Telesaates «Foorum» väitis majandusminister Juhan Parts teemaväliselt ja saatejuhist üle karjudes, et Tallinn ei suuda endale isegi ühte trammi osta, meie peame seda tegema.

Kes meie? Jäi mulje, nagu esindaks saatekülaline rahakat perekonda, kes peab oma isiklikest säästudest pealinna päästma. Sest valitsusministrile ei oleks nagu kohane sel moel vastanduda riigi pealinnale. Või on Partsil ja ta lähikondsetel, keda ta paigutab ühisnimetaja meie alla, õnnestunud korraldada oma elu Eesti vabariigis nii, et ei peagi kasutama Tallinna poode, teid jm siinset taristut?

Endise Tallinna trammi- ja trollibussikoondise nõukogu esimehena võin aga ümber lükata Partsi valeväite, nagu ostvat keegi meie Tallinnale tramme. Tegelikkus on ikka selline, et peale Tallinna enda pole terve iseseisvusaja vältel keegi muu siia tramme ostnud. Ja neid tuleb paari-kümne aasta kohta kokku 57, tõsi küll, varem mujal kasutatud. Alles

aasta-paari pärast õnnestub soetada Partsi mainitud uus tramm, aga seda mitte tema või valitsuse, vaid tõepoolest meie kõigi raha eest – nn saastekvoodi müügi arvel.

Mis aga puudutab Partsi ja tema ministeeriumi panust Tallinna tramminduse arengusse, siis võib ta oma kontole kanda selle, et siiani pole õnnestunud käima panna kiirtrammi Lasnamäelt kesklinna. Puhtalt poliitilise ärapanemise tõttu.

Partsi kohatu verbaalse laiutamise võttis lühidalt, aga tabavalt kokku teine saatekülaline Mihhail Stalnuhhin: «Kui see teie teha oleks, siis oleks Tallinn varemetes.» Nii pahaendelisena ministri jutt tõepoolest kõlas.

Jaga artiklit

84 kommentaari

  /   11:59, 26. apr 2014
Hi to every body, it's my first visit of this web site; this webpage carries remarkable and genuinely fine stuff designed for readers.
  /   11:59, 26. apr 2014
Hi to every body, it's my first visit of this web site; this webpage carries remarkable and genuinely fine stuff designed for readers.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis