Saksamaa katoliku kardinali arvates peaks valitsus julgustama naisi jääma koju ning lapsi saama, mitte tooma riiki immigrantidest mehi, et rahvastikuprobleeme lahendada.

Kölni kardinal Joachim Meisner sooviks näha rohkem rasedaid sakslannasid, kes ei mõtleks vaid karjäärile ja rahale. "Ühiskonnale oleks parem, kui naised saaksid rohkem lapsi. See tähendaks perekonna, isa ja ema olemasolu, väärtuse juurutamist," rääkis ta ajalehele Stuttgarter Zeitung.

Kommunistlikus Saksamaa idaosas üles kasvanud Meisner on enda sõnul näinud ka asja tumedamat poolt, kui arvati, et lastega kodus olevad naised on dementsed. Lastehoid leiutatigi tema arvates selleks, et suunata naised pigem tööle.

Kui Meisnerile vihjati, et nii mõnedki naised tahaksid samuti karjääri teha ja end arendada, vastas kardinal: "Mitte kõik." Immigratsioon ei ole tema arvates lahendus rahvastikuprobleemile. "Me ei saa võtta noori inimesi Portugalilt ja Hispaanialt, röövides sellega tuleviku nende kodumaalt. Peaksime õpetama töötuid ja pakkuma neile võimalusi, ent siis lubama neil tagasi kodumaale minna, kus neid vajatakse."

Peagi 80aastaseks saav Meisner on varemgi esinenud julgete sõnavõttudega, kui võrdles abordi tegemist holokaustiga.

Jaga artiklit

4 kommentaari

A
A.H.  /   20:35, 31. mai 2013
Õiget jutt kardinalil.
V
vastupidile  /   09:05, 31. mai 2013
kui ema lapsed saab,kes siis pere eest hoolt kannab,kui "Ohver-isale" liiga ei tohi teha,ema läheb imikuga tööle??

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis