Eesti uudised

Kroonilist mandlipõletikku põdenud poja ema: "Üks arst jooksutas edasi-tagasi, teine saatis kohe operatsioonile."

Kristiina Tilk, 29. mai 2013 07:00

20 KOMMENTAARI

j
Jüri1945/ 30. mai 2013 10:10
ÜHE ASJA UNUSTASID , KÕIK KÜSISID KAS VISIIDITASU IKKA MAKSITE , SEE ON PÕHILINE !
k
kuku/ 29. mai 2013 21:28
Mitu kuud haigla vahet jooksnud ema oleks võinud jälgida juba esimese arsti ettekirjutatud ravi. Ilmselt ta jättis lapse hooletusse, selle asemel tülitses arstidega. Sügiseks oli haigus muutunud juba selliseks, et operatsioon oli näidustatud, nii et asja jälle ühe lolli arsti kaela ajada on lauslollus ema poolt ja kuritegu ajakirjanduselt. Ajakirjanik peab ikkagi niipalju haritud olema teadmaks, et haigus muutub aja jooksul ja raviviisid ka vastavalt.
p
ponso/ 29. mai 2013 18:58
olen 42 aastane. minul lõigati madlid ära 2003.aastal. Põlveliigesed valutasid pikka aega.Peale mandlite oppi muidugi valu kohe ära ei kadunud. Aga ikkagi.Usun et arstid ei kiiruta sellise operatsiooniga , alati kaalutletakse.muidugi on hea kui saab teise tohtri arvamust kuulda.
k
kui/ 29. mai 2013 17:51
just rahakotile eriarsti visiit ei käi-siis võtkem käik sinna.Teismelistel lööb ikka mõni haigus välja,millele perearst ei oska ravi anda.Me panime eriarstile aja ja nädala pärast olime opil.Jube on kurguvalu ja haigeks teeb ka see,kui laps on vaevas...
t
to meie/ 29. mai 2013 17:32
sinu kommentaari lugedes jab mulje,et igalt elualalt on jäänud siia vaid saamatud ja äpud.Su õigekiri on kohutav,kommentaar on kirjavigu täis.Loodan , et oma tööd teed sa hästi,et puudulik haridus pole takistuseks.Suure tõenäosusega oled sa aga vinguja,kes teisi ainult kritiseerib,aga ise ei oska teha midagi.
m
Mari/ 29. mai 2013 15:48
Kui mul oli kurk pikemat aega haige olnud (krooniline mandlipõletik), läksin kodulinna kõrva-kurgu-ninaarsti juurde. Arste oli kaks ning mõlemad väitsid, et ilus kurk, pole häda midagi. Panin ennast siis Tartusse tasulisse järjekorda ja seal ütles kõrva-kurgu-ninaarst, et mul on mandlid mäda täis, kus ma varem olin, homme lähed opile!
e
Ets/ 29. mai 2013 15:40
Loo lõpp oli selline ..teismelise poisi ema ei soovi öelda arsti nime, kes tema last suvi läbi jooksutas. Kohe tekivad küsimused...Miks siis lehe poole pöörduti? Kas ema kardab,et kui edaspidi on selle arsti juurde vaja minna siis ta ei vaata last üldse? Ja mis on loo point, kui me ei saa teada kes on need viletsad arstid kes meid ravivad.
p
ppp/ 29. mai 2013 14:39
Markna on maailma parim arst kes aitas ka mind kui sinna lõpuks aja sain, kuna perearst piinas ja ei lubanud mind 15 aastat eriarstile ega opile kuna mul polevat seda vaja ja mul oli krooniline mandlipõletik kokku 15 aastat kannatust :S Südamelihased haiged liigesed haiged jne.

a
arstile saadi nr./ 29. mai 2013 12:28
septembris,ja kas nüüd alles op või miks nii hilja selline uudis .. . . (:
e
ei midagi erilist/ 29. mai 2013 10:53
artiklit ei ostnud, aga juba tean, kuidas asi edasi läks. Ja imestada pole midagi, asi algas ju Raplast... hea, et ta samas kohas ei lõppenud
j
jana/ 29. mai 2013 10:39
Ei saanud küll artiklit lõpuni lugeda kuid endal aastatetagune samalaadne kogemus. 14 aastasel poeg oli aastaid käinud pideva palavikuga ,igasugu arste olime läbi käinud, sadu siirupeid joonud kuni sattusime LOR i juurde- tegelikult täiskasvanute arst Lasnamäel dr. Mastepanova. Ta heitis kiirpilgu poisi suhu ja midagi ütlemata kirjutas saatekirja opile. Olin selleks ajaks nii murest murtud, et võtsin ise antidepressante. Ühesõnaga niikui sai opil käidud ,sai läbi ka meie aastatepikkune mure. Opi arst veel ütles, et nii mäda täis mandleid polegi ammu näinud.
m
mann/ 29. mai 2013 10:27
Mina käisin 3 aastat mööda arste.et kurgus tugev valu-mandlid olid punased,aga angiini polnud põdenud.Perearst saatis igasuguste spetsialistide juurde ja uuringutele-aga tolku polnud midagi,Arvasin et valu kurgus jääb surmani kestma.Olid mingid mädamoodustised mandlitel-lõpuks ikka perearst pani diagnoosi-et krooniline mandlipõletik ja saatis jälle eriarstile-sealt öeldi,et kus nii kaua olen olnud-kõik armistunud juba.Aga kui 4 erinevat kurguarsti ei tee kindlaks,et mandlitega probleem-no mida veel tahta.Ise tuli panna diagnoos ja perearst kinnitas seda.Nüüd mandlid läinud ja valud liigestes kadunud ja kummalisel kombel ka krooniline põsekoopapõletik.Ei mingeid valusid kurgus enam-ainuke kõrvalnähe oli,et maitsmismeel kadus ära pea pooleks aastaks-aga nüüd taastunud-vahelduva eduga.Soovitan probleemsetest mandlitest lahti saada-mitte oodata ja piinelda.
a
ann/ 29. mai 2013 09:48
mu mehel oli ka krooniline mandlipõletik ja arst ütles, et anna märku millal tahad opile saada. aga saime haiguse kontrolli alla ja juba 15 aastat pole mandlitega probleeme olnud, mis siis et enne seda oli 10 aastat jutti iga talv mitu korda angiinis.
miks on vaja kohe opereerida????
h
hmm/ 29. mai 2013 09:40
Mind jooksutati samuti, kui löpuks mandlid sidekoestund olid siis alles arvati, et aeg minna opile...
m
milles/ 29. mai 2013 09:40
küsimus ja milles arstid jälle süüdi on? Haigused kulgevadki ajas .Kui teil avastatakse diski väljasopistus ka siis alustatakse alul konservatiivse raviga Isegi inimesed ise kardavad kohe operatsioonile minna Kui ei parane või on väljendunud valu,jõuab alati lõigata sama on mandlitega Igal organil on oma roll Kui mandlid saab opereeritud pole hädad kadunud,sest kurk ikkagi õletikele valla. Ei maks lahmida,kui loll ollakse . Mandlite op-ks on ka aeg küps,mitte ei toimita nii nagu toimetab mõni mujal,et igaks juhuks maha,äkki muidu jään haigeks! Pigem tuleb tervislikult elada,mitte kogu aeg halada!
r
Rumal mandel/ 29. mai 2013 09:28
Tegelikult on kroonilised mandlid igasugu liigeshädade põhjustajad.Mina olen mandlite vaba ja tervis väga hea,ka südame probleemid kadusid.

m
mandel/ 29. mai 2013 09:19
Saatis kohe op-ile? Krooniline mandlipõletik pole põhjus kohe op-ile saatmiseks. Mina lapsevanemana poleks küll selle op-ile minekuga kiirustanud ja veel vähem siin Õhtulehes kuulsaks üritanud saada. Täiesti sisutühi artikkel.
e
ema/ 29. mai 2013 09:00
mis seal siis nii halba on? Ammu ju teada, et alati võib ka teise arsti arvamust küsida, kui esimeselt abi ei saa. Selleks ju emad ongi, kes kõige paremini tunnevad-tajuvad oma laste seisundit. Arts vaatab sümptomeid, vaatab vereproovi jne. Emad tavaliselt saavad aru, kui asi pole õige või kui lapsele on vale diagnoos pandud. Mandlitest nii palju, et operatsioon on ikkagi viimane lahendus. Ma ka käisin ühe lapsega mandleid kontrollimas, kohe tahtis ära lõigata. Läks igaks juhuk ska teise arsti vastuvõtule ja seal leiti, et pole vaja lõigata niisama. Kusjuures oligi teisel õigus. Kurguvalud enam ei kordunud.
m
Mimoos/ 29. mai 2013 08:44
Ka kroonilisest mandlipõletikust saab lahti küüslauku süües, kui mandlid just täiesti mäda täis pole veel.
m
MEIE/ 29. mai 2013 08:33
RIIGIS EI OLE, ENAM ARSTE. PIDAGE MEELES VÕI TEMPPEL MÄLLU, IGAVESEKS. NEED ON PUHTAD SOSSEPPAD JU. ÕIGED ARSTID, ON JUBA AMMU ÄRA LÄINUD SIIT, JEESTIMAALT JA TEENIVAD SUURI €osi, SOOMES, ROOTSIS JA MIS IGANES. KAS, TE SEDA EI TEA. EKS SINNAGI ON SATTUNUD MÕNI SOSSEPP. MA KÄISIN SOOMES 1985 AASTAL JUBA KÜLAS JA HAKAS HAMMAS VALUTAMA.TEGIN SUU LAHTI JA LÄÄKÄRI ÜTLES MULLE, KAS ISE PARANDATE HAMBAID? JA MA PIDIN SELLE PEALE PÜKSI LASKMA. VOT NII. OLID VENE AEG SOSSEPPAD JA SAMA ON PRÄEGUGI.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee