Julia Laffranque 2012. aastal presidendi vastuvõtulFoto: Aldo Luud
Toimetas Liina Metsküla 11. mai 2013 11:52
Eesti Euroopa Liikumine otsustas aasta eurooplase tiitliga tunnustada 2012. aasta juunis Tallinnas toimunud Rahvusvahelise Euroopa Õiguse Ühenduse (FIDE) kongressi edukale kordaminekule suure panuse andnud Julia Laffranque'i.

Organisatsiooni juht Mariita Mattiisen põhjendas valikut lisaks FIDE kongressi õnnestumisele ka Laffranque'i pikaajalise panusega Eesti ja Euroopa Liidu õiguse arengusse laiemalt.

"Tema erialased saavutused Eesti ja Euroopa kontekstis on muljetavaldavad. Hetkel Euroopa Inimõiguste Kohtus kohtunikuna töötav Laffranque on andnud õiguse poole pealt suure panuse ka Eesti liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga, jõudnud töötada Euroopa Nõukogu Kohtunike Konsultatiivnõukogu asepresidendi ja presidendina ning jaganud aastaid oma teadmisi ja pühendumust selle kõrvalt loengutes ka tudengitega. Euroopa Liidu õiguse populariseerimisel ja tutvustamisel laiemale avalikkusele on raske leida Eestis Laffranque`ile võrdväärset," ütles Mattiisen.

FIDE kongressi korraldamiseks alustas Eesti-poolne korralduskomitee Laffranque'i juhtimisel tööd juba 2006. aastal.

"Laffranque`i armastus oma eriala vastu tegi võimalikuks selle, et Tallinn sai auga 2012. aastal Euroopa õiguse pealinna tiitlit kanda. Kongressil osalenute siiraid tänuavaldusi ja kiidusõnu tema tööle seoses kongressiga jagus tervesse aastasse," lisas Mattiisen.

Julia Laffranque kinnitas ise, et see tunnustus tähendab talle väga palju.