumas ja õlle joomise käigus ikka pissid ja tuleb ka paksemat sekka seltskonnal,nii väga mõnus ja peseme seal ka pesupulbriga pesu.See vesi ikka parem koos lisanditega - nagu mineraalvesi.Head joomist sõbrad.
o
opo/ 13. juuni 2013 09:39
kategooriliselt vastu, pesu- ja peldikuvett ei taha juua.
p
puuga pähe/ 13. juuni 2013 09:37
Kõik Tallinna ümbruse veekogud,rannad,metsad on lagastatud,lähme aga edasi järgmisse kohta, ning nüüd on vaja Ülemiste järv ka täis si...da.See Riigikogu liige ning korb võiksid hakatuseks jooma hakata iseenese uriini nagu seda tegi kunagi üks India president:-)

a
aadu/ 13. juuni 2013 09:30
See kui tuhat inimest ennast suuruselt kolmandas järves ennast leotamas käib häirib aga see, et seal sajad tuhanded (või ikka miljonid) kalad ning vee-elukad elavad, söövad, pasandavad, surevad ja mädanevad ei tule kellelegi pähe...
l
loll küsimus/ 13. juuni 2013 09:25
Miks te sööte kartult, porgandit jne, mis on põllul lehma sitaga väetatud?
m
Maiki/ 13. juuni 2013 09:20
n
no/ 13. juuni 2013 09:20
Järve vesi pole isepuhastuv. Jõe ja merevesi on voolav vesi, seega võib sinna reovett ka lasta. Peetri küla elanikud on ise oma elukoha valinud aiaga piirnevale Ülemiste järve lähistele - seega oma valik ja sellega tuleb leppida. Tallinna linn ei saa olla kõigele avatud (Ülemiste järv ka avatud), niigi on mere poolt Tallinn turistidele kruiisilaevadele avatud.
t
tln miis/ 13. juuni 2013 09:15
Algne mõte avada kallas ja teha kergliiklustee on kiiduväärt ja meil oleks üks kaldapealne jalutamiseks juures. Pekingis on selline järveäärne, super ilus ja armas koht. AGA siis tuleb ajuhiiglane KORB ja hakkab mingit ujumise ila ajama........mine Petserisse
l
lihtne lahendus/ 13. juuni 2013 09:14
laske uusrajoonides parem vee hinnad alla
vanad laiskelajad ei viitsi Piritale sõita ja raha vee eest maksmiseks ka pole, nüüd tahavad korra aastas ennast Ülemistes puhtaks pesta, pesu kindlasti ka
milleks muidu see kisa
äärmiselt ebaeetiline tegelikult
r
ruudi/ 13. juuni 2013 09:07
Mõelge selle peale ,et need miljonid linnud kes kevadeti järvele sööma tulevad ja need sajad lennukid kes maanduvad ,ületades järve -nenad reostavad järve kordades enam kui inimene seda suudaks!
t
to rumal kommija/ 13. juuni 2013 09:06
surmatakse bakterid
kuid pole võimalik puhastada digoksiinidest ja ka fekaali paljudest jääkidest, mine uuesti kooli

n
naer Õhtulehe üle/ 13. juuni 2013 09:00
Kuidas mingi suli ja ärikas arvamusliidriks sai?
r
rumalad kommijad/ 13. juuni 2013 08:56
no halloo, kas tõesti olete rumalad või milles on asi??vesi puhastatakse ennem kui see pääseb teie joogiklaasi!
i
Indrek2/ 13. juuni 2013 08:56
Mis te arvata mitmed tuhanded linnud iga jumala päev sinna järve s*tuvad?? Ja seda joovad kõik ning muudkui kiidavad. See kui inimesed seal suplemas käivad ei muudaks ilmselt palju... pigem see oht, et siis kiputakse ka reostama.
t
tom/ 13. juuni 2013 08:55
Ülemiste järve suubuvatesse jõgedesse on juhitud ilma igasuguse puhastamiseta sadade majade reovesi ja osaliselt ka peldikud. Paisjärvedes-jõgedes ujuvad tuhanded inimesed koos oma koduloomadega... aga Tallinnas on kokku kogutava mudajärve ümber ühtäkki mingi püha ala.
Avalikku randa ehk tegema ei peaks aga kalapüügi keelamine jörvel on täielik absurd. Samuti jalutamise keelamine järve rannal.
l
lasnamäemutt/ 13. juuni 2013 08:54
no see loosung - erinevus rikastab - nüüd Tallinna Veele küll ei sobi
või siiski sobib, et saab erinevate lisandite eest suuremat raha küsida?
siiamaani oli seal vaid lennuki ja autogaaside sade ( selles suhtes vesi üks pügal enne kasutamiskõlbmatut)
ja nüüd veel piss, kaka, šampoonid, kindlasti tulevikus ka autopesujäägid, lennukiloputuse omad ju juba on
ja mis hea võimalus terroristidel märkamatult tulla mürgitama
ja uusrajooni fekaalid? kas need juba jooksevad järve?
jälle hea võimalus rohkema puhastamise nimel raha välja pressida
l
lasnamäemutt/ 13. juuni 2013 08:53
no see loosung - erinevus rikastab - nüüd Tallinna Veele küll ei sobi
või siiski sobib, et saab erinevate lisandite eest suuremat raha küsida?
siiamaani oli seal vaid lennuki ja autogaaside sade ( selles suhtes vesi üks pügal enne kasutamiskõlbmatut)
ja nüüd veel piss, kaka, šampoonid, kindlasti tulevikus ka autopesujäägid, lennukiloputuse omad ju juba on
ja mis hea võimalus terroristidel märkamatult tulla mürgitama
ja uusrajooni fekaalid? kas need juba jooksevad järve?
jälle hea võimalus rohkema puhastamise nimel raha välja pressida
j
jalkafänn/ 13. juuni 2013 08:52
Andke andeks, aga kogu see temaatika et "appikene, ta käis joogivees ujumas" temaatika on lauslollus. Küll nüüd leiti aga foobia. Tõsi, puhastamata vett ei jooks, aga pidage meeles, et enne kraanidesse tulekut peab vesi niivõinaa läbima puhastussüsteemi. Lisaks- iga piiska Reini jõest tarvitatakse enne merre jõudmist 4-5 korda. jah, lugesite õigesti- 4-5 korda on IGA piisk reini jõest enne merre jõudmist kellegist läbi käinud. Ning sealkandis on miljoneid inimesi- kuidas siis nemad elavad?
Ausõna, nii pirtsakaks ei maksa ka minna...
m
maamees/ 13. juuni 2013 08:50
Äkki peaks soovitama maal kaevu kohale ehitada ka välikäimla? Tule taevas appi! Osa kommenteerijaid on peast täiesti lolliks läinud...

t
to: .../ 13. juuni 2013 08:49
Väga õige. Kas tõesti on siis lennukitest tulev kütus puhtam kui vesi, kus inimesed käivad ujumas. No ja vaevalt hakkab keegi nüüd teadlikult Ülemiste järve juurde minema eesmärgiga sinna oksendada jne. Võidaks inimestele avada küll, hea koht suvel vee ääres päevitamas käia.
t
tex/ 13. juuni 2013 08:47
P.S Vanarahvaski ütleb, et parem suutäis soolast kui kõhutäis magedat :)
t
tex/ 13. juuni 2013 08:46
See vette häda tegemine on üle paisutatud. Pärnu rannas on näiteks ainult mõni üksik avalik käimla, aga isegi kõike palavamal suvepäeval kui rannas kümneid tuhandeid inimesi, käivad kõik külastajad viisakalt käimlas ning ei reosta karvavõrdki merevett ;)
e
evik/ 13. juuni 2013 08:44
ok- lennukid, autod, ka jõed, mis sinna suubuvad - kas tõesti leidub napakaid, kes ikka lähevadki Ülemistesse vette, kuigi kõik teame, et meie joogivesi seealt tuleb??? pange Harku järvest ka vesi kraanidesse voolama!!
k
Kalju/ 13. juuni 2013 08:42
Taolist asja ,et ülemiste järve ujuma lasta peab olema erilise ajuga spetsialist.Ülemiste järvest saaks hullem kui Niiluse jõgi ,mille kaldal põletatakse koolnuid ja heidetakse sinna ja tarbitakse joogiveena.Tehke tulnukatele Väo karjäär ujumiskohaks laske vesi sisse ja Lasnamäe saate ka selle veega puhtaks kui reostus suureks läheb.Lihtsalt avate lüüsid ja lasete vee peale.Nagu Herakles puhastas talle.Pole vaja jooginõusse sitale ja kusele tulnukaid lasta.
ü
Ülemiste vanake/ 13. juuni 2013 08:37
Vee solkimiseks peaks ikka piisama paarist Poola lennukist, mis aegajalt järves suplevad. Tõenäoliselt tuleb oluline saasteoht siiski lennujaamast või õieti üle järve kulgevast lennukoridorist.
p
praegugi/ 13. juuni 2013 08:35
Natuke väiklane see keelamine. Jõed, mis Ülemistesse vett toovad, on avatud suplejatele. Enne järve jõudmist võib selle veega teha mida iganes, järves enam mitte, aga vesi on ikka sama. Mõnisada (kasvõi ka mõni tuhat) suplejat ei tee järvele midagi. Otsest, hulgalist reostust ennetades saab kompromissi teha vabalt.
m
Mehed ei nuta/ 13. juuni 2013 08:27
KIndel ei. Täna ujun. Homme pesen pead. Ülehomme pesen autot. üleülehomme lendavad mõned üleliigsed õlitümmid järve. Üldse ei tohi sinna kedagi ligi lasta. Peab hoolitsema, et ei tekiks uusi ohuallikaid!

j
JÄTKE JOOGIVESI RAHULE!/ 13. juuni 2013 08:22
Jätke ometi joogivesi rahule, idikad ! Jooge ise WC potist vett kui tahate! Meie sellist vett juua ei taha kus käivad suplejad end puhtaks pesemas, pissimas ja kakamas ! Täiesti mõistuse kaotanud inimesed! Kohti, kus võite ujuda on küllaldaselt!
m
mh/ 13. juuni 2013 08:12
Oletame et 10 tuhat külastajat pensiokast kuni sülelapseni kuseb liitri ära.
Saaks siis päeva kohta 10 kuupi segu. Pole isiklikult kuseteadlane, aga enamus on vist vesi selleski aines.
Ülemistes on vähemalt 20 miljonit kuupmeetrit vett ja mega puhastus seadmed.
Kui nüüd kohe londi otsast trassidesse ei lasta, siis ei saa mingil juhul vahet olla vee kvaliteedis.
v
väkk/ 13. juuni 2013 08:07
ja naiste lekkivad per.sed ka kui see õudselt haisev kuupuhastus on, venib kõik vette, rääkimata veel igasugu suguhaigetest, kes ka oma lima seal leotavad.
a
ats/ 13. juuni 2013 08:07
Nagu mere äärde oleks pikk maa minna
t
Tiina/ 13. juuni 2013 08:06
Eesti inimesed ei suhtu paljudesse asjadesse niimoodi nagu seda tehakse UK-s. Elasin mõnda aega ühes Salisbury lähedases külakeses, kus külavaheteed olid paremini asfalteeritud ja korras kui ükskõik mis Eesti linnas. Koera hunniku eest oli trahv 1000£. Ja tõesti, ma ei näinud kuskil ühtegi julka. Selle küla kõrtsi sai võõras inimene sisse ainult koos küla elanikuga, kes siis võttis vastutuse sinu eest enda peale. See kord tegi nii kadedaks, et pole kohe sõnu.
k
13. juuni 2013 08:05
Kas mõni totakas on aru kaotanud?Kaevus ikka hädal ei käida!Ülemistesse ujula teha oleks idiootsuse tipp!Vaadates kui palju käiakse palava ilmaga vetsus mis on 100m rannast eemal tekib küsimus kuhu need õlled lähevad?
m
milleks/ 13. juuni 2013 08:00
küll on teile seda ujumiseks vaja
e
eestlane oma puurkaevuga/ 13. juuni 2013 07:59
Ma ei ole küll pealinlane ja Tln käies ei joo kunagi kraanivett kraanist aga leian, et selline otsus ei ole eetiline. Rääkimata ebatervislikkuse riski tõusust. Jah, sealtsamast lendavad üle suured lennukid ja sealsamas kõrval mööduvad lähedalt tohutud autode massid oma heitgaasidega aga
inimesed ei ole oma olemuselt väärikad. Kas teie tahaksite istuda potil kus hetk enne on keegi oksendanud või siis ääre täis lasknud? ei?! Aga joogivette oleks see nagu isegi normaalne ??? Ja kalastajad? - noh on kalastamiseks ka teisi kohti küll ja eitav otsus olgu siiski kõigile ühene.

k
kolasin ja nägin.../ 13. juuni 2013 07:58
Mida te kogu aeg vingute. Aga seal elavad kalad ja muud loomad kes samuti kakavad ja samas ka surevad ja mädanevad. Rohi ja lehed sügisel mädanevad vette. Lennukite kütuse aurud kukuvad sinna vette. Te ei teagi kui palju muid loomi ja loomakesi sinna vette upub ja mädaneb. Kas see polegi siis mingi probleem vee joomisel. Kas te teate, kui palju seal järve põhjas väga jõledat haisvat muda on, mida siiski loksub ka vees endas. Mõelge asja natuke suuremalt ja samas, kui järv avataksegi OLETE TEIE, KÕIGE SUUREMAD VINGUJAD ESIMESTE SEAS SEAL VEES SOLISTAMAS JA MIKS KA MITTE "PISSIMAS".
j
Jürka/ 13. juuni 2013 07:55
Kullakesed, Ülemistesse tuleb vesi mitmest veehoidlast ja jõest. Ja seal tehakse kõike seda, millest artiklis kirjutatakse. Vahet pole, kas joogivette pissitakse Ülemistes või Paunkülas.
m
Mida tahta/ 13. juuni 2013 07:54
m
mul on / 13. juuni 2013 07:52
O
.../ 13. juuni 2013 07:51
Oh teid naiivseid! Ülemiste järve tuleb vesi pooltest Põhja-Eesti jõgedest. Keegi pole keelanud nendes Ülemistesse vett andvates jõgedes ujumist, jalgade pesemist ega muud. Keegi pole meile teada andnud, millega "rikastavad" Ülemiste vett tõusvad ja maanduvad lennukid. Olen kindel, et sealt tuleb terve Mendelejevi tabel! Peale veepuhastusjaama on loodusel on võime isepuhastuda. Ülemiste kaldad tuleb tingimata avada. Lennukitega võrreldes on jalutavad või grillivad puhkajad ilmsüütud tallekesed.
t
To ma ei/ 13. juuni 2013 07:43
Paljud inimesed kusevad pirita jõkke ja seesama vesi lastakse jürist kanalipidi ülemistesse, ära siis enam vett joo.
Aga kalameestele võiks küll selle avada kasvõi eri lubadega.
r
Rene/ 13. juuni 2013 07:42
Te räägite vees ujumisest, aga üle maailma joovad inimesed puhastatud reovett. See tähendab seda, et vesi pole pelgalt mitte puutunud kokku kellegi kehaosade või pissiga, vaid läbinud terve soolestiku!
v
võhik/ 13. juuni 2013 07:40
Kosmnaudid joovadki oma pissi baasil saadud vett ja las tallinlased tunnevad end samuti kosmnautidena.

v
vats/ 13. juuni 2013 07:40
Kas teil meeldib sõita bussiga kus kõik sõidavad tasuta välja arvatud sina?
d
DOKTOR/ 13. juuni 2013 07:38
o
oll/ 13. juuni 2013 07:37
Sei,kas püksid korras, enam ei kärise ?
p
pissuja/ 13. juuni 2013 07:29
Ooo... vaata aga, ei teadnudki, et Indrek Sei selles küsimuses spetsialist on!
m
Ma ei/ 13. juuni 2013 07:28
jooks iialgi seda vett, olgu seal sada kuldset filtrit.
r
rp/ 13. juuni 2013 07:27
Ja kindlasti leidub ikka mõni debiil, kes toob sinna ka oma elevandi ujuma.
e
13. juuni 2013 07:25
ei käigi avalikus kohas junnide sees.
i
Ikka kakan/ 13. juuni 2013 07:22
Vette on maru mõnus panna, ajad silmad punni ja mõnnuuuussss! Pole paberit ka vaja, sumps saab niigi puhtaks. Ja junn kulub kaladele- vähkidele marjaks ära, looduses ei lähe midagi kaduma.

m
Mina/ 13. juuni 2013 07:21
Noo, krt, jäävad ära need rikkurite unistused oma kinnisvara linna joogivee arvelt kasvatada!
Rutem valimisi,et saaks praegusest otsustajate saastast lahti,enne kui meelehea eest avavadki järve.
e
eliiza/ 13. juuni 2013 07:18
... ja kakavad ka, olen meres näinud küll neid hulpivaid junne... täielik õudukas, kui lastakse Ülemistesse ujuma,,,praegugi on meie vesi kemikaale täis, mis siis veel sinna peab lisama,,,ja huvitav on küll,kes sellise ettepaneku tegi, kindlasti keegi sealpool järve elavatest rikkuritest, kes ei viitsi kaugele sõita, et vett nautida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee