Eesti uudised

Loo elanikud pahased: vald langetab armsaid puid (11)

Daniel Sepp, 30. mai 2013 07:00
SUUR, ENT HAIGE: Jämeda hõbepaju saatuse otsustanud ametnik tõdeb, et muud valikut kui puu langetada ei olnud. Foto: Mati Hiis
Tallinna külje all Loo alevikus küttis eile kirgi lasteaia kõrval maha võetud ja tükkideks saetud seni aastakümneid rahus kasvanud hõberemmelgas.

"Lasteaia kõrval olid ka kirsipuud, need võeti maha," pahandab 30 aastat Lool elanud 60aastane Ljudmilla. "Igal kevadel, kui kirss õitses, nägid lapsed ilu, mida on raske kirjeldada. Kui Jaapanis sakura õitseb, on see aasta tippsündmus – meil tullakse ja võetakse maha." Naine möönab, et Loo ringteele istutati uued puud, ent nende kastmine ei tulnud meelde kellelgi.

Osa inimesi pahandas ka see, et puu raiumine võeti ette lindude pesitsemise ajal.

Jõelähtme vallavalitsuse kommunaalnõunik Indrek Mäeküngas viitab, et talvel käis puud vaatamas mitu firmat, aga vallavalitsus pidas neid liiga kalliks ja asi jäi soiku. "Nüüd leiti firma, kes mõistliku hinnaga selle ära tegi. See oli möödapääsmatu ettevõtmine," viitab valla esindaja vana puu ohtlikkusele ja kinnitab, et veendus isiklikult, et puu otsas polnud ühtegi linnupesa. Nõuniku sõnul jäetakse alles kõik puud, mis võimalik. Langema peavad puud, mis ohustavad inimesi, teid või hooneid. "Lasteaia läheduses võtame maha puud, mis võivad põhjustada allergiat. Kellele haiged lapsi vaja?"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee