Eesti uudised

Rikuvad seadust? Narva jätab puuduliku keeleoskusega koolidirektorid vallandamata (1)

Toimetas Piret Sarv, 8. juuni 2013 11:54
Foto on illustratiivne!Foto: Heiko Kruusi/Linnaleht
Narva võimud keelduvad sisuliselt allumast keeleinspektsioonile, mis nõuab puuduliku keeleoskusega direktorite vallandamist.

Nagu teada, kaotas Narva koolijuhtide keelenõude kohtuasja, kirjutab Põhjarannik täna. Keeleinspektsioon tegi 2012. aasta algul ettekirjutuse eesti keele oskuse parandamiseks Narva Kreenholmi gümnaasiumi, Narva Pähklimäe gümnaasiumi, Narva Peetri kooli ja Narva täiskasvanute kooli direktorile. Tähtajaks - sama aasta juuliks - ei suutnud ükski neist С1-kategooria eesti keele eksamit sooritada. Sel põhjusel sai linnavalitsus ettekirjutuse vallandada direktorid detsembriks.

Samal teemal

Linnavalitsus vaidlustas ettekirjutuse, mistõttu antud tähtaeg lükkus edasi. 10. juuniks peab linn inspektsioonile teada andma, kas see on täidetud.

Narva linnavolikogu liige, haridusvaldkonna juht Viktoria Lutus kinnitas ajalehele, et linn nelja direktorit ei vallanda, hoolimata sellest, et neil pole endiselt seadusega nõutud eesti keele oskuse taset. "Niipalju kui ma tean, kavatsevad koolijuhid iseseisvalt taotleda neile tehtud ettekirjutuse täitmise tähtaja pikendamist," ütles Lutus.

Narva linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov, elukutselt jurist, ütles Põhjarannikule, et tema ei nimetaks toimuvat seaduslikule nõudmisele mitteallumiseks. "See on püüe säästa kahjust Narva haridussüsteemi, soov jätta tööle kogenud ja haritud spetsialistid, kes on end heast küljest näidanud."

Samal teemal

31.01.2015
Koolijuhid maksid keeleinspektsioonile trahvi
10.10.2012
Kohus jättis rahuldamata Narva Linnavalitsuse kaebuse Keeleinspektsiooni peale