Eesti uudised
TV3 video!

TV3: Ainulaadne üle sajandi vana hoone päästeti viimasel hetkel (11)

Toimetas Kaspar Käänik, 12. mai 2013, 10:58
Foto: TV3play.ee
Avariilisest olukorrast on viimasel hetkel päästetud üks väike puitmaja Tallinnas, milletaolisi on linnaruumis säilinud vähe, sest enamasti on nad ajale ja ehitustegevusele jalgu jäänud ja lammutatud.

TV3 "Seitsmesed uudised" käis Kassisaba asumis Toompea eeslinnas Wismari tänaval. Maja, millest videoloos juttu, valmis ülemöödunud sajandil.

"Palju oli veest tingitud niiskuskahjustusi ja mädanikkahjustusi. Ühe korteri osas oli vahelagi sisse kukkunud, kahjustatud olid ka esimese korruse põrandad," kirjeldas Perton Ehituse OÜ juhataja Matti Tilk TV3 uudistele. "Rekonstrueerimistööde käigus asendati valdavalt esimene palgirida, pluss taastati ja plommiti pehastunud puitosad," märkis ta.

Kui varem asus majas kuus kitsukest korterit, siis nüüd kaks parajalt ruumikat. Endisaegse ruumijaotuse seinakohad on jäetud laelaudadel nähtavale. Hoovipoolsel küljel oli vastu maja seina kasvanud hiiglaslik puu, mis oli ajanud oma juured vundamendi alla. Puu tuli maha saagida ja selles kohas ka vundamenti ümber laduda. 

"Hoones sai maksimaalselt eksponeerida kõiki ajaloolisi detaile, mida oli võimalik säilitada ja taaskasutada," lisas Tilk.

133aastased akende piirdelauad ja karniis ning paekivist sokkel ongi hoone juures kõige väärtuslikumad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee