Eesti uudised
TV3 video!

TV3: Tiit Madisson külastab kodumaad (101)

Toimetas Kaspar Käänik, 7. mai 2013, 21:06
Tiit Madisson oma Hispaania kodus.Foto: Erakogu
Hispaaniast saabus üle pika aja kodumaale elupõline revolutsionäär Tiit Madisson, kes elas mõnda aega Hispaanias ka kodutuna ning toitus prügikastidest.

"Ega ma ei tulnud nüüd ilusat Eesti loodust ainult nautima ja sõpradega kokku saama. Dokumentide tähtaeg saab täis, tulin uusi hankima, natuke arsti juures ja pensioniametis on käimist..." selgitas Madisson TV3 "Seitsmestele uudistele".

Samal teemal

Madisson elab Costa del Solis Eesti pensionist ja ütleb, et ta saab selle rahaga võõras riigis paremini hakkama kui siin. Ta ütleb ka seda, et parem on olla kodutu majandusraskustes vaevlevas Hispaanias kui töötuna Eestis. "Tõesti on Hispaanias väga rasked ajad praegu, tööpuudus on väga suur, aga seal tehakse igasuguseid korjandusi ja on näha, kuidas siiski inimesed hoolivad üksteisest. See hakkab hästi silma. Eestis jääb pigem puudu just solidaarsusest..." märgib Madisson, kes oli paljude kaasmaalaste jaoks 1980ndatel tõeline ja aus isamaalane.

"Kahjuks Eestist on tehtud poliitilise ladviku ja nende kaaskondlaste, majandusmeeste äriprojekt ja välismaiste suurkorporatsioonide, pankade marjamaa. Kindlasti ma ei võidelnud selle eest. Oleks ma omal ajal teadnud, et Eesti valib sellise tee, siis ma oleksin paljud sammud võib-olla astumata jätnud," lisab poliitilise teisitimõtlejana Nõukogude Liidus kuus aastat vangis istunud Madisson, kes läks ajalukku legendaarse Hirvepargi miitingu korraldajana.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee