Eesti uudised
TV3 video!

TV3 | Varbola linnuses tegutsesid röövarheoloogid (2)

Toimetas Marge Sillaots, 6. juuni 2013 21:26
Nädalavahetusel tegutsesid Rapla maakonnas Varbola linnamäel, kus asus Muinas-Eesti suurim linnus, mustad ehk libaarheoloogid, kes tõenäoliselt olid aaretejahil.

Pinnas on üles songitud ligi sajas kohas. Selline tegu on seadusega keelatud, kuna võib tekitada ajaloouurijatele korvamatut kahju. Aardeotsimine on seega keelatud ning asjaga tegeleb juba ka politsei, vahendab "Seitsmesed uudised".

Arheoloog Mauri Kiudsoo sõnul oli tegu röövarheoloogidega, kelle hulk on Eestis süvenenud – on kümneid linnamägesid, kus käidud kaevamas ja rikutud seeläbi seadust.

Spetsialistid panevad inimestele südamele, et oma hobiga võiks tegeleda koostöös muinsuskaitseametiga. Kiudsoo sõnul ei ole asi vaid esemete leidmises, vaid kultuurikihist metalli välja korjamises, sest kui kunagi peaks keegi paika uurima, võiib jääda mulje, justkui poleks metalli kasutamine siia jõudnudki.

Kui keegi kuulis või nägi nädalavahetusel Varbola linnamäel kahtlast tegevust, võib võtta ühendust kohaliku muinsuskaitseinspektoriga või teatada politseile.

Samal teemal

20.06.2017
Pühapäeval "rändama läinud" Varbola linnusevaht leiti täna bussipeatusest