Juhtkiri

JUHTKIRI | Kus on koera koht? (7)

LISA KOMMENTAAR

Tupsut lugedes 22. mai 2013 12:55
Tsiteerin eespool kommenteerijat:
Kas koeraomanikud on süüdi selles, et paranoiliselt koeri kartvaid inimesi on palju ja nad ei jõua endale psühholoogilist nõustamist selle kartuse vastu osta?
Milline ense(või täpsemalt oma koera) kesksus! Nüüd siis vastuküsimus. Kelle jaoks siis meie asulad on rajatud, kas siiski inimestele elamiseks või hoopiski koerafanaatikutele loomapolügoonideks? Miks mina pean alaliselt kartma ning mõistatama, kas ründav koer mind tõepoolest hammustab või ehk siiski mitte? Miks ma pean välja minnes pidevalt närveerima ning oma püksisäärte, tervise või kogunisti oma elu pärast kartma just nagu oleksin kusagil sõjatsoonis?
Ja nüüd veel need Tupsu enesekindlad praalimised. Et kui sa julged minu koerale vastu hakata, saad gaasi näkku!
Jätka aga rahulikult jooksu? Mina ise sain kord sellise käitumise korral kihvad säärde. Lõhkised püksid, verine säär ning seejärel traumapunktid kümmekond marutaudivastast süsti nabasse, ülepäeviti. Sest koera omanik laskis aralt jalga ning keeldus minu küsimustele üldse vastamast. Et kas tema koer oli ikka vaktsineeritud vüi mitte. Aga süstima pidi, sest marutaud on kaasajal ainus viirushaigus, mis on ravimatu ning haigusnähtude ilmnemise korral 100% kindlusega kiiresti hauda viib.
JEEP 22. mai 2013 12:51
Pigem tuleks küsida, kus on kiiksuga koeraomanike koht. Sest loom iseenesest pole süüdi, ikka vastutustundetu või hoolimata peremees.
Tupsu 21. mai 2013 23:39
Kas koeraomanikud on süüdi selles, et paranoiliselt koeri kartvaid inimesi on palju ja nad ei jõua endale psühholoogilist nõustamist selle kartuse vastu osta ? Mind näiteks on ahistanud 2 jooksjat, kes on lubanud koerale gaasi lasta. Teine neist küll taltus kohe, kui tõmbasin taskust 2 pudelit ja pakkusin, kas ta soovib Animal Stop või tavalist joaga pipragaasi ? Kogu viga on selles, et paljudtervise sportijad ajavad ennast välja iga ilmaga ja ka vastu tahtmist. Jooksevad siis kogu maailma peale tigedana ja loomulikult on süüdi ette jäävad koerad. Eile oli reaalne juhus kus Stroomi metsas jooksis Jürgen Ligi ja tema poole siirdus haukudes ühe vene mammi taks. Minister ei teinud koerast väljagi ta jooksis rahulikult edasi. Oravapartei aktsiad tõusid seeläbi minu silmis kohe mitu punkti.
MADIS 21. mai 2013 17:11
Haruharva näeb suukorviga koera või omanikku, kes oma lemmiku julgad ise ära koristab. Korda on vaja. Koerapidajad arvele võtta. Koertele kohustuslik numbriga kaelarihm ning kohustuslik kiibistamine (omaniku kindlakstegemiseks). Ja kontroll ning mõjusad karistused. Trahvid looma mittevaktsineerimise, mittekiibistamise, suukorvita või hoopis vabalt ringijooksmise ning naabrite häirimise eest. Või kui omanik julkasid ära ei koristata.
Korduva rikkumise korral, mitteametliku koerapidamise eest või kui koer siiski kedagi ründab - koer varjupaika, omanikule suur trahv ning koerapidamisõiguse pikaajaline keeld (nagu rikkumise korral autojuhi- või relvalubadega). Kui selliselt karistatud isik tahab hiljem loomapidamise õiguse taastamist, siis loomapidamiseeskirjade tundmise eksam, psühholoogi või psühhiaatri visiit ning luba, riigilõiv.
Kui koer aga kedagi omaniku hooletuse tõttu või süül vigastab, siis oleks äige selline loom sundkorras magama panna ning omaniku suhtes rakendada kas või kriminaalvastutust ( nagu on ka relvaeeskirjade või liikluseeskirjade raskema rikkumise korral)
Küsimus, mida see kõik, kontrollorganid ning muu maksaks? Kustkohastt tuleks raha? Eks ikka koerapidajate endi taskust, koeramaksu näol. Ohtlike võitluskoerte ning agressiivsete tõugude pidamine tuleks aga üldjuhul üldse keelustada. Üksikjuhtudel võiks seda lubada vaid erilubade alusel, kusjuures sellisel juhul peavad eelnema hoolikas kontroll, väljaõpe ning eksamid.
to Olev Vallimaa 21. mai 2013 12:30
Kas väikese lapse ( 2 aastane ) jooksmine pargis on ka koera kuritahtlik provotseerimine ( olen näinud kuidas koer lapsele pargis kallale hüppab ).
Mimi 21. mai 2013 09:21
Kohe esimene kommentaar näitab kui piiratud ja kitsarinnalisi inimesi tegelikult olemas on. Ja siis imestatakse, et meil peab kõike seaduste ja ettekirjutustega reguleerima. Nagu näha, siis peab...
Ükskõik, mida see laps seal rannas tegi, ei ole võimalik koera rünnakut õigustada.
turu monsa 21. mai 2013 08:23
meie ka arvoga arutasime seda asja, et kus on koera koht - arvame, et ikka turul