Eesti uudised

Kaugtöö päev: täna võiks teha tööd kodus, pargis või kohvikus  (6)

Toimetas Kristin Aasma, 31. mai 2013 07:51
Töötab pargis.Foto: AFP / Scanpix
Täna tähistame üle-eestilist kaugtöö päeva, mille raames jätab ligi 1500 inimest kontorisse minemata ja teeb tööd kodust, pargist, kohvikust või mujalt. Algatuse vajalikkust toetavad Palgainfo Agentuuri ja CV-Online´i värsked palgauuringu tulemused, mis näitavad, et 80 protsenti vastanutest peab iseseisvust töökorraldusel tähtsaks.

Kaugtöö päeva eesmärk on julgustada nii tööandjaid kui töötajaid murdma kontoritöö traditsioone ja kasutama targalt tänapäeva tehnoloogilisi võimalusi oma töö tegemiseks väljaspool kontorit.

"Inimesed on paljudes valdkondades viimase kümne aasta jooksul kohandanud oma käitumist ja elukorraldust vastavalt tehnoloogilistele arengule. Kontoriga seotud töökorralduses on paljud juhid veel kinni vanas mentaliteedis, et töötaja peab istuma 9-17ni laua taga. Julgen oma kogemusest kinnitada, et inimestele vabaduse andmine oma töö korraldamisel pigem suurendab usaldust ja sunnib neid oma eesmärkide täitmise nimel rohkem pingutama," julgustab Microsoft Baltikumi juht Rain Laane kaugtööd proovima.

Eesti ettevõtete töökorralduse paindlikkust uuris Palgainfo Agentuur koostöös CV-Online´iga, küsitledes üle 9200 töötaja ja 300 ettevõtte. Uuringust selgus, et enamus vastanutest (80%) peavad oma töökorralduses iseseisvust oluliseks. Kuigi aja- ja koha mõttes ei võimalda töö iseloom sageli suurt paindlikkust, on funktsionaalne ehk sisuline tööpaindlikkus Eesti ettevõtetes suhteliselt suur - oluline osa töötajatest saab kaasa rääkida oma töö eesmärkide, protsessi ja meetodite osas. Suur osa vastajaid (80%) ütles, et neil on kolleegidega head suhted ja neid usaldatakse töö juures. Samas juhtimiskvaliteedi osas oldi pigem kõhkleval seisukohal, samuti selles osas, kas olla oma töökorraldusega rahul või mitte.

Targa Töö Ühingu juhi Kadri Seederi sõnul leidis suur osa töötajatest, et juhid võiksid tegeleda rohkem tulemuste hindamisega ja mitte kellaaegadest kinnipidamise või kohaloleku kontrolliga.

Selgelt joonistus välja, et töötajad, kel on suurem iseseisvus oma töökorraldusel, on oma tööga ka rohkem rahul. Väiksemates ettevõtetes on töötajatel rohkem sõnaõigust oma töökorralduse seadmisel. Ühtlasi näitas uuring, et kaugtööd tegevatel töötajatel on suurem vabadus oma tööaega korraldada, rääkida kaasa eesmärkide seadmisel ja tulemuste hindamisel.

Kaugtöö Päeva raames toimub täna kl 10-14 Tallinna Ülikoolis tasuta seminar, kus paindliku tööstiili rakendamisest räägivad Maris Lauri, Kaja Kallas, Ardo Reinsalu jt. Lisaks on kõigile kaugtöö tegijatele tänasel päeval Reval Cafe´des eripakkumine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee