Eesti uudised
TV3 video!

TV3: Ainulaadne üle sajandi vana hoone päästeti viimasel hetkel (11)

Toimetas Kaspar Käänik, 12. mai 2013, 10:58
 TV3play.ee
Avariilisest olukorrast on viimasel hetkel päästetud üks väike puitmaja Tallinnas, milletaolisi on linnaruumis säilinud vähe, sest enamasti on nad ajale ja ehitustegevusele jalgu jäänud ja lammutatud.

TV3 "Seitsmesed uudised" käis Kassisaba asumis Toompea eeslinnas Wismari tänaval. Maja, millest videoloos juttu, valmis ülemöödunud sajandil.

"Palju oli veest tingitud niiskuskahjustusi ja mädanikkahjustusi. Ühe korteri osas oli vahelagi sisse kukkunud, kahjustatud olid ka esimese korruse põrandad," kirjeldas Perton Ehituse OÜ juhataja Matti Tilk TV3 uudistele. "Rekonstrueerimistööde käigus asendati valdavalt esimene palgirida, pluss taastati ja plommiti pehastunud puitosad," märkis ta.

Kui varem asus majas kuus kitsukest korterit, siis nüüd kaks parajalt ruumikat. Endisaegse ruumijaotuse seinakohad on jäetud laelaudadel nähtavale. Hoovipoolsel küljel oli vastu maja seina kasvanud hiiglaslik puu, mis oli ajanud oma juured vundamendi alla. Puu tuli maha saagida ja selles kohas ka vundamenti ümber laduda. 

"Hoones sai maksimaalselt eksponeerida kõiki ajaloolisi detaile, mida oli võimalik säilitada ja taaskasutada," lisas Tilk.

133aastased akende piirdelauad ja karniis ning paekivist sokkel ongi hoone juures kõige väärtuslikumad.

11 KOMMENTAARI

a
Ade 1. august 2018, 00:01
Fantastiline, keegi suudab ja oskab selliseid maju korda teha ning tänapäevaae standardi kohaseks seada. See on Tallinna linna ajalugu!
a
ah mis te nyyd 13. mai 2013, 08:49
see ju auhind kesikute staar kommarile Jelekatariinele v6 mis ta nimi oligi?
Loe kõiki (11)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee