Eesti uudised

Loe, mis lahendus on Kaja Kallasel iibe tõstmiseks (76)

Toimetas Karoliina Vasli, 13. mai 2013, 13:04
"Neile naistele loob sünnitamise jaoks kindlust teadmine, et nad saavad ka peale lapse sündi end paeluva valdkonnaga edasi tegeleda. See aga tähendab korralike lapsehoiu võimaluste ja paindlike töötingimuste olemasolu," räägib Kaja Kallas, kes ka ise sai hiljuti emaks. Foto: Teet Malsroos
Kaja Kallas annab oma ajaveebis teada, et kandideerib Reformierakonna juhatusse. Ta avaldab ka, millega peaks erakond järgmise kahe aasta jooksul tegelema.

Kallase sõnutsi on üks suuri eesmärke sündivuse kasvatamine. "Vajame tõsist debatti emade ja laste teemadel. Vanemahüvitis on olnud hea meede sündivuse kasvatamiseks, aga oleks vaja arutelu viia uuele tasemele," märgib ta. "Ei saa mööda vaadata faktist, et esmasünnitajate vanus aina kasvab. Sest sünnitamist lükkavad edasi noored kõrgharitud naised, kes soovivad tööl end teostada. Neile naistele loob sünnitamise jaoks kindlust teadmine, et nad saavad ka peale lapse sündi end paeluva valdkonnaga edasi tegeleda. See aga tähendab korralike lapsehoiu võimaluste ja paindlike töötingimuste olemasolu."

Kallas toonitab ka, et erakond peaks olema avatud organisatsioon, kus otsuste tegemise alused ja protsessid on arusaadavad nii erakonna liikmetele kui ka avalikkusele. "Erakond on lugupidav nii oma liikmete kui ka vastaspoolte suhtes," leiab ta. "Üks inimene kirjutas mulle, et mitte keegi ei suhtle temaga nii ebalugupidavalt, kui seda teeb temaga riik. Me võime ju vastaspoole ideede ja argumentidega mitte nõustuda, aga me saame siiski kohelda teineteist lugupidavalt."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee