BodyPumpi trenn. Pilt on illustreeriv. (Aldo Luud)

Teadlased on avastanud geeni, mis mõjutab meie kehakaalu. Vastavaid teste saab teha ka Eestis.

Tartu ülikooli füsioloogilise genoomika professori Sulev Kõksi sõnul ei aita testid otseselt kõhnuda, kuid aitavad leida vahendi, mil moel seda efektiivsemaid teha, vahendavad "Seitsmesed uudised". Geenitesti tulemusel osatakse soovitada, kas tuleks rohkem trenni teha või vähem süüa.

Testi tegemiseks ei tule isegi mitte kodust välja minna. Soovi avaldanud inimesele saadetakse koju tops ja vatipulk ning inimene peab hõõruma vatipulka vastu oma põse sisekülge. Seejärel tuleb tikk kuivatada, taas topsi panna ja tagasi saata. Laboris analüüsitakse tulemusi.

Positiivse uudisena toob Sulev Kõks välja, et ükski inimene ei ole geneetiliselt loodud paksuks - on olemas ainult eelsoodumus.

Jaga artiklit

16 kommentaari

  /   10:47, 26. mai 2013
Hoopis suurem probleem on, miks kondid on nii suured. Esivanematelt päritud, ema ja isa ka suure rinnakorviga ja lalaiõlgsed. Aga nii ei saagi sale olla, saab olla ainult kandiline.
Lapsed ju sünnivad juba erinevad. Mõni on kandilisuse juures kondisem, soonilisem. Teine on ümbermõõdult väiksem, aga pekine, pehmekene.
See ongi kõige suurem probleem. Vanasti otsiti naist tallu tööd tegema, sellepärast on eesti naiste hulgas sellised jälgid peletised (vähemalt ma ise tunnen end sellisena), kellele iga dieet on mõttetu. Iga trenn on kahjulik - sest võib lisada õlgadele lihaseid, need lähevad veel laiemaks. Säärtega on sama hull lugu, labajalad ka muidugi suured.
Teised kõrval on pisikese kondiga, söövad kõhu täis ja on ilusad voolujoonelised, mina pean terve elu nälgima, et paksuks sõimata ei saaks
A
Ants  /   21:16, 25. mai 2013
Apteegi nõustamiskabinetis ja maksab ca 80.-

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis