Eesti uudised

Katrin Lust: kui Evelin Ilves räägib kokkuhoiust, võiks seda hoida ka enda välimuses  (71)

Õhtuleht.ee, 9. mai 2013 23:13
Foto: Mati Hiis
TV3 saates "Kolmeraudne" saatekülaliseks olnud ajakirjanik Katrin Lust-Buchanan leidis, et kui presidendiproua Evelin Ilves räägib maalähedusest, võiks ta seda näidata ka oma kostüümidega.

Lusti sõnul on Eesti väike riik, kus presidendi abikaasa räägib maalähedusest, kuid samas selgub, et rõivastele ja ehetele on kulunud 70 000 eurot, mis on ekstravagantne. "Ta võiks riietuda kaunilt, aga minu meelest ka poole odavamalt."

Samal teemal

Äripäeva arvamustoimetaja Vilja Kiisler nentis aga, et 70 000 eurot ei ole kulutatud ühe päevaga, vaid summa on kogunenud juba 2006. aastast. "Kui lähemalt vaadata, siis keskmiselt kolmandik summast ongi kulunud presidendi vastuvõtu kostüümi jaoks." Kiisler peab kummaliseks, et sama publik, kes kleiti televiisori vahendusel vaatab ja kritiseerib, seda hiljem maha teeb.

Evelin Ilvesest rääkiva raamatu tarbeks üht Eesti moekunstnikku intervjueerinud Lust lisas, et nii Helle Meri kui Ingrid Rüütli puhul investeeriti kohe alguses garderoobi suur summa ja osteti rõivaid, mida saab hiljem kombineerida. Või siis miksida n-ö jaerõivaid disaineririietega.

"Miks mitte hoida maalähedust ka oma riietuses. Taaraautomaadis vajutame lapsi toetavale nupule, ehtekarpi valides kulutame 3500 eurot mingisugusele ehtekomplektile. Kui Evelin räägib kokkuhoiust, võiks seda hoida ka oma välimuses," ütles Lust.

Kiisleri sõnul ei tasuks rõivastele ja ehetele kulutatud summa pärast muretseda, kuna raha jääb Eesti majandusse – makstud on ju kodumaistele moekunstnikele. "Hea ja kvaliteetse asja eest tulebki raha küsida."

Samal teemal

12.04.2013
Imbi Paju: see, et Evelin Ilves Eesti kaardil hoiab, on suurepärane
09.04.2013
Maaja Kallast kaitseb Evelin Ilvest: ta esindab ikkagi meie riiki
09.04.2013
Kantselei direktor: meie enda ootused riigipea abikaasa suhtes on kõrged