Maailm

Uudis veresaunast võib olla sõjapropaganda

Tõnu Kalvet, 8. mai 2013, 07:00

31 KOMMENTAARI

m
mees42/ 10. mai 2013, 23:54
ilmselt üritakse süüria valitusele teha kambakat ja selleks otsitakse igat põhjust.. üsna vartsi kuuleme meids valitsust ütemas et meie sõjaväelased lähevad sinna missioonile kuna see annab meiel hindamatuid kogemusi
o
oeh/ 8. mai 2013, 22:39
AGA Afganistani sõja veterane (kes olid oma religioosset KOHUSTUST täitnud, vendadele appi läinud, kui neid ründavad sõjaga uskmatud!)
Ma olen teie mõistes uskmatu. Ootan karistust.
Kui neil puuduks hirm vahelejäämise ja karistatud saamise ees...
Siin peitubki vahe fundamentalisti ja kultuurse inimese vahel. Neid leidub mõlemal pool aga enamuses on julmurid siiski pärit sealt.
e
E./ 8. mai 2013, 19:25
Tegelikult oli tähelepanek täiesti õige, MIDA ma siin üldse suhtlen teiesugustega ja aega raiskan. Oleks siis veel, et mingitki respekti tunneksin...
e
E./ 8. mai 2013, 19:18
Kui neil puuduks hirm vahelejäämise ja karistatud saamise ees, teeksid nad just sedasama. Realiseeriksid oma haigeid fantaasiaid reaalsuses.
z
zyx/ 8. mai 2013, 19:13
Oot... E, kus on need eesti mehed, kes vangistatud alasti naisi rihma otsas talutavad? Ja saan ma õieti aru, et Sinu arusaama kohaselt on sunni mehed rüütellikkuse etalonid?
Su antenn peab tõesti tundlik olema, kui enda maandamiseks muud viisi ei leia, kui siin päev otsa kommenteerides :)
e
E./ 8. mai 2013, 19:05
Kalvet, tead kuidas nimetatakse Afganistani modžaheedide kevadist pealetungi 2013.a.?
"Khalid al-Walid". See on nimi, mis on seotud 7.sajandi Süüriaga. Kes see mees oli, sellest saab teada "Imelise ajaloo" jaanuari numbri loost "Yarmuki lahingus". Seal on tõestus, et naisi ei tohi iial alahinnata, nagu see on eesti meestele omane.
Ühe teise teema juures mõnitavad eesti soost perverdikesed neid kolme ameeriklannat, keda 10 aastat vangistuses peeti. A'la "nad ei tahtnudki põgeneda, sest seks neegritega oli nii mõnus" jms.
Mida siis imestada, et ma olen pööranud pilgu Eestist hoopis kaugemale. MEES on ikka RELVAGA ja võitleb MEESTE vastu, mitte ei taluta vangistatud alasti naisi koerarihma pidi......
e
E. / 8. mai 2013, 17:10
Piinamistest Saudi "kuninglike" rasvamagude vanglas on siin juttu. Võtted ja tehnikad üles loetletud. Kavkazcentri toimetuses tõlgiti araabia keelest vene keelde.
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2009/05/07/65493.shtml
Hirmunud eestimaalastele rahustuseks - ma ei ole religioosses mõttes moslem. Mu suhtumine ja poolehoid on INFO- ja TEADMISpõhine. Pluss tundlik vastuvõtuantenn, ka muidugi.
t
Tõnu Kalvet/ 8. mai 2013, 17:05
Vaat kus lugu! Kui totrust ja ülekohut heaks ei kiida, siis oled kohe teemavõhik. :)

e
E./ 8. mai 2013, 16:18
Tegelikult ei paku mulle mitte mingit pinget teemavõhikutega vaielda. Ja seal ta ongi ülalpool, "argument" - "loodetavasti sa ei paiguta mõnda pommi meie maale." Kusjuures varjamatult venemeelsete poolt olen just sedasama mulle suunatud "argumenti" korduvalt näinud. Nemad Vene imperialismi apologeetidest eestimaalased enam ei hellita selles osas "lootustki", nemad on veendunud, et minuga peaks tegelema KaPo.
OH, KUIDAS MA TEID PÕLGAN - lolle ja argu mehi.
e
E./ 8. mai 2013, 15:56
Saudid värisevad ise oma võimu pärast. Nad on mittelegitiimsed valitsejad, kes kuuluvad samuti kukutamisele. Prohvet Muhamed ei näinud ette mingit võimu PÄRIMIST isalt-pojale. Islamiriiki pidi valitsema kõige jumlakartlikum, targem ja õiglasem moslem, kes oli VALITUD omasuguste seast ja omasuguste poolt. Saudide "islam" seisneb sellest, et hoolikalt jälgitakse, et naine ei satuks võõra mehega ühele kitsale pinnale omaette, AGA Afganistani sõja veterane (kes olid oma religioosset KOHUSTUST täitnud, vendadele appi läinud, kui neid ründavad sõjaga uskmatud!) piinatakse vanglates, sh jäika eset pärasoolde toppides.
Variserlikud rasvamaod. Mulle, kes ma teemat valdan, ärge neid tüüpe küll mingiks argumendiks või näiteks tooge. Ptüi!
e
e.le/ 8. mai 2013, 15:41
Praegu tapavad kõik kõiki. Oled ehk näinud videosid, kus 5 aastane jõnglane mehel pea maha raiub, sest see polnud nende tulihingeline pooldaja.
Liibüa näitel on näha, et võitku kes tahes, korda seal riigis ei tule, juhitamatu anarhia.
Koraani põhjalikult tundva inimesena oskad anda põhjuse, miks moslemid ei tohi tarvitada alkoholi ja miks on varga karistuseks lõpus käe maharaiumine. Põhjus on arvatavasti proosaline, nad ei suuda ennast kontrollida ja ainult erineva karmusega terroriga on võimalik hoida korda.
Koraan on kindlasti üldinimlikult humaanne raamat aga seda tõlgendati minevikus vastavalt vajadusele ja praegu on see tõlgendamine kujunenud naisi alandavaks peavooluks. Vaevalt see lähema 100-200 aasta jooksul muutub. Sellest tulenevalt väidan, et pole vaja erilist julgust on olla Läänes mosleminaine. Proovi elada Saudide juures, siis hindad oma maailmapildi ümber.
f
FFF to E./ 8. mai 2013, 15:38
Loodetavasti sa ei paiguta mõnda pommi meie maale. Tõeliselt haige sonimine sinu poolt.
Pealegi on sinu Saudi-Araablased oma vahhabismi ja salafismi kuuluvate islami harudega kõige tagurlikuma ja alaarenenuma islamisuuna järgijad. Alaviidid enda multikultuurse ja tolerantse islami suunaga on palju parem variant kui need alaarenenud Al-Quaida mässulised.
t
Tõnu Kalvet/ 8. mai 2013, 15:28
Assadi juhtimisel saavutas Süüria õitsengu. "Araabia kevaded" on tekitanud "vabanenud ja demokratiseerunud" riikide elanikele tohutuid kannatusi. Kui kellelegi ei meeldi elada õitsvas, pidevalt arenevas riigis, vaid ta eelistab vaest ja pideva ebastabiilsusega riiki, siis koligu aga lahkesti mõnda säärasesse elama!
Juttu "pahast diktaatorist" levitati 2011. aastal usinasti ka Muammar Kaddafi kohta, see osutus aga täielikuks väljamõeldiseks, mis sobis vaid lihtsameelsete lollitamiseks. "Heategijad" hävitasid Aafrika ARENENUIMA riigi, heaoluriigi selle sõna parimas tähenduses. Asemele "kingiti" liibüalastele vaesus ja tohutud kannatused. Kodud purustati või võeti ära, elanikud pahatihti vangistati (NB! ebaseaduslikult!). Vangis piinati ja tapeti. (Liigne lisadagi, et vähimagi aluseta.) Nüüd on sealsed nukujuhid (läänest ja naftamonarhiatest) ja nende kaasajooksikud asunud vägisi "õnne õuele tooma" Süürias ega suuda kuidagi taibata, miks süürlased - Liibüas juhtunut nähes - seda kuidagi ei taha.
Tõsiselt mõtiskleda tasub sellegi üle, miks siis ikkagi Süürias endas ülestõusnuid nii kõvasti napib, et neid ollakse sunnitud värbama välismaalt. Ja miks - Saksamaa luure andmetel - on Vaba Süüria Armee nimelises terrorirühmituses süürlasi vaid VIIS protsenti?... Kuhu jääb siis "rahva õiglane rahulolematus ja raev"?...
e
E./ 8. mai 2013, 12:42
Oh sa püha püss, milline võhiklikkus! Alaviitidel pole islamiga MITTE MIDAGI siduvat. Piltlikult koosneb nende religioon kolmest osast: kolmandik šiiitlust (kuna šiiidid ei tunnista Sunnat ja ka Koraani peavad ebatäielikuks ja moonutatuks, siis tähendab see, et nad EI ole moslemid, siin ei pea ju üldse olema mingi teoloog hinnangu andmiseks, piisab loogika kasutamisest), kolmandik kristlust, kolmandik Ida paganlust.
Et saada Süürias toimuvast aru, tuleb vaadata araablase, mitte eurooplase silmadega! Elementaarne.
Ma olen kolmest täiesti erinevast allikast pärinevana näinud kinnitust, millest sai alguse Süüria ülestõus, mis sai selle ajendiks. Teismelised poisid sodisid plangule "Maha Bashar!", mille järel neid Süüria julgeolekutöötajate poolt kõige võikamal moel piinati kolm nädalat, neist olid järele jäänud inimvared, kui nad lõpuks vabadusse lasti. 18 poissi. Olen ka nende nimesid ülesloetletuna näinud.
Kui ma oleksin mees, süürlane, võtaksin samuti relva kätte, et see timukas koos oma klanniga kukutada!!! Silm ka ei pilguks ega käsi väriseks. Araablased pole havimäluga nagu eestlased. Nemad juba mäletavad, kuidas usurpaator, sõjalise riigipöörde teel võimule tulnud "kindral" Hafez al-Assad JUBA 1982.a. naisi ja lapsi tuhandete kaupa tappis.
Konkreetsele objektile suunatud VIHKAMISEL on tohutu jõud, siin ei ole kohta enam mõistusele ega mõtlemisele juudipangandusest või selle puudumisest.
t
Tõnu Kalvet/ 8. mai 2013, 11:58
Alaviidid on kõige mõistlikum muhameedluse vool. Ei keera vinti kuskil üle. Hoopis vastupidi, võtavad kõike mõistusega. Tähistavad ka jõule ja lihavõtteid. Ei põlga ära ka vägijooke. Läänlasel on alaviidiga kokkuleppele saada HULGA kergem kui mingisuguse silmaklappidega islamivoolu esindajaga.
Kui Süürias on kord majas, mingeid tarbetuid jamasid pole, ühiskond areneb pidevalt ega ole teistele maailma riikidele koormaks, siis on täiesti arulage minna sinna susima ja kohalike elu tuksi keerama. Kui palju Assadi-vastastest eestlastest on tõsimeeli valmis kukrut kergendama, kui on vaja vastu võtta sõjapagulasi või neile rahvusvahelist abi anda? Meil on endalgi kitsas käes. Miks peaksime siis soodustama abivajavate vaesunute lisandumist, eriti veel siis, kui ilma selle "soodustamiseta" neid vaesunuid ei tekikski?
Mida varem Süürias kord taastatakse, seda parem nii süürlastele kui kõigile teistelegi. Jamasid on nüüdismaailmas niigi liiga palju; pole vaja neid ise juurde tekitada ega õigustada.
e
E./ 8. mai 2013, 11:45
Kalvet, uu! Oled vist Iseseisvusparteiga seotud? Eesti kontekstis on see ka minu ainus valik valimistel. Aga see Assadi õigustamine Eesti ateistide ja nn paganate poolt ilmselt laheneb minu puhul sellega, et lähen ja sodin lihtsalt valimissedeli ära. Ei valigi. Sest maailmavaateline kokkulangevus peab siiski olema enamas kui Euroopa Liidu vastasuses.

e
E./ 8. mai 2013, 11:35
Topeltirw. Vaatasin seda linki. Kalvet ei tunne juudi võltsingut ära :D
Olen ise sealsamas korduvalt kommenteerinud kasutajanime "acier" all.
e
E./ 8. mai 2013, 11:29
Muide, naisterahvana olen Islamiga hirmutavaid mehi, teemas täisvõhikuid, hakanud SÜGAVALT PÕLGAMA. Või nemad on kehastunud Islami teoloogideks ja Koraani tõlgendajateks!? IRW. On olemas hadith, kus öeldakse, et inimene, kes ise ei tunne Koraani , aga hakkab sellest rääkima teistele, läheb Põrgutulle. Vaat nii.
e
E./ 8. mai 2013, 11:21
Kalvet on võitlev ateist, ega siis tema moslemeid kaitse! Mina kaitsen. Kuna olen juba algklassidest alates olnud nende poolt, kellele kõige enam liiga tehti, kellega kõige ebaõiglasemad oldi.
Iseloom sihuke, enam ei muutu ka...:)
e
E./ 8. mai 2013, 11:17
Mina panustan kindlalt Islamile. Loogiline teoloogias ning eluvaldkondi käsitledes kõikehõlmav. Ning õiglane - pole pärispattu ega lunastusõpetust.
t
To t6nu Kalvet/ 8. mai 2013, 10:38
ja isegi siis kui need polnud valitsusv2ed siis mx sa olid nii k6vasti vastu l22ne maailmale ja kaitsed meie vastaseid (Moslemeid)!?Nad tapaksid su kohe kui neil oleks v6imalus!Ma tean!Moslemi koraanis on kindel k2sk!Tapa teiseusulisi igal v6imalusel millal saad!Ja isegi kui need m2ssulised ise seda tegid on see ikkagi kasulik L22ne maailmale et n2idata et seda tegi just Syyria valitsus!Saad aru we?See on moslemite rassi surmamine s6na otseses m6ttes sest isegi sina peaksid teadma et peab jj2ma ainult 1 usk v6idule ja see on kas kristlus v6i islam!Ja hiljem siis usk kautada sest niigi on juba kristlus n6rk ni iet see oleks ainult aja kysimus!Peamine on pr2gu NATO syyriasse saada siis need m2ssulised saadetakse hiljem ka Iraani ja siis on k6ik korras!meil on vaja maailm 2ra vallutada!Et siin planeedil oleks parem elu ja siis pole vaja enam s6du!WW3 on s6da et l6petada k6ik s6jad!Sest kui planeet on juba 1 riigi k2es on tehnoloogia aren uskumatult kiire!1 aastaga areneme edasi v2hemalt 30-50 aastat!Sest k6ikide riigi saladused on 1 riigi k2es!M6elge v6imalustele!
t
Tõnu Kalvet/ 8. mai 2013, 10:15
E.-le: videolkujutatud inimesed ei poseeri, nad on tõepoolest surnud. Tapetud. Aga neid ei tapnud Süüria valitsusväed, vaid hoopis mässajad ja välismaised palgasõdurid. Süüria konfliktis on juba algusest peale kombeks, et mässajad esitavad oma ohvreid valitsusvägede ohvrite pähe.
Sunniidid võivad tappa sunniite, kui neile selle eest on makstud. Sama käib ka alaviitide, šiiitide, kristlaste jts. kohta.
Süüria vastased arvestasid oma õõnestusplaani koostades aegsasti sellega, et närakaid leidub iga usutunnistuse järgijate hulgas.
Vt.: Lühike riigikukutamise õpetus ehk "al-Qaeda" anatoomia Süürias
http://www.minut.ee/article.pl?sid=12/12/13/112225&mode=nested
Keskaja õpetlased võisid olla targad, kuid tõenäoiselt polnud neil ajamasinat. Seega ei saanud nad ette näha, et alaviidid muudavad Süüria tugevaks, õitsvaks riigiks. Selliseks, kes just seetõttu on pinnuks silmas "meie maailma vägevatele". NB! Süürial pole välisvõlga, sealne keskpank on üks kolmest keskpangast maailmas, mis pole veel Rotschildide kontrolli all. Sama "patt" oli Kaddafi-aegsel Liibüal ja on praegu näiteks Iraanil...
e
E./ 8. mai 2013, 09:57
Sunniidid ei tapa sunniite, turakas! Sunniite tapavad Islamist väljunud sektandid - alaviidid ja šiiidid!
Isegi sinusugune, kes teemat ei valda, võiks üritada natukenegi püüda loogiliselt mõelda.
Juba Ibn Taymyyiah, keskaja õpetlane kirjutas, et alaviidid toovad Islamile suuremat kahju kui MONGOLID või kes iganes on olnud sõja Islamiga.
f
FFF to E./ 8. mai 2013, 09:42
Hoopis sina E. oled valede ja propaganda võrku sattunud. Mässulistest võõrvõitlejad üritavad kõigi vahendite ja võtetega kallutada infot Assadi vastu ning tõmmata kõik endaga kaasa. Hoopis nemad on selliste vägivaldsete tegude ja massimõrvade taga tavaliselt. Liveleak nimeline videosait on nende poolt korda saadetud peanüsimisi, mõrvu ja muid haigeid asju täis.

e
E./ 8. mai 2013, 09:27
Kalvet, vaata UUESTI ja teraselt neid videosid
Mõnekuuseid imikuid ja paariaastasi väikelapsi pole võimnalik poseerima panna. Nad ON söestunud, nad ON maha lastud, nad ON surnuks pussitatud!
Ja uuri "rahvakaitseväelaste" Shabiha tausta - need on needsamad, kes vanglates pikaajalist vabaduskaotuslikku karistust kandsid röövimiste ja tapmiste eest, peale revolutsiooni algust režiimi poolt aga vabadusse lasti ja relvastati.
Ja uuri inimpsühholoogiast üht nähtust - on VEEL üks võte, mille abil on võimalik vastaspoole mehi sundida tegema seda. mida nad ei taha (konkreetselt Süüria puhul - ülestõusnuid sundida alla andma), kui need ISE surma ei karda - vägistada ja alandada naisi ning tappa lapsi! Timukas Assad ja tema mõrtsukad Shabihast just seda võtet Süürias laialdaselt kasutavadki.
e
E./ 8. mai 2013, 09:12
Kui Kalvet oleks varem elanud, oleks ta saanud rakendada oma tunge Nõukogude hävituspataljoni liikmena.
Aga kuna aeg on teine, siis on ta tegev Süüria verest tilkuva diktaatori õuepropagandistina.
t
Tsurban Nunnumeeter/ 8. mai 2013, 08:52
No tapavad mölemalt poolt. Tapavad ööd ja päevad läbi. Tsetseenid löikavad körisi. Tapatalguid sooritavad pöhiliselt välisvöitlejad. Filmimiseks laenatakse ka laipu enne matmist. Shou käib ilmast ilma , kellel suhu kellel silma.
t
Tõde/ 8. mai 2013, 08:31
Kahjuks ehitab Lääs pidevalt oma agrssiivse, rahvaid allutava ja demokraatlikke vabadusi piirava ideoloogia valedele.
t
tegelikkuses/ 8. mai 2013, 08:01
tapavad äärmusmoslemid kopti kristlasi
nii et kristlike juurtega Euroopa ja USA peaksid nagu kaitsma hoopis valitsusvägesid
i
iga vale sobib/ 8. mai 2013, 07:16
et saaks süüriale kambakat teha
s
8. mai 2013, 07:05

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee