Maailm

Saladuslik Bilderbergi grupp - kas tõesti maailma varivalitsus? (10)

Aadu Hiietamm, 6. juuni 2013 07:00
PROTEST: Kahe aasta tagune fotomeenutus Šveitsist St. Moritzist, kus meeleavaldajad protestisid Bilderbergi grupi vastu. Nad kinnitasid, et grupp soovib kehtestada uut maailmakorda. Foto: AFP/Scanpix
Bilderbergi gruppi nimetatakse ajakirjanduses nii mõnigi kord maailma varivalitsuseks, mis aastakohtumistel langetab olulisi otsuseid. Täna koguneb Bilderbergi grupp Inglismaal, kus Euroopa Liitu suhtutakse järjest kriitilisemalt.

Bilderbergi grupi tegemisi ümbritseb salapära. Koos on käidud juba alates 1954. aastast, kuid aastakoosolekutel arutatut ei avalikustata. Saladusloor annab ainet vandenõuteoreetikutele, kelle sõnul otsustatakse just Bilderbergi grupi koosolekutel maailma arengu põhisuunad.

Tänavu tuleb Bilderbergi grupp kokku Inglismaal Hertfordshire’i krahvkonnas Watfordis The Grove’i luksushotellis. Grupi veebilehekülje andmetel arutatakse seekord järgmisi teemasid:

• kas USA ja Euroopa suudavad kiiremini kasvada ja luua töökohti?

• töökohad, õigus toetustele ja võlg;

• kuidas tähtsad andmed muudavad peaaegu kõike;

• natsionalism ja populism;

• USA välispoliitika;

• Aafrika väljakutsed;

• kübersõda ja asümmeetriliste ohtude levik;

• peamised suunad meditsiiniuuringutes;

• online-haridus: lootused ja mõjud;

• Euroopa Liidu poliitika;

• arengud Lähis-Idas;

Teemad on esitatud ülimalt üldsõnaliselt ning nende varjus saab arutada pea kõike. Eelinfo põhjal saabub täna algavale ja neli päeva kestvale aastakohtumisele 138 mõjukat inimest Euroopa ja Põhja-Ameerika 21 riigist. Arutelud peetakse suletud uste taga ja avalikke avaldusi ei tehta.

Osalejate seas on nimekad poliitikud, äri- ja pangandusinimesed, sõjaväelased ja meediajuhid. Nimetamist väärivad näiteks Prantsuse ekspeaminister Fran?ois Fillon, Itaalia ekspeaminister Mario Monti, Rootsi välisminister Carl Bildt, Rootsi rahandusminister Anders Borg, Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso, Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevjuht Christine Lagarde, Norra välisminister Espen Barth Eide, USA endine välisminister Henry Kissinger, endine USA Luure Keskagentuuri (CIA) direktor David Petraeus, Hollandi peaminister Mark Rutte ja Hollandi printsess Beatrix.

Silma torkab naiste vähesus, neid on nimekirjas vaid 14.

Riigiti on osalejaid enim Ameerika Ühendriikidest: 33. Järgneb Suurbritannia 23 osavõtjaga.

Kohtumisel osaleb koguni neli soomlast: Matti Apunen, Olli Heinonen, Jutta Urpilainen ja Jorma Ollila. Väärib tähelepanu, et seekord on kohale kutsutud koguni kuus Türgi esindajat. Alternatiivmeedias peetakse võimalikuks, et ürituse korraldajate esitatud ametlik nimekiri ei ole täielik ning kohtumisele võib saabuda ka neid, keda nimekirjast ei leia.

Ajakirjaniku ootamatu surm

Bilderbergi grupi alates 1975. aastast jälginud agentuuri American Free Press ajakirjanik Jim Tucker väitis märtsis, et tänavuse aastakohtumise olulisemad teemad on Lähis-Ida ning eriti Süüria ja Iraan. Nende kahe riigi võimalik ründamine on olnud juba pikemat aega päevakorral.

Tucker oli varem korduvalt öelnud, et Bilderbergi grupp peab väga oluliseks Euroopa ühisraha euro püsimist. Nimelt tõmbaks euro läbikukkumine kriipsu Bilderbergi grupi kaugematele lootustele luua ühtne maailmavaluuta. Väidetavalt otsustati ka Euroopa Liidu loomine just Bilderbergi grupi kohtumistel ning nüüd on suund võetud Euroopa Ühendriikide loomisele ehk Euroopa Liidu muutmisele föderatsiooniks.

Bilderbergi grupi kogunemine Watfordis muutis murelikuks sealse linnapea Dorothy Thornhilli, kes kardab, et see sündmus tõmbab ligi meeleavaldajaid, kes võivad põhjustada vägivalda.

Bilderbergi grupp kogunes esimest korda 1954. aastal

Bilderbergi grupp oli esimest korda koos 29.–31. maini 1954 Hollandis Oosterbeekis. Kohtumise eesmärk oli süvenevate Atlandi-üleste pingete leevendamiseks kokku viia Euroopa ja USA juhtivad pead. Organisaatorid lähtusid teesist, et rahvuslikke probleeme suudab kõige paremini lahendada internatsionaalselt meelestatud eliit.

Esimese kokkutuleku korraldasid ühinenud Euroopa idee edendaja, filosoof ja kirjandusteadlane Josef Retinger, Hollandi prints Bernhard , endine Belgia peaminister Paul van Zeeland ja Unileveri toonane juht Paul Rijkers. Grupi sünni juures oli ka USA pankur ja ärimees David Rockefeller. Kuna esimene kokkusaamine oli De Bilderbergi hotellis, siis selle järgi saigi grupp nime.

Alates 1954. aastast on aastakoosolekutelt läbi käinud kaugelt üle 2500 inimese. Koosolekud peetakse range saladuskatte all ning enamasti Euroopa luksushotellides ja lossides, aeg-ajalt ka Põhja-Ameerikas.

Tänavu kohtutakse Londoni lähedal Watfordis. Mullu peeti aastakoosolek Ameerika Ühendriikides Virginia osariigis Chantillys ja tunamullu Šveitsis St. Moritzis.

Samal teemal

07.06.2018
Jüri Lina: Ratas täidab vabamüürlaste agendat!
06.06.2018
Madison uuris Rataselt Bilderbergi grupi kohta, peaminister oli vastuses napisõnaline
06.06.2018
VANDENÕUTEOREETIKUTE MAIUSPALA: mis on salatsev Bilderbergi grupp, mille osaline on ka Jüri Ratas?
06.06.2018
Jüri Ratas on esimene Eesti riigijuht, kes osaleb salapärase Bilderbergi grupi kohtumisel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee