Eesti uudised

Täna on lastekaitsepäev. Kuhu minna? (1)

Õhtuleht.ee, 1. juuni 2013 08:55
Foto: SXC
Eestiski tähistatakse täna lastekaitsepäeva, mille puhul toimub üle Eesti mitmeid tasuta ja tasulisi üritusi.

Toome järgnevalt välja osa programmist pealinnas, Tartus ja Pärnus. Rohkem infot leiad linna või valla koduleheküljelt.

Tallinn

Tallinna Loomaaias on lastekaitsepäeval tuulikuplatsil suur laste mänguala, laval esinevad politsei segakoor Akord, ansambel Bombillaz ja Tanja Mihhailova. Karude juurde rajatakse Rewilli meisterdamistelk, elevantide juures saab endale lasta teha põnevaid näomaalinguid ning piisonite juures mängida metsatarga mängu.

Loomaaia kassad on avatud 9-19, jalutada võib loomaaias kuni 21ni. Pilet maksab vaid 1 euro, eelkooliealised ja üle 70-aastased saavad sisse tasuta.

Tallinna Keskraamatukogu on lastekaitsepäeval samuti kolinud  Tallinna Loomaaeda, kus avatakse Looduse lugemissaal. Seal saab kaasa elada teadusteatrile, osaleda viktoriinis, mängida nukkudega ja koos Pipiga. Looduse lugemissaalis on ka mõnus meisterdada, lahendada nuputamisülesandeid ja lihtsalt jalga puhata. Raamatud toob loomaaeda raamatukogubuss Katarina Jee, kus saab kell 12 ja kell 14 vaadata multikaid.

Üritused lastele toimuvad ka Tallinna Linnamuuseumis ja filiaalides. Linnamuuseumi peamaja kohvikus toimub töötuba "Kaunid koogid arhiiviriiulitelt", kus saab kuulata, vaadata, ise teha ja süüa.

Kiek in de Kökis saavad lapsed joonistada vappe ning toimub muuseumitund „Kuidas vanasti kirjutati? Õpime ajaloolisi kirjastiile" (vene keeles). Vajalik eelregistreerimine.

Lastemuuseumis toimub töötuba "Õhupallist nukud" ning terve päeva saab mängida erinevaid lauamänge.

Tartu

Laupäeval on kogu Tartu kesklinn laste ja noorte päralt - toimub traditsiooniline kogupereüritus "Üle läve".
Lastekaitsepäev algab kell 13 raekoja platsil mudilaskooride esinemisega. Linnapea Urmas Kruuse avasõnadele järgneb ühislaulmine Sinimaniseelega ja ühistants tantsuklubi Shaté eestvedamisel.

Kesklinna tasub tulla juba kell 12, mil algab Muusikalava programm, kus esinevad mitmed laulustuudiod. Küüni t änava Tantsumaailmas astuvad üles erinevate tantsustiilide viljelejad. Tervise- ja turvamaailmas saab tutvuda politsei, päästeameti tegemistega ning toimub esmaabivõistlus.

Kesklinnapargi Spordimaailmas näitavad oma oskusi jalgpalliklubide, Tartu Budoklubi ja mitmete teiste klubide noorsportlased. Samas toimub ka sporditarvete ja lasteasjade taaskasutuslaat ning heategevuslik oksjon, mille tulu läheb TÜ Kliinikumi Lastefondile.

Kesklinna parki kerkib lastekaitsepäevaks Teatritelk, kus lisaks Tartu linna ja maakonna näitemänguringide etendustele saab õppida varju- ja näpunukkude valmistamise kunsti.

Lastekaitsepäeval saab oma oskusi proovile panna nii õpitubade telgis kui ka vabas õhus. Õpitoad alustavad kell 13 ja meisterdamist jätkub kuni kella 17ni. Kuna käesolev aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks, siis sellest lähtuvad ka paljud õpitubade läbiviijad. Kesklinna pargis avatud Pärimusmaailmas toimub XVI noorte folklooripäev Taaralinna Taaderant.

Teadmishimulistele pakuvad põnevust AHHAA teadusratas, rändava Lodjakoja õpitoad, Eesti Teadusagentuur, Eesti Keskkonnahariduse Keskus, Eesti 4H, Postimuuseum ja Linnamuuseum. Kaasa saab elada kesklinnas kell 16 ja 17 algavatele Rat Race´i hiirte ja rottide jooksudele. Lisaks ootab julgeid osalejaid Aaretejaht, mis juhib noored läbi erinevate õpitubade lastekaitsepäeva aardeni.

Vilde Tervisekohvikus on alates kella 13 avatud dr Vilde nõustamisnurgake, kus saab praktilisi nippe paarisuhte edendamiseks ja nõustamist nii teismelistele kui nende vanematele. Paarisuhte teemadel astuvad üles MTÜ Agape Eesti PereElu koolitajad Kristel ja Herman Jürgens. Lahendus.net tutvustab erinevaid võimalusi, kuhu oma muredega pöörduda;. Praktilist nõu ja soovitusi jagavad TÜ Kliinikumi kogemusnõustajad Ethel Toomingas ja Raili Hollo ning Herbert Masingu kooli sotsiaalpedagoog ja Eesti Seksuaaltervise Liidu internetinõustaja Siim Värv.

Pärnu

Heategevusühing Hea Tegu MTÜ on korraldamas kõikidele Eesti lastele üritust "Lastekaitsepäev 2013″, mis sel aastal toimub Kaubaamajaka parklas. Kell 12 algav ja viis tundi kestev üritus on kõigile tasuta. "Lastekaitsepäev 2013″ üritust korraldades on mõeldud ennekõike lasterikastele peredele. Ka kõige väiksema sissepääsuga üritustele minek tähendab suurele perele meeletut väljaminekut. Lastekaitsepäeval soovitakse ühendada meeldiv tervislikuga ning pakutakse kõikidele huvilistele võimalust tähistada lastekaitsepäeva sel aastal sportlikus õhkkonnas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee