Maailm

Tutvu Euroopa Liidu riikide mulluste elektrihindadega! (11)

Õhtuleht.ee, 8. mai 2013 12:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kuigi Euroopa Liidus on eeldatavasti ühtne elektriturg, on hinnad väga erinevad. Sakslased, kel elektrihind Euroopa kõrgeimaid, maksavad taastuvenergia toetust. Itaallastele on energiaturg üleni kaitstud siseturg. Kõrgete elektrihindade põhjused on Euroliidu riikides erinevad.  

The Economist on teinud kokkuvõtte Euroopa Liidu riikide majapidamiselektri hindadest 2012. aasta seisuga. Kõige kõrgem oli see Taanis - 0,15 eurot kWh kohta. Veidi vähem maksab elekter Saksamaal, kuid kilovatt-tunni hind ulatub seal siiski üle 10 eurosendi kWh kohta.

The Economist võrdleb erinevate riikide eelmise aasta elektrihindu ka Euroopa keskmisega. Eestis, Leedus, Rumeenias ja Bulgaarias jäid mullu elektrihinnad Euroopa keskmisest 30-60 protsenti madalamaks. Kuni 30 protsenti Euroopa keskmisest jäi elektrihind madalamaks Soomes, Rootsis, Lätis, Poolas, Tšehhis, Slovakkias, Ungaris, Sloveenias, Kreekas, Suurbritannias, Prantsusmaal ja Hispaanias.

Euroopa keskmisest kuni 30 protsendiga kõrgema elektrihinnaga olid Iirimaa, Portugal, Hollandi, Belgia, Austria ja Malta. Kõige kallimat hinda maksid inimesed elektri eest Taanis, Saksamaal, Itaalias ja Küprosel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee