Koolikiusamine.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Katrin Rohtla 30. aprill 2013 15:35
Koolikiusamise lõpetamine algab kõikide kaasamisest ning igaühe isiklikust vastutusest, leiab sisekaitseakadeemia justiitskolledži korrektsioonipsühholoogia õppejõud Erik Rüütel.

Tallinna noorsootöö keskus korraldas täna koolikiusamise lõpetamisele suunatud jätkuseminari, mida juhtis Tallinna ülikooli sotsiaaltöö instituudi doktorant Erik Rüütel, vahendab ERR-i uudisteportaal ERRi raadiouudised.

Rüütel on jõudnud järeldusele, et koolikiusamise lõpetamine algab kõikide kaasamisest ja isiklikust vastutusest.

"Kui mõtleme kiusamise fenomeni peale, siis kiusamine saab toimuda näiteks klassis sellisel juhul, kui sellele ei reageeri klass ise. Järelikult on mingisugune grupp inimesi, kes ei näita välja, et see on probleem," rääkis ta.

Kommentaarid  (9)

Mummi 9. mai 2013 11:37
Huvitav, huvitav! Kõik räägivad koolikiusamisest kui laste vahelisest tegevusest, kuid mida teha siis, kui selleks kiusajaks ja ahistajaks on õpetaja!? Lapsevanemad võtavad end kokku, räägivad direktoriga ja tulemuseks saadetakse lapsed psühholoogi juurde ja nii aastast aastasse. See õpetaja, aga "õpetab" edasi. Lapsed on häiritud, hirmul, kaob viimanegi usk endasse ... ja ei taha kooli minna ja seal ei suuda nad õppida, sest hirm blokeerib loogilise mõtlemise! VAADAKEM IKKA PROBLEEMI KOGU SUURUSES!
Teet 2. mai 2013 22:06
Lugege Õhtulehest artiklit - `KEVADSTRESS KUMMITAB? 4 moodust selle vältimiseks!` ja Teie saate teada kuidas tuleb toimida.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS