Eesti uudised
TV3 video!

TV3: Eesti hemofiiliahaigetele saabus appi Euroopa Hemofiilia Konsortsiumi president 

Toimetas Liina Metsküla, 24. mai 2013, 21:01
 Stanislav Moškov
Mõni aeg tagasi sai Eesti Hemofiiliaühingu kaudu teatavaks, et hemofiiliat ehk veritsushaigust põdevad patsiendid ei saa Eestis ainsana Euroopa Liidus kaasaegset ravi ehk verevaba preparaati, mis vabastaks haiged riskist haigestuda mõnda vere kaudu levivasse viirusesse, vahendavad "Seitsmesed uudised".

Hemofiilia on haiguslik kalduvus verejooksude tekkeks, mis halvemal juhul võib lõppeda surmaga. Haigus avaldub nii iseeneslike kui traumajärgsete verejooksudena peamiselt liigestesse ja pehmetesse kudedesse. See tähendab, et veri ei hüübi ning enese vigastamist tuleb iga hinna eest vältida.

Samal teemal

Inimvere plasmast valmistatud ravimit süstivad hemofiilikud veeni, kuid haigete jaoks on see ravim nagu viitsütikuga pomm, mis võib teadmata hetkel kurja viiruse vallandada. Hemofiilikud ei tea ju, kes on doonorid.

Kuigi on teada, et kõigis teistes Euroopa Liidu riikides on ammu kasutusel uus ja märksa ohutum rohi, ei saanud Eesti hemofiiliahaiged pikalt aru, miks ei soostu haigekassa seda neile hüvitama. Nüüd aga aimavad nad, milles asi võib olla - vanemat ravimit toob maale haigekassa juhatuse liikme Mari Mathieseni abikaasa Allan Kulpson. On siin tõesti mängus korruptsioon, küsiti möödunud nädala "Pealtnägijas"?

Kogu lugu on muutunud nii drastiliseks, et Eestisse saabus seetõttu ka Euroopa Hemofiilia Konsortsiumi president Brian O'Mahony, kes kohtus sotsiaalministeeriumi esindaja ja Eesti Haigekassa presidendi Tanel Rossiga. O'Mahony on eelkõige seisukohal, et Eestis peaks arvestama rohkem hemofiiliahaigete arvamusega.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee