Foto: Aldo Luud
Maarius Suviste 22. mai 2013 10:49
Pikakannu kool kutsub sel laupäeval tänupäevale kõiki, kes on kooli toetanud ja aidanud hoida elus unistust inimväärsest Eestist.

Võrumaal Lasva vallas asuvale Pikakannu koolile panid eelmisel aastal kodanikualgatuse korras aluse lapsevanemad - kuigi vald pani kooli kinni, avasid lapsevanemad selle erakoolina.

Laupäeval, 25. mail toimub Pikakannu kooli tänupäev Eesti rahvale, mis algab kell 10. Päeva jooksul toimuvad talgud, mille raames uuendatakse õueõppeklassi. Toimub pisikooliõpilaste kontsert, samuti esitlevad oma oskusi piirivalvekoerad, kohal on Tartu tsikliklubi, õhtu lõpetab simman seltsimajas koos ühise rahvalaulmise ja -tantsimisega. Soovi korral pakutakse ka öömaja. Lisainfo aadressil www.pikakannu.ee

Pikakannu kooli pidamisel on suur roll olnud nii lapsevanematel endal kui ka paljudel annetajatel-toetajatel, kellest osa on püsiannetajad. Koolipidajate tagasihoidlik plaan - leida peredele, kellele õppemaksu tasumine pole jõukohane, nii-öelda ristivanemad - on leidnud toetajaid.

Eelmisel kuul oli Tallinnas Jaani kirikus heategevuskontsert „Päästame Pikakannu kooli". Kogu piletimüügist saadud tulu - 1136 eurot - läheb Pikakannu kooli laste toetuseks.

Pikakannu koolil on seni läinud hästi: kõik need 20 last, kes sügisel alustasid, on saanud turvalises ja sõbralikus keskkonnas koolitarkusi omandada. Tänavu lõpetab VI klassi üks laps. Sügisel tuleb kuueklassilisse erakooli uusi õpilasi juurde. Kooli teatristuudio on võitnud mitmel konkursil auhinnalisi kohti.