Eesti uudised

Pikakannu kool kutsub tänupäevale 

Maarius Suviste, 22. mai 2013 10:49
Foto: Aldo Luud
Pikakannu kool kutsub sel laupäeval tänupäevale kõiki, kes on kooli toetanud ja aidanud hoida elus unistust inimväärsest Eestist.

Võrumaal Lasva vallas asuvale Pikakannu koolile panid eelmisel aastal kodanikualgatuse korras aluse lapsevanemad - kuigi vald pani kooli kinni, avasid lapsevanemad selle erakoolina.

Pikakannu kooli pidamisel on suur roll olnud nii lapsevanematel endal kui ka paljudel annetajatel-toetajatel, kellest osa on püsiannetajad. Koolipidajate tagasihoidlik plaan - leida peredele, kellele õppemaksu tasumine pole jõukohane, nii-öelda ristivanemad - on leidnud toetajaid.

Eelmisel kuul oli Tallinnas Jaani kirikus heategevuskontsert „Päästame Pikakannu kooli". Kogu piletimüügist saadud tulu - 1136 eurot - läheb Pikakannu kooli laste toetuseks.

Pikakannu koolil on seni läinud hästi: kõik need 20 last, kes sügisel alustasid, on saanud turvalises ja sõbralikus keskkonnas koolitarkusi omandada. Tänavu lõpetab VI klassi üks laps. Sügisel tuleb kuueklassilisse erakooli uusi õpilasi juurde. Kooli teatristuudio on võitnud mitmel konkursil auhinnalisi kohti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee