Krimi

Kaklus sarimõrvar Ustimenkoga kustutas roolijoodik Rudissaare vabanemislootuse (59)

Toimetas Kristin Aasma, 6. mai 2013 07:25
Juri UstimenkoFoto: Liis Treimann/Postimees
Tartu vanglas puhkenud kaklus kurikuulsa sarimõrvar Juri Ustimenkoga kustutas roolijoomarluse eest vangis istuva Gert-Erik Rudissaare lootused ennetähtaegsele vabanemisele ning mees peab veel poolteist aastat vangis veetma.

"See on Tartu vangla julgeolekuosakonna räme bläkk," teatas Postimehele vanglast helistanud Rudissaar, kelle arvates saanuks kriminaalasja toonud kaklust Ustimenkoga vältida ning ta palub nüüd abi õiguskantslerilt.

Samal teemal

Konflikti puhkemises Ustimenkoga oli paljus süüdi Rudissaar, sest 11. novembril hakkas ta spordisaalist treeningult tulnud kaasvange pilkama "sportlasteks" ja "vanDammedeks", Ustimenkole aga selline iroonia ei meeldinud.

Järgnes sõnavahetus eluaegse vangi kongis, kus Ustimenko kongist lahkuvat Rudissaart ründas, karjudes "ma tapan sind piider" ja imiteerides peopessa surutud pliiatsiga lööki, mis oli suunatud Rudissaare kõrri. Peajagu pikem Rudissaar sai vastasest kiiresti jagu ning Ustimenko jäi teadvusetuna ja lõhkise peaga koridori põrandale lebama.

Rudissaare väitel said juhtunust teada ka vanglatöötajad, kuid tüli osapoolte eraldamiseks ei võetud vanglas ette mitte midagi.

Nii Ustimenko kui ka Rudissaar on seisukohal, et arusaamatust oleks saanud ära hoida, kuid vangla julgeolek eitab, et ta kaklusest teadis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee