Eesti uudised

VÕIGAS VÄGIVALD: 66-aastane mees peksis hoovi sattunud kassi surnuks (109)

Katrin Rohtla, 10. juuni 2013, 14:18
Politsei ja Eesti Loomakaitse Selts kutsuvad inimesi üles enam teavitama juhtumeist, kus loomi piinatakse või muul viisil julmalt koheldakse. Pilt on loole illustreeriv.Foto: Arvo Uustalu
Möödunud reede hommikul kell 8 sai politsei teate, et Pärnus on Tammsaare tänaval mees oma hoovi sattunud kassi tapnud.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Ermi sõnul suri kass arvatavalt peksmise tagajärjel ja teos kahtlustatakse 66-aastast meest.

Asjaolude uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist avalikus kohas ja julmal viisil.

Süüdimõistmisel võib kohus sellise teo eest määrata rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

See võigas looma surnuks peksmine tuli avalikuks vaid tänu sellele, et kuriteol oli pealtnägija, kes sellest ametivõime teavitas.

Loomapiinajad aga ilmast otsa lõppevat ei näi, sest alles täna hommikul sai Eesti Loomakaitse Selts teate, kuidas üks inimene on oma naabri poolt toime pandud loomapiinamist juba kaks aastat pealt vaadanud, kuid pole julgenud sekkuda.

"Alles nüüd pöördus ta meie poole, kui loom on juba nö. minemas," selgitab ELS esindaja Annika Lepp.

Nii palubki Lepp inimesi teavitada, et nad igast juhtumist, kus loomi piinatakse või muul viisil julmalt koheldakse, teada annaksid.

"Me teame, et tihtilugu inimesed kardavad enda heaolu pärast: näiteks on loomapiinajaks naaber või perekonnaliige. Kinnitame, et me garanteerime soovi korral alati teataja anonüümsuse," selgitab Lepp.

Seltsile laekub aastas ligi 4000 hädajuhtumi teadet, millest keskmiselt 20-30 liigituvad looma julma kohtlemise alla.

Looma julmast kohtlemisest (näiteks looma näljutamisest, looma peksmisest või looma hukkamisest ebahumaansel viisil) tuleb teavitada kas politseid numbril 110 või Eesti Loomakaitse Seltsi infotelefonil 5267117.

Samal teemal

17. detsember 2015, 10:57
Kes küll piinas, põletas ja vägistas Göteborgi loomapargi kitsetalle?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee