Eesti uudised

Euroopa Komisjon: hobiaednikud võivad ka edasipidi registreerimata sorte müüa  (14)

Sander Silm, 6. mai 2013 16:48
Foto: Kersti Eero
Euroopa Komisjon võttis täna vastu seadustepaketi, millega muuhulgas seatakse uued eeskirjad seemnete ostmisele ja müümisele. Komisjoni väitel uued eeskirjad hobiaednike ei puuduta ja mikroettevõtjad võivad turustada ka edaspidi igat liiki seemneid, kuid ainult väikestes kogustes.

Euroopa Komisjoni võttis täna seadustepaketi, millega tugevdatakse tervishoiu- ja ohutusstandardite järgimist kogu toidutarneahela ulatuses.

"Kuigi Euroopas kehtivad maailma kõrgeimad toiduohutusstandardid, on siin veel paranemisruumi, nagu hiljuti aset leidnud hobuselihaskandaal näitas. Lühidalt öeldes on paketi eesmärk kehtestada toiduohutusereguleerimiseks arukamad eeskirjad," ütles ta.

Pakti üks osa puudutas ka seemnete liikumist ning siinkohal toonitas Euroopa Komisjon oma pressiteates, et taimse paljundusmaterjali kasutamist eraaedades ELi õigusaktides ei käsitleta ning hobiaednikud saavad jätkata igat liiki taimse materjali ostmist ja nende seemnete müümist väikestes kogustes.

Komisjon lisas, et hobiaednikud võivad ka edaspidi vahetada teiste hobiaednikega seemneid.

Seadusepaketi kohaselt on ka põlissortide ning stabiilse sordi tunnusteta sortide registrisse pääsemise tingimused üsna leebed ja neilt ei nõuta eelnevaid teste.

Mikroettevõtted võivad aga müüa seemneid ja taimi väikestel nišiturgudel ilma registreerimisnõudeta ja samuti ei pea mikroettevõtted maksma registrimaksu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee