Krimi

Nõmme vanaproua andis osavatele petturitele pottide-pannide eest hiigelsumma (68)

Karoliina Vasli, 12. juuni 2013 11:23
Vaevalt need potid-pannid väga palju väärt on. Pilt on illustreeriv!Foto: Joosep Martinson
Üks Nõmme vanaproua läks vene keelt kõnelenud petturite õnge ja ostis neilt väheväärtuslikku köögikraami koguni 250 euro eest. Mupo hoiatab, et sulid varitsevad just üksikuid vanemaid inimesi.

Mupo kõneisik Meeli Hunt rääkis Õhtulehele, et täna helistas neile vanaproua, kes eile korrastas Tallinnas Nõmmel oma koduaeda, kui äkki tulid ta juurde mees ja naine. Neil oli kaasas kotitäis ilusas pakendis läikivaid potte-panne ja lusikaid-kahvleid. Paarike väitis, et neil vaja kiiresti koju Peterburi sõita, aga ei tohi kraami üle piiri viia. Uurisid, kas võivad kraami proua juurde hoiule jätta või ostaks proua kraami lausa ära. Hinnaks öeldi 600 eurot.

Sulid kasutasid veenmiseks väikest last

Vanaproua rääkis mupole, et petturitel oli hüpnootiline oskus vastupanu ja tahet murda. Asi päädis sellega, et ta maksis sulidele 250 eurot ja vastu sai (nagu lähemal vaatlusel selgus) odavad, kuid kenast pakendatud köögiriistad. Petturid lahkusid kiiresti.

Mupoga rääkides ütles naine, et mõistis kiiresti, et käitus valesti. "Seega peab olema äärmiselt ettevaatlik. Tundub, et petturid varitsevad just vanemaealisi üksikuid inimesi nende koduses miljöös. See konkreetne proua oli äärmiselt löödud ja ei mõistnud, kuidas on võimalik petturi ohvriks langeda, sest ta on muidu vägagi pragmaatiline ning kahe jalaga maas," ütles Meeli Hunt.

Politsei poole proua suure häbitunde pärast pöörduda ei taha, aga soovib olla teistele inimestele hoiatuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee