Eesti uudised

Kantselei direktor: meie enda ootused riigipea abikaasa suhtes on kõrged (125)

Toimetas Marge Sillaots, 9. mai 2013 19:13
Foto: Mati Hiis
Presidendi kantselei direktor Siim Raie ütles ETV saates "Ringvaade" tänast Eesti Ekspressi artiklit kommenteerides, et Evelin Ilvese ehted ja rõivad on meie riigi visiitkaart.

"See ongi seepärast, et see on standard, meie enda ootused riigipea abikaasa suhtes on kõrged. Keegi teine ei oleks saanud neid ka odavamalt teha, keegi teine ei oleks saanud neid ka odavamalt osta," rääkis Raie, kelle sõnul näiteks vabariigi aastapäeva vastuvõttu aluseks võttes ei olnud Evelin Ilvese kleit kindlasti kõige kallim.

Raie sõnul ei kuulu ehted ega riided presidendiprouale, vaid kantseleile. Helle Meri ostis mõned ehted hiljem välja, sama võib 2016. aastal teha ka Evelin Ilves.

"[Kleidid ja ehted] on tema avalike funktsioonide täitmiseks," lisas Raie. Ta sõnas, et Evelin Ilves ise on paljud kleidid ise ümber teinud ja kasutanud kleite korduvalt. 

Eesti Ekspress kirjutas täna, et presidendi kantselei kulusid vaadeldes on Evelin Ilves lasknud riigil riiete, ehete ja kingade eest maksta üle 70 000 euro ehk 1,1 miljoni krooni.

Samal teemal

19.05.2015
Raie saab 5767 eurot lahkumishüvitist
28.01.2015
Presidendi kantselei direktorist Siim Raiest saab muinsuskaitseameti peadirektor
09.05.2013
Katrin Lust: kui Evelin Ilves räägib kokkuhoiust, võiks seda hoida ka enda välimuses
09.05.2013
Meenutame minevikku! Ilves: Eesti presidendi koht on vaesevõitu