Eesti uudised

Õhkõhukesed seinad ja lärmakad naabrid röövisid korteriomanikult õiguse unele (50)

LISA KOMMENTAAR

Jutt õige soomes sama 1. november 2014 11:28
Rahu oli aga mingi 4 lapsega isa kolis üles,ohh,ohh,rahu pole.....
Kaastunne ! 15. juuni 2013 12:31
Sa kahjuks pole üksi nende probleemidega - nii on ka Tobiase/Poska tn. majas. Nädalalõppudel käib muusika isegi pühap. hommikul kella 7 -ni: paratamatult laulud kuluvad juba pähe ja sümfoonia/jazz lõpetab need !
HEAD NÄRVI !
Väliseestlane 12. juuni 2013 19:52
Ei pea Eestis elama,et lärmakate naabrite ja ehituspraagi yle kaevata!...Soomes on täysin samoin!...:)...nagu papist seinte vahel elaks!..norskamine ja peeretamine ON KA KUULDA!!...kui veel ei maga....ja ÄRGE TE NEID NÄDALAVAHETUSE JOODIKUID kyll maale saatke!....SINNA ma põgenen välja puhkama!!!...
aga 12. juuni 2013 19:47
kui prooviks kõrvaklappe.
vigin 12. juuni 2013 19:47
Kortermajast rahu ja vaikust otsida on ülim naiivsus. Seda saab surnuaialt. Kui elu hääled häirivad siis tuleb osta maja privaatses kohas. Tavaline penskarite hala. Tööl ei käi väsinud ei ole siis häirib iga prõks. Olen sellega nõus, et öörahust tuleb kinni pidada.
kõrvatroppide soovitajale. 12. juuni 2013 18:16
neist pole alati abi.Kui ikka naabril on detsibellid põhjas,siis kostab ikka läbi.Arvan,et lärmajad ise peaksid sohu või metsa elama kolima.Tehku sinna kommuun ja kisagu ööpäev läbi.Huvitav,mida need teistega mittearvestajad arvavad lärmist siis ,kui ise on pensionieas.See iga tuleb teilegi ükskord kätte.Mis juttu siis räägite?
Jah 12. juuni 2013 17:19
Öörahu on selleks ,et järgmiseks päevaks väljapuhata ja tööle minna ,mitte ööotsa voodis keerata ühelt küljelt teisele ja kuulata naabrite lärmamist .Kortermajades peaks samuti kehtima reeglid ja need paika panna ise küll ei tahaks sellistega koos elada ,kes armastavad lärmata .Saaremaa Maalil on tuline õigus ,kui keegi tema ütlemistest aru pole saanud ongi ise see lärmaja ,aga jah ega muud küll ei soovita ,kui leida uus koht ja head hoolivad naabrid .
Juhan 12. juuni 2013 15:27
Eesti mürapidavuse soovituslikud normid on niigi leebed. Aga ma arvan, et pidu pidada öösel ikkagi ei sobi. Kui see maja oleks ka pisut helipidavam, selline pidutsemine häiriks ikkagi naabreid. Probleem on ennekõike elanikes. Kui tahad öösel pidutseda, mine ööklubisse! Politsei suhtumine on näotu. Mis asi on öörahu? See tähendab, et ollakse vaikselt.

jääb mulje 12. juuni 2013 15:13
et ka kirjutaja püüab õnnetu inimese häda üle
teravmeelitseda. püüab, aga tal ei ole edu.
kui 12. juuni 2013 14:30
on uni,siis inimene magab.kui tahab oosel uleval istuda ja vinguda,siis ta teeb seda.peale 12h toopaeva+4h edasi -tagasi toolesoidust olen nii labi,et ukski pidu voi muusika minu korvu ei joua!ma magan,et jouda jarmine paev jalle tood teha.umberringi korterites on koerad,lapsed,purjutavad isad,peretulid,aga see ei puutu minusse.suvel elan 4kuud talumajas ,kus ma ei kuule karbse lendamist,aga moni vingats kindlasti kuuleks!
Metsa tuleb 12. juuni 2013 13:57
ikka lärmama minna. Kui lärmav inimene aru ei saa, et elab kortermajas, peab kü juhatus ta korreale kutsuma. Kui ei lõpeta, kutsuda mendid kohale ja jälle mendid kohale ja jälle.... Kui ei lõpeta, sundige teda lahkuma ja korterit maha müüma. Kortermajas tuleb arvestada kaaselanikega. Mitte, et rahulikud elanikug põhenevad nelja tuule poole. Iga norm inimene peab ka juubelit seal, kus naabreid ei segaks võ9i lõpetab kella 22-ks peo ära. Ümberrini lapsed, vanad, haiged...
Uudu 12. juuni 2013 13:42
Hilisteismelise aju pole veel nii kaugele arenenud, et suudaks aru saada, et pidutsemiseks on kõrtsid avatud. Sain ka ise lärmakaid naabreid tunda. Elu iroonia on see, et noorest peast olin ise samasugune ja arvatavasti paras piin naabritele.
to oh 12. juuni 2013 13:03
idioodi nõuanne.
et siis uued ostjad satuksid samasuguse õnnetuse otsa?
mnjaa 12. juuni 2013 13:00
Kõrvatroppidest vist pole tädike kuulnud
oh 12. juuni 2013 12:05
kas polex lihtsam leida uus kodu ja senine maha müüa.Minu jaoks oleks tervis esma oluline.
einoh 12. juuni 2013 11:49
see ajab kohe südame pahaks,kuis osa kommenteerijaid muudkui halab ja halab,et meie seadusorganid ei tee midagi(SEE ON MUIDUGIST SULATÕSI !!!),see peaks ju arukale inimesele 20.a. selge olema,et meie riiki juhivad pätigeenidega poliitinkvisiitorid ja õigus jääbki valge härja p......Minul oli ka aastaid tagasi üksainus kord sama probleem alumiste naabritega,kannatasin vapralt voodis und "oodates" kun i kella üheni,siis riietusin ,koputasin naabrite uksele ja vastust kuulmata sadasin sisse,lõin käed puusa ja andsin tuld.Seltskond,inimesi kuni kümme) olid vait,varjasid oma nägusid ja kuulasid,kuid üks siis kägises,et mul pole õigust võõrasse korterisse siseneda(õige kah),kuid ma tegin neile selgeks,et kui see vaibakloppimine,hirnumine ja kiljumine ei katke,on kohe,kohe politsei platsis.Vaat see ei meeldinud küll meie poliitikute joodikvarjudele,seega pärast minu kojujõudmist tõmmati korraks muusika allkorrusel lakke,kuid sellele järgnes kabjaplagin kolmandalt korruselt alla.Sestpeale ei ole mul olnud mitte kunagi põhjust öise lärmi kohapealt,päevalgi kostus sealt muusikat normaalsete detsibellidega.Minu kogemuse järgi ei aita mõnikord pehme lähenemine,vaid vaja on teha kõva häält.Aga tollele prouale see retsept arvatavasti ei sobi,seega tuleb tal lihtsalt korter maha müüa,uus osta jba eelluuret kasutades,sest kindlapeale,oma tervis on üle kõige.Aga see puuri või drelli,või siis mingi tugeva müratekitaja muretsemine ja hommikul ca kuue ajal kasutada,vaat see võiks ajendada vähemalt mingeid läbirääkimisi pidama.Kui minul oleks selliseid summasid kasutada(mõtlen siin nt.1000 euri),siis prooviksin küll seda viimast varianti ja ostaks hea müratekitaja(kasvõi võimsa muusikakeskuse,mis ajaks ka asja ära kui lasta tugevat tümpsu),et aga välja selgitada,mida saaksin ise ära treha.Kirjavahetus rumalate ametnikega annab ainult vastuse,tänan,see oli hea küsimus ja blaa,blaa,blaaaaa!

Õnnelik inimene. 12. juuni 2013 11:47
Ma olen tõesti õnnelik. Elan kenas linnakeses, oman väikes majakes. Naabrid pole kordagi mu elu seganud. Olen elanud korteris, minu jaoks on see karbis elamine, kus kõik küljed on koera haukumist, kolinat, laste trampimist ja joodikute lällamist täis. Õuduste unenägu!
kodanik 12. juuni 2013 11:45
Metsa ja metsa! Sinna koligu see, kes teistega arvestada ei oska ja teisi segab.
Teen ettepaneku! 12. juuni 2013 11:43
ÖÖrahu rikkumise (kolistamine ja lärmamine) eest 1000 € kannataja kasuks.
heh.maali... 12. juuni 2013 11:20
vaevalt et need lapsed nüüd öösel trambivad......
HeH 12. juuni 2013 11:17
nii väliskonstruktsioonide, akende, vaheseinte, vahelagede kui kõigi muude hoone osade müraisolatsiooni nõuded on kõik kenasti seaduses määratletud. AGA EESTIS ON NEED NÕUDED SOOVITUSLIKUD! Idiootide seadused, nagu Eestis ikka.
Marko 12. juuni 2013 11:14
Ükski inimene ei pea seepärast maale kolima, et tahab öörahu ajal magada ja rahu saada. Selleks ongi Tallinnas seadused, mis kehtestavad öörahu. Kui on neid, kes tahavad öösel pidutseda, karjuda ja lälläta, siis tasuks neil seda kusagil metsasoppides teha, lootuses, et karud neid maha ei murra... Aga säilitagem tavainimestele ikkagi õigused ja nende alla kuulub kindlasti ka rahu ja vaikus.
maalile saaremaalt 12. juuni 2013 11:06
tead Maali,tahad vaikust ja rahu koli metsa!!!! ebanormaalne jutt sul!!!! ime et naabri kassi kõndimine sinu jaoks veel trampimine pole!!!
Jass 12. juuni 2013 11:05
Kulutasin raha ning sain tuttava-sõbra tuttavad!
Nood kloppisid korteri omaniku ja tema pidulised linoleomiks.
Nüüd valitseb meie majas rahu ja vaikus!

Maali Saaremaalt 12. juuni 2013 10:58
Elan ise rahulikult ,ei pea ma kedagi teibiga seina külge siduma ,aga naabritel tuleks aru saada keelata mürgeldajaid elagu ise ja lasku teistelgi naabritel ennast kodus hästi tunda .Keelamine tänapäeval ei aita ,aga midagi peaks tõesti ette võtma ,aga mida soovitage .Omaette metsas vanainimene ka ei tahaks elada on ju sõpru ja naabridki pole kõik lärmajad on ju toredaid arusaajaid ka .
Vaikne 12. juuni 2013 10:49
Olen oma õppetunnid elus kõik saanud ja kõnnin ka vaikselt.
maalile saaremaalt 12. juuni 2013 10:44
aga sina ju ei laseks naabritelt elada. Seoks nad teibiga seinakülge, et saaksid rahu. Tõesti sinule (mitte midagi paha mõeldes), sobiks oma rahuotsingutel metsamajakesse oma pensionipõlve veetma suunduda või siis võtta kokku grupp rahuarmastajaid (pensionäre) ja suur maja endale üürida ja seal rahus ja vaikuses istuda ja oodata...
Meil 12. juuni 2013 10:32
myys naaberkorteri yyrnik narkot.
aeg 12. juuni 2013 10:27
Tagumine aeg on riigi vastavatel organitel, politsei, maksuamet , omavalitsus hakata tihedalt kontrollima, kas nn. koreteomanikud, kes pidevalt oma elamispinda kellelegi välja üürivad ka saadud hõlptulust mõne sendi riigile on maksnud.
Nii on kõik suuremad majad täis suvalsi elanikke, kelle eluviis on metsaliste oma. Peod, prälled, päevasel ajal meeletu tümps ja melu. Õigustsuslalin- me maksame kõvasti korteri eest!
Paljude inimeste kreedoks ongi anarhistlikus riigis saanud-teen mis tahan, mis see sinu asi on!
Kõik oma kõverteid pidi hangitud või tuttvatest-sugulastest vanuritelt sülle kukkunud korterite omanikud kes elamist välja üürivad maksutada. Tulumaksu nõue ka aastate taha tagasiulatuvalt. Petised ja nahaalid on varmad kõigile pähe istuma
Üürijate maksustamine ja pidev kontroll nende üle muudaks püsielnike elu turvalisemaks.
Praegu on nii, et keegi ei teagi, kes on need inimesed, kes naaberustest sisse-välja voorivad. Nii saavadki kuriteod võimalikusk. Siseminister Ken Martti Vaheri isa välja üüritud korterid pandi toime jõle mõrv. Ükski ajaleht ei kirjutanud, kuipalju mõrvakorteriks saanud kalli korteri omanik riigile tulumaksu maksis üürimisest saadud tulu pealt.
Markantne näide, Tartu vallasemast halduskohtunikuga ühe maja, kaksikmaja katuse all tegutses bordell . Kohtunik "ei teadanud midagi, mis naabrid teevad"
Viimasele 12. juuni 2013 10:23
Ka teist voib kunagi selline vanainimene tulla ja ta haiseb siiski omas korteris.
Peeter 12. juuni 2013 10:23
See on see miks ma omal ajal kodu ostmisel ostsin maja linna, olles korduvalt kogenud kortermajade erinevaid probleeme, siis ei tahtnud seda enam kunagi kogeda! Keegi sind ei aita naabrite poolt tuleva kisa tõttu, mitte keegi, pöördu kuhu tahad ning helista palju tahes politseile. Politsei poolt enam levinud vastus oli pidevalt, et ei ole rikutud olulisel määral öörahu, seega ei saa midagi teha.
mmeti 12. juuni 2013 10:14
ja korterinaabriks ei soovita ka seniilset vanainimest, kes koguaeg NJÄNJA-t karjub, ropult sõimab, kukkudes kolistab ja kuse-sita järgi haiseb, sest hooldekodud on väga kallid ning oma lastele on ta muutunud vastikuks.

mõistetav 12. juuni 2013 10:12
Mure on igati mõistetav. Mina ka armastan rahu ja vaikust. Minul on õnneks väga mõistlikud naabrid ümberringi. Ma kardan, et prouat ei aita muu, kui elukoha vahetus - see korter ära müüa ja osta uus kusagile mujale. Või siis tuleb ehitada täiendavad seinad, korralikult villaga. Inimesi reeglina pole võimalik ümber kasvatada.
Minu tuttav 12. juuni 2013 10:02
Lasnamäel ka vahetas korteri sest ylemine naaber tegi sellist myrtsu et laelamp kukkus alla. Ei mingit korda.
12. juuni 2013 10:02
Põhjust on uhke olla taas!
12. juuni 2013 10:01
Siit moraal: ärge ostke ühtegi korterit, mille on ehitanud AS Remet või tellijaks Intec Holding OÜ.
Maali Saaremaalt 12. juuni 2013 09:57
Kahju Liast tean väga hästi ,mis tähendab kodurahu 'rikkumine ja kuidas ta mõjub minu naabrid teevad seda samuti ja saan aru ,et meelega lastakse 2 lapsel trampida ja hüpata .elan 3 kordses majas 2 korrusel ei 1 sel ega 3 korruse naabrid arvesta meiega oleme pensionärid tahame rahu ,aga ei saa hakka või kolima .Kõige hullem ongi see ,et elad oma kodus ,aga elada ei anta ja kes neid penskareid ikka kuulab irvitatakse lihtsalt näkku ,kui keelama lähed .Peab edasi elama ja kannatama .Tervisele mõjub see väga halvasti .
Artikkel 12. juuni 2013 09:52
siiski vajalik.Osta kalli raha eest korter millel pole seinu...
Haider 12. juuni 2013 09:48
aga ehitajameed võikski siia üles panna oma "mälestusi" majadest, kus kokku hoiti - siis teab et ei osta sinna midagi.
Indrek2 12. juuni 2013 09:24
Ei tea kas see on mingi itaallaste värk või aga Tohu Arenduses käivad asjad enamvähem samamoodi e. siis "ökonoomitatakse" kus võimalik. Nii et mõelge järgi enne kui Maarjamäele Tohu tn. kortereid ostate.

ajakirjatsura Juhanile 12. juuni 2013 09:03
vaata kui palju leheruumi sa oled ühe ila peale kulutanud, need küsimused lahenduvad ehitaja ja omaniku vahel, milleks paarile tuhandele lehelugejale oli vaja seda tühijura jagada?
keegi ostis, eksl. kohta, selgus, et ehitaja......kõrval peod..
KUS ON UUDIS???
Kriku 12. juuni 2013 09:00
Varjatud puudused on aluseks müügilepingust taganemiseks. Kas see tulemust annab või lastakse "arendusfirma" enne pankrotti, on ise küsimus.
Finsk Kille 12. juuni 2013 08:34
Aga Eesti on ju pättide ja muidu pahatahtlike humanoidide paradiis.Riigivõim on hambutu,sest vägisi jääb mulje,et seaduste vorpijad on ise pätigeenidega.
Olen lugenud Eesti mõnede võimukandjate avaldusi Eesti kuulumisest Põhjamaade hulka.Minu meelest on Eestis,võrreldes Põhjamaadega,lausa diametraalselt vastupidi kõik.Ka inimese seaduslik kaitse .
kilu 12. juuni 2013 08:25
Võib-olla pidanuks ostama korteri juba mõnda aega käigus olnud majja? Esiteks ehitati vanasti oluliselt suurema tugevusvaruga, teiseks on vaegehitused seal juba kõrvaldatud, kolmandaks saab seal oluliselt enam aru milline on sealne elanikkond. Aga noh - ilmselt oldi oma raha peale nii vihane, et osteti papponni korter.
naine 12. juuni 2013 08:20
Olen samal põhjusel- lärmavad ja mõistuseta üürilised naaberkorterites- oma kesklinna korteri maha müünud ja nö maale metsa kolinud. Mul ei olnud küll uusarendus, vaid vanem ja väärikam maja, kuid sealgi kostis kõik läbi. Südaöösiti peeti peakohal reive, mängiti elektriorelit, peksti uksi või mööblit (nähtavasti omaniku omi) ja tagatipuks asutati trepikotta kommuun, kus siis magamiskottides magati. Politseipatrull oli minu juures sage külaline, jõime kell 4 öösel teed ja kuulasime, kuidas lambapead pidutsevad peakohal. Kaalusin tõsiselt ka nimetatud korteri suhtes sundvõõrandamise algatamist, aga enne avanes võimalus leida korterile ostja ja omale uus elamine. Aga mida soovitada- müüge oma korter lihtsalt maha, soovitavalt mõnele üüriteenust pakkuvale naaberkorteri omanikule.
kärna ärni 12. juuni 2013 08:09
Ma ei kuule sind üksi, ma näen ka.
Soovitan 12. juuni 2013 07:47
et kui naabritel pidu käib siis pange raadio mängima. Siis ei tundu see nii pahasti. Peaks uurima kas naaber maksab makse korteri väljayyrimise eest. Peaks esitama avaldusi korteriyhistu esimehele. Ka poiltseile.Minu tytar elab kesklinnas. Alumise korruse vene proua kiskus tema keldriboksi ukse eest ja tegi endale yle kahe boksi yhe panipaiga. Samas ei maksa naaber juba pikemat aega yyri. Ja noudis et tytar peab talle panipaiga tyhjendamise eest 80 eurot maksma. See seisnes siis asjade varastamise eest. Et muidu teeb politseisse avalduse. Ja tegigi ja tytre auto rehvid ilutsevad nyyd toas heegeldatud päevatekiga kaetuna.Sest ei ole kuhu panna. Loomulikult politsei ei reageerinud ei yhe ega teise avalduse peale. Niiet naabreid ja sugulasi ei saa valida. Tunnen proua Liale sydamest kaasa. On ka soovitus.Oleks tore pidutsejatele hommikul kätte maksta. Ja näiteks trellpuur seina juurde undama panna. .. Joudu!
12. juuni 2013 07:37
Koli metsa kui vaikust tahad mitte kesklinna

a@b 12. juuni 2013 07:32
Töid teostas REMET teada tuntud ehitustöömeeste lüpsja tänu niisugustele lüpsifirmadele lähevadki mehed eestist mujale ehitama et neid huiajaid mitte nuumata
tohmu 12. juuni 2013 07:26
Lasknud ENNE ostmist need mõõdistused teha, nüüd pole enam midagi hädaldada.